FirebirdClient - pomalý connect   zodpovězená otázka

Databáze

Zdravím,

používám k připojení z VB2005 EE do DB Firebird (verze 1.5) na jiném PC v LAN knihovnu FirebirdSql.Data.FirebirdClient verze 2.0.1.0. Vše chodí k naprosté spokojenosti s výjimkou neuvěřitelně pomalého prvního připojení k databázi (funkce con.open() trvá přes 10 sekund). Ke všemu se tak děje jen z některých PC, zatímco z jiných, při spuštění téhož kódu, je to v mžiku. Verze .NET Frameworku i knihovny FirebirdSql.Data.FirebirdClient mám všude stejné, k připojení používám všude stejný ConnectionString:

User=SYSDBA;Password=blablabla;Database=C:\DB\SKOLY.fdb;DataSource=10.0.0.198; Port=3050;Dialect=3; Charset=NONE;Role=;Connection lifetime=15;Pooling=true; MinPoolSize=0;MaxPoolSize=50;Packet Size=8192;ServerType=0;

Nagoglil jsem, že by to mohlo souviset s DNS, ale proč DNS, když používám přímo IP adresu stroje, na kterém běží DB Firebird?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Jak často je databáze využívána? Pokud se po ní něco chce jen občas, pak těch 10 sekund před prvním spojením může být způsobeno jen tím, že databáze startuje, případně se odswapovává, protože dlouho nebyla použita.

Není to třeba antivirem, který by teoreticky mohl kontrolovat navazovaná spojení?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tohle mi taky dělalo. Použijte novější verzi FirebirdClienta, tam to chlapci již opravili. Tuším, že ta verze je 2.1 nebo 2.5, každopádně je zpětně kompatibilní.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Máte pravdu, nainstaloval jsem Firebird Client 2.5.1 a vše je OK.

Výjimečně nebyla chyba mezi klávesnicí a židlí (teda byla, ale ne mojí :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback