ASP.NET: C#   otázka

C#, ASP.NET WebForms

Ahoj. Mám proměnou:

string verze = Request.Browser.Version;

a chtěl bych vytvořit vyjímu, jestliže verze je menší nebo rovno 6 tak....

problém je, že znaménka <> se můžou použít pouze u int.

Nevít někdo jak na to prosím ?

Díky moc

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud neumíte alespoň základy jazyka C# nebo VB.NET, nemá smysl vůbec začínat něco dělat v ASP.NET.

if (Convert.ToInt32(verze) < 6) ...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vstupní řetězec nemá správný formát.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Prosím poradte mi...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Skúste si vypísať do labelu string verze, čo sa tam zobrazí.

A pomocou verze.Substring(x, y) vybrať údaje, ktoré Vás zaujímajú a tie už určite prekonvertujete na integer.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Píše to v IE7: 7.0

a já tam mám:

string BrowserVersion = Request.Browser.Version;

if (Convert.ToInt32(BrowserVersion) <= 7.0)

{

this.BusinessMan.Visible = false;

}

takže si myslím, že by to mělo fungovat

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Toto by mohlo pomôcť

Convert.ToInt32(verze.ToString.Substring(0, 1))

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Chyba:

string.ToString(System.IFormatProvider) je metoda (neplatné v daném kontextu).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Omlouvám se, že vstupuji do diskuse, ale možná byste mohl věnovat trochu pozornosti poznámce, kterou Vám připsal Tomáš Herceg.

Nějak mi připadá, že nemáte ponění o typech proměnných. Na straně jedné byste nepsal, že znaménka <> je možno použít pouze u int (nevím, proč by se nemohly porovnávat i jiné číselné typy), pak byste asi nenapsal porovnání stringu převedeného na int s číslem float a v neposlední řadě byste nevypisoval do otázky chybové hlášení bez kontextu, v jakém to máte použito. To, že string.ToString je metoda je správné a v kontextu tak, jak Vám byl nastíněn je použití této metody jistě regulérní (mimo to převádět String na String je docela zbytečné).

Proto doporučuji přečíst si a vyzkoušet pár článků pro začátečníky programování v C# (na tomto serveru, bohužel, naleznete tyto články vesměs pro VB, ale ty základy jsou dost podobné) a poté se teprve pustit do ASP.NET.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

No, nevím, ale určitě se vnucuje otázka, jak se to mám naučit??? Nenaučím se to nidky, protože když mám nějaký problém, který bych potřeboval vyřešit, tak se přez něj nedostanu ??? A když se teda na fóru, které je zaměřeno přímo a zejména na řešení problému zeptám na odpověd, setkávám se s takovou odpovědí...

Já nevím ale myslím, že takové fóra byly založeny proto, aby pomohly někomu vyřešit nějaký problém....

Nikdo se nenarodí s tím, že už programovat umí.

Jinak děkuji za ty odpovědi

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Samozřejmě, že fóra jsou zde od toho, aby v případě těžkostí poradily.

Jenomže nemůžete od fór očekávat, že obdržíte výklad základní teorie programovacího jazyka. Proto Vás také třeba pan Herceg odkázal, abyste si přečetl alespoň něco o základech syntaxe programovacího jazyka a poté není problém otázat se v diskusi na konkrétní problém co jste třeba nepochopil, nebo Vám nefunguje.

Takže jak příspěvek pana Hercega, tak můj neberte jako neochotu poradit, ale spíše jako radu kde začít.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No neviem, ale mne to bez problémov funguje

If(Convert.ToInt32(Request.Browser.Version.Substring(0, 1)) < 7 ...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Znaménka <> v C# totiž vůbec nejsou, používá se !=. I když k tomu, čeho chcete dosáhnout tento operátor vůbec nevyužijete.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback