Windows Phone GET Request   zodpovězená otázka

C#, Windows Phone, .NET

Dobrý večer,

chtěl bych se vás zeptat.

Snažím se udělat nativní app pro web, kde teď řeším registraci z mobilu (WP8/8.1).

Vytvořil jsem si na hostingu PHP script který pomoci $_GET['něco'] přebere to co je v URL.

Takže teď potřebují nějak z WP odeslát to GETko.

Mám textobxy: email, heslo, heslo_znovu.

A samozřejmě button Register.

Tak bych se chtěl zeptat jak to udělat, a aby se v pozadí aplikace odeslali údaje, a aplikace pokračovala dál.

Prohledal jsem google, ale informace jsou zastaralé a jsou pro Windows Form.

Budu vděčný jestli mi někdo poradí .

Díky předem

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pro zavolání HTTP requestu na platformě Windows Phone použijte třídu HttpClient (viz. http://msdn.microsoft.com/en-us/library/... ).

HTTP Client do projektu přidáte z Nuget baličku:

https://www.nuget.org/packages/Microsoft...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Díky, ale ten odkaz nefunguje.

Content not found

We could not find the page you requested.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Našel jsem ten odkaz, asi jste zadal špatný znak v url...

Vyzkoušel jsem hodně možnosti, jak sám tak navody z googlu, ale vždy něco nefunguje.

Vše jsem psál do Button metody, to nešlo, pak mimo ni taky ne, můžu poprosit o ukázku kodu?

Např. s parametrem name = Dot, a name1 = Net.

Protože už nevím jak to udělat, všude píšou že je to easy, ale mě to prostě nejde i když zkopiruju kod, možná se mi nainstalovál špatně WP8 SDK.

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Odkaz opraven. Začněte přidáním HttpClienta a zavoláním jednoduchého HTTP requestu, např.:

HttpClient httpClient = new HttpClient();
string responseBodyAsText = await httpClient.GetStringAsync(“www.bing.com”);

(z http://blogs.msdn.com/b/bclteam/archive/... )

Pro ověření, že nemáte problém z referencemi apod. Pokud to nepůjde popište váš konkrétní problém.

Pokud ano, pokračujte vytvořením vašeho konkrétního requestu pro váš scénář.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Díky, tohle jediný mi pomohlo, všude raděj použit WebClient wc = WebClient();

A to mi vůbec nefunguje ve VS13 Express for Windows.

Tohle mi funguje, díky :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Chtěl bych se ještě zepat.

Mám takový problém, všímám si že mi ve VS13 for Windows konkretně WP appce nefunguje např.

public IPAddress GetIPAddress()
        {
            List<string> IpAddress = new List<string>();
            var Hosts = Windows.Networking.Connectivity.NetworkInformation.GetHostNames().ToList();
            foreach (var Host in Hosts)
            {
                string IP = Host.DisplayName;
                IpAddress.Add(IP);
            }
            IPAddress address = IPAddress.Parse(IpAddress.Last());
            return address;
        }

Pro zjištění IP.

Ale po nainstalování znovu WP8SDK se mi doinstaloval VS12 for Windows Phone, a tam to jde. Stejně jak ten

WebClient();

Na strakách s SDK bylo napsané že aktualizace pro WP už obsahuje VS13 Update 2.

Tak bych se chtěl zeptát, v čem teda dělat appku pro WP8/8.1, ve VS12 for Windows Phone, nebo VS13 for Windows?

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pro WP8 by mělo jít použít VS2012 i VS2013. Do VS2012 se musí doinstalovat Windows Phone SDK 8.0 a musí být nainstalován Update 4. Ve VS2013 je Windows Phone SDK 8.0 jako jedna volba při instalaci.

Kromě toho je možné vyvíjet na Windows Phone 8.1. K tomu je už potřeba pouze VS13 s nainstalovaným Update 2.

viz.:

http://dev.windowsphone.com/en-us/downlo...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nechci zakládat nové téma, tak se zeptám hned tu.

1) Když potřebují aby se údaje ověřili v DB, např. jestli uživatel s takovým emailem jíž existuje.

V PHP udělám obyčejné ifko které mi vrátí true/false, při false to vypíše že uživatel jíž existuje, jak to předám a vypíšu v WP8 Appce?

Zkratka, aby appka převzala odpověď php scriptu a vypsala.

2) Jestli se dá zobrazit údaje z MySQL pomoci REQUESTu nebo nějak podobně, jelikož použivám WE*OS a nemohu se napojit vzdáleně k DB.

3) Řeším přechod na hosting kde je možnost vzdáleného připojení k DB, je to vhodnější nebo vše potřebné se dá udělat pomoci C# + (PHP + MYSQL)?

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

použít můžeš třeba stavový kód, pokud user existuje 200 OK, pokud ne, použiješ třeba 403. Nebo naopak pokud testuješ, jestli už je uživatel registrovaný...

Díky, tohle jediný mi pomohlo, všude raděj použit WebClient wc = WebClient();

WebClient jsem ti radil já (na konkurenčním portálu) a to proto že mi vždycky fungoval pro WP8, nevím jestli je i v 8.1, ale pro Windows Phone 8 mi funguje.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Díky, vyzkouším.

Ono mám pak docela problém pak s vypisem údajů z DB.

To už asi udělám přímo z DB když už mám tu možnost se k ní napojit z aplikace.

WebClient jsem našel ve všech tutoriálech, seriálech, i na konkretním webu od tebe.

Pak mi bylo vysvětleno že ve WP8.1 už není.

Jelikož naposledy kdy jsem zkoušel dělat jednoduché aplikace pro mobil, tak byl WP8, docela mě zaráželo že mi to nefunguje + jsem měl furt problémy s Visual Studiem, takže jsem několik x reinstaloval VS, a potom nainstaloval VS for Windows Phone.

Pak jsem pro zkoušku nainstalovál VS for Windows Phone, a tam mi WebClient fungoval.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback