WCF hostované na azure - výkon a bezpečnost   otázka

Azure, WCF/WS

Ahoj,

mám hostovanou aplikaci jako website na azure a její součástí jsou WCF servicy. Původně jsem měl použitý basicHttpBinding bez nějakého zabezpečení a šifrování. Nyní jsem použil wsHttpBinding s TransportWithMessageCredential security mode a clientCredentialType na Username a ověřování přes AspMembership. Je znát dost citelné zpomalení.

Částečně by to asi šlo kompenzovat přechodem ze shared na nějaký vyšší plán, ale tomu bych se rád vyhnul.

Asi lepší by bylo změnit to na netTcpBinding, ten ale nemůže běžet na website. Ani nevím, pod kterou službou to hledat. Jestli Cloud service? A ani nevím, jestli jde pro netTcpBinding ponechat TransportWithMessageCredential.

Nebo víte o jiném řešení?

Ocenil bych proto jakékoliv rady a tipy jak vylepšit výkon při zachování bezpečnosti.

Díky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Opravdu je to zpomalení tak dramatické? Nezpomaluje to špatně napsaný membership provider?

Jinak netTcpBinding je asi rychlejší, hostovat se dá buď v Cloud Service (jako worker role) anebo přes Virtual Machine.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano, zpomalení je dost velké. Že by to mohlo být membership providerem mě ani nenapadlo. Používám standartní ASP.NET provider, konkrétně tedy tu verzi, která byla v .Netu 2 až 4.0, pokud se nepletu.

Spíš jsem předpokládal, že to zpomaluje to šifrování a dešifrování. Díky tcp protokolu budou zprávy menší a tím pádem rychlejší šifrování a dešifrování a samožřejmě i přenos méně dat.

Takže si asi napíšu vlastní ověřování a zároveň to budu hostovat jako tu worker roli s tcp protokolem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback