ASP.NET Rendering   zodpovězená otázka

C#, ASP.NET WebForms

Ahoj.

Právě jsem dopsal aplikaci v ASP.NET and C#. Mám tam komponenty jako ScriptManager, ...

Když otevřu zdrojový kód v notepadu, vypadá to strašně. Jako v chlívku, můžná ještě hůř. Chtěl bych to teda nějak napravit.

Chtěl bych, aby výsledný zdroják byl "zkomprimovaný" něco jako zdrojový kód stránky seznam.cz, ...

Bohužel nevím jak na to. Mohl by mi prosím někdo poradit?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

ASP.NET a jeho WebForms nejsou připřavené na generování hezkého kódu. Ohnout to jde, ale dáte si s tím neuvěřitelné práce. Jasně, je pár komponent, které to zlepší, ale nejsou univerzálním řešením.

Pokud píšu v ASP.NET WebForms, jde mi ohledně kódu jen o množství dat a tedy rychlost, né o čistotu kódu. S tím se musíte smířit.

Alternativou je ASP.NET MVC, tam si zatím píšete skoro všechno ručně, kód může být o dost hezčí.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Kontrola na vystupnim zdrojovym kodem neni zrovna lehka zalezitost. Muzu vam doporucit par tipu ktere si vygooglete.

1] dobre je vypnout viewstate maximalne kde je to mozne

2] neukladat viewstate uzivatelum do stranky, ale treba do .txt nebo do DB atd ...

3] nastavit na IIS aby pouzivalo http kompresy

4] pouzit vlastni CSS adaptery pro vystupni html kod .NET controls.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

ViewState doporučuji vypínat jen tam, kde je to možné, dá se ukládat na serveru do session, což je podle mě použitelné řešení. Zapnout kompresi je dobrý nápad, ale pozor na to, aby to zbytečně nevytěžovalo server, záleží na situaci.

Co se týče vylepšení vzhledu, doporučuji stáhnout a použít CSS Friendly Control Adapters, ty výstup o něco zlepší. Stejně ale nechápu, k čemu je mít pěkné HTML. Důležité je, aby bylo validní (a i to je relativně k ničemu, ale vysvětlete to některým zákazníkům) a aby to fungovalo v běžných prohlížečích.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback