intellisense pro XAML   zodpovězená otázka

VB.NET, WPF

Zdravím, nenašel jsem vhodnější diskuzi tak to píšu pod Visual Basic .NET

Vzhledem k tomu že mám po dlouhé době trošičku času, rozhodle jsem se podívat se (a pokud možno se i naučit) WPF. Docela mě to chytlo a líbí se mi i editor (používám Visual Studio 2008 Profesional). Jediné co mi docela chybí je zobrazování jednotlivých property a value (tam kde jsou předem dané) v intellisense.

Pokud mám kód:

<Trigger Property="Button.IsMouseOver" Value="True">

tak mi sice při psaní nabídne intellisense možnost vybrat si property co mi ale už nezobrazí je seznam dostupných property pro daný control který musím ručně napsat do uvozovek. Což je malinko problém, protože neznám přesné názvy všech property (navíc některé se trošku liší od těch co jsem měl ve Visual Studiu 2005 - konkrétně barva písma je zde jako Foreground a tříve to bylo myslím ForeColor) a navíc jsou zde názvy case sensitive.

Je tato nápověda pouze vypnutá (popř. jde ji zobrazit nějákou klávesovou zkratkou) nebo Visual Studio 2008 tuto nápovědu zatím neobsahuje (přeci jenom je to myslím první visual studio ve kterém je editor pro XAML, takže by bylo pochopitelné že není uplně všechno ještě dotažené).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je to nedotažené, tohle to prostě neumí.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Díky za odpověď

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

WPF designér ve Visual Studiu 2008 je naprostá zrůdnost, prakticky nepoužitelné. Vyzkoušejte Microsoft Expression Blend 3.0.

Mimochodem jsem zvědav, co bude na WPF ve Visual Studiu 2010.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Takže jsem vyzkoušel trial verzi Microsoft Expression Blend 3.0 a je to nádhera. Sice mi chvíli trvalo než jsem se zorientoval v jeho funkcích (a většinu jsem nejspíš ani nevyužil, vzhledem k tomu že se teprve snažím vstřebat základy WPF ve volných chvilkách, kterých teď už zase moc nemám).

Na Visual Studio 2010 jsem také zvědav, doufám že pro XAML tam bude nějáký použitelnější editor, protože Microsoft Expression Blend 3.0. je sice fajn, ale vzhledem k tomu že se v něm učím a v práci pod WPF nic nevyvijím byla by drahá sranda si ho pořídit jenom na pokusy.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback