Asp.net, C#: procházení adresářů, url rewrite   otázka

C#, ASP.NET WebForms

Zdravím. Prosím o radu (nebo spíše kód :-D). Chtěl bych udělat menu, jehož položky budou názvy adresářů ve složce Data. Dosud jsem to dělal cyklem foreach, ale takto jsem procházel pouze předem zaný počet adresářů. Potřeboval bych tedy, aby se tento cyklus prováděl, dokud nenarazí na adresář, ve kterém již ¨jiný nebude a dal to do menu. Hiearchie by měla být zachována. Např: ~/Data/Složka/ se bude zobrazovat jako root a ~/Data/Slozka/Slozka jako sub item a ~/Data/Slozka/Slozka/Slozka/ jako sub item položky ~/Data/Slozka/Slozka, ...

Nevím jak to lépe popsat, ale snad mi někdo porozumí.

Ještě bych také chtěl, jak se dělá url rewriting, abych třeba místo: ~/Default.aspx=Neco měl třeba ~/Neco/ ...

Díky moc za pomoc ( rýmuje se to :-D )

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Pro cykl, kde není znám počet opakování, se používá cykl WHILE.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

O URL rewritingu má jistě nějaký článek Michal Valášek na webu www.aspnet.cz, takže tam najdete, jak to zařídit správně.

Co se týče vygenerování menu respektující strukturu adresářů, musíte použít rekurzi. Asi nejlepší bude napsat si vlastního SiteMap providera (jak na to najdete v článku o ASP.NET pro začátečníky, jeden z posledních dílů to je).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback