Jak na reporting   zodpovězená otázka

SQL

Zdravím, měl bych jednu prosbu na správné nasměrování abych se nehnal hned od začátku do slepé uličky.

Mám aplikaci která využívá databázi na MS SQL serveru (v současné době MS SQL server 2000 ale snad konečně přejdu na 2005). Je požadavek aby se data jednou měsíčně nahrála do datového skladu (DWH) což pro mě znamená vygenerovat .txt nebo .csv soubor v předem dané struktuře, zazipovat a přes FTP ho uložit.

A zde bych právě potřeboval poradit, protože jsem nikdy tento způsob reportingu neřešil. Není problém vygenerovat např. pomocí JOBu tabulku kde budou požadované data, ale nevím jak ji přes FTP uložit jako zazipovaný .txt soubor. Jaký na to použít nástroj popřípadě jestli tohle umí přímo SQL server nebo nějáké jeho rozšíření. Chtěl bych aby to dělal server automaticky, aby tam nebyl ruční zásah (při ručním ukládání by asi nebyl problém na to udělat jednoduchou aplikaci ve VB, ale toho bych se chtěl vyvarovat).

Na serveru běží MS Winsows server 2003 R2. Vím že existuje Reporting services ale nevím jestli slouží zrovna pro tyto účely a zda je součástí instalace winsows server nebo SQL server.

Jak se tyto věci standartně řeší?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mno, nevím. CSV by jít mělo přes BULK export, ale zip a FTP bude vyžadovat napsat nějaký program. Co na tom ale může být těžkého?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Netvrdím že to je těžké, spíš jsem chtěl vědět zda neexistuje nějáké standartní řešení které by bylo třeba součástí SQL serveru nebo Windows server. Chtěl jsem se jen vyvarovat toho abych znova vynalezal kolo:)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

"ale snad konečně přejdu na 2005" to snad ne, vždyť aktuální verze je 2008 R2, tak proč "upgradovat" na 4 roky starý produkt?!

nahlásit spamnahlásit spam 0 / 2 odpovědětodpovědět

Bohužel jsou věci mezi nebem a IT managementem které neovlivním. Musím pracovat s tím co mi dají a ještě za to být vděčný...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Mrkněte na Integration Services pro SQL Server, ty obecně slouží pro přetahování dat z jednoho zdroje do jiného a můžete k nim vytvářet nějaké vlastní operace s daty. Nikdy jsem s tím nedělal, jen vím, že by to něco takového mohlo umět.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Díky, zkusím to nastudovat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback