Programování v budoucnosti   otázka

C#, VB.NET

Zdravím,

přemýšlím co dále. Dělám ve Visual Basicu, protože se sním fajn dělá. Bohužel trh má jiný názor a požaduje spíše C#. Případně Javu a PHP.

Jak řešíte otázku kam se vydat? Dříve bylo jen prosté C a pár základních knihoven. Dnes jsou vývojové nástroje neuvěřitelně rozsáhlé. Stačí pár měsíců přestávka člověk se musí učit spoustu věcí znovu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dle mého názoru převažuje C# především proto, že je přehlednější (alespoň mi to tak připadá). Ve VB.NET jsem psal také pár aplikací a je to takové těžkopádné...

Ze zkušenosti z různých firem, kde byli i lidi typu brouk Pytlík, který umí C#, VB.NET, Javu, PHP a kdoví, co ještě, bych se zaměřil na jeden jazyk a ten zvádl do hloubky - vědět a umět trochu ve všem většinou při vývoji trochu komplexnější aplikace nemá smysl.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Záleží také, pro jaká zařízení chceš, nebo tě baví, vyvíjet. Také záleží, jestli chceš vyvíjet pro více platforem, nebo jen pro jednu z nich, pak se rozhoduje snáz.

Mobil: Android a iOS

Web: J2EE, PHP+JS, ASP.NET

Desktop: C, C++, C#, Java a nebo skriptovací jazyky

Hry: C, C++

Jazyky jsem uvedl v pořadí, ve kterém jsou a budou podle mě žádané zbytek tohoto a nejspíš i příští rok.

U telefonů je to snadné. WP8 zatím moc lidí nepřesvědčili a není jisté, jakým směrem se budou dále vyvíjet, protože za rok o tom nejspíš bude rozhodovat někdo jiný. Ze zbývajících (majoritních) dvou je to pak snadné? Máš zařízení s jedním z těchto OS?

V PHP dělá spousta lidí, do vývoje JS se investuje spousta peněz a času, takže budoucnost má a posouvá se hodně rychle. U něj speciálně platí, že nové informace jsou zastaralé poměrně brzy. Nicméně zdá se mi, že J2EE vývojáři jsou na trhu požíráni rychleji, zejména bankami a pojišťovnami.

U desktopu záleží hodně na platformě. Pokud není cílen jen Windows, tak je na místě Java. Pro Windows samozřejmě C#. Vždy ale budou potřeba C/C++ vývojáři, aby napsali rychlá jádra velkých aplikací, které ještě pořád někde vznikají. No a pokud by tě bavila správa serverů atp., skriptovací jazyky jsou užitečné.

Poslední kategorie jsou hry. Tady mám na mysli zejména desktopové hry, které se dělají a asi dělat budou v C a C++. I Microsoft dobrovolně přestal podporovat jejich herní framework XNA.

V tuto chvíli nejvíce lidí požere trh na správu existujících J2EE, C# a C++ aplikací. Nové projekty vznikají hlavně v oblasti start-upů.

Nemůžu si doporučit nic, pokud neznám tvoje preference.

nahlásit spamnahlásit spam 0 / 2 odpovědětodpovědět

To jsem se pobavil...

Jediné s čím souhlasím je: Mobil: Android a iOS

nahlásit spamnahlásit spam 3 / 5 odpovědětodpovědět

Mohl by jsi napsat, proč s ostatními nesouhlasíš, namísto uštěpačné poznámky? ;)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zde je orientační přehled oblíbenosti programovacích jazyků:

http://www.tiobe.com/index.php/content/p...

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Dnes jsem si prošel pár firem co dělá zakázkový vývoj. V referencích převládaly webové aplikace pro eshopy, takže kromě prog. jazyka se ještě naučit SQL a HTML.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pro psaní webu obecně je třeba znalost HTML, a samozřejmě nejen HTML, ale i CSS, JS a T-SQL (min.)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback