Import TXT souboru do SQL(2005)   zodpovězená otázka

SQL, Algoritmy, Databáze, I/O operace

dobry den,

chtel bych se zeptat jak se resi import textovych souboru do tabulek na sql serveru ve webovych aplikacich.

Chtel bych vytvorit nejake jednoduche uzivatelske rozhrani,pomoci ktereho bych importoval textovy soubor (s oddelovaci). Sice jsem nasel nejake postupy s SQLBulkCopy, ale jen pomoci prikazu v sql serveru. Chtelo by to nejaky priklad s asp.net rozhranim. Ten jsem bohuzel zatim nenasel....ale hledam dal :-). Nemate nekdo takovy jednoduchy postup ?

diky

Honza

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No, určitě by neměl být problém načíst soubor po řádcích a pro každý řádek vygenerovat INSERT příkaz a tyhle příkazy uložit jako SQL skript. Ten pak spustíte v databázi.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nejaky konkretnejsi priklad nebo odkaz na webu by nebyl ? Nebo alespon trosicku konkretnejsi postup.

dekuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Konkrétnější budete muset být napřed vy. Nevím, jak textový soubor vypadá, zkuste třeba poslat nějaký příklad, nevím, jaká je struktura vaší databáze, to se pak těžko radí.

Ale obecně si textový soubor načtěte po řdcích a pro každý řádek vygenerujete nějaký příkaz INSERT INTO Tabulka (sloupec1...) values ('hodnota1', ...).

Tyto INSERT příkazy pak najednou všechny pošlete databázi a ona si je už do tabulky vloží.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jde mi jen o nastineni kodu.

Rekneme ze txt soubor ma srukturu:

Id

Jmeno

Prijmeni

tabulka na sql serveru totozne

Id (int)

Jmeno (varchar)

Prijmeni (varchar)

nasel jsem napr nasledujici priklad ale je to napsane jen pomoci sql prikazu na sql serveru. Ja bych podobnou funkcnost chtel provest primo na strance aspx pomoci kodu.Textovy soubor by se nachazel primo v adresari webove aplikace kam bych ho cas od casu uploadoval.

http://www.dotnetglobe.com/2008/03/sql-s...

dekuji za jakekoliv nakopnuti

Honza

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak jsem to vyresil pomoci tridy sqlbulkcopy...s pomoci googlovani

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback