Ovladaci prvek Data VB5 & Access2000   otázka

VB6/VBA

Dobrý den.V programovani jsem zacatecnik,proto jsem se rozhodl obratit na odborniky.Ucim se na VB5.Ted jsem napsal program pro takovou mensi databazi receptu.Mam ale jeden problem - V programu pouzivam ovladaci prvek data,prostrednictvim ktereho jsem propojeny se souborem xxx.mdb.Problem je ten ze tento ovladaci prvek umi propojit jen s access97,pri pouziti xxx.mdb vytvoreneho v access2000 to hodi chybu "Unrecognized database format".Zkousel jsem nainstalovat i VB6,ale problem je ten samy.Chtel jsem se zeptat co mam udelat pro to,aby me tento ovladaci prvek fungoval ve VB5 i s access2000 a vyssi.Mam instalovat nejaky balicek?Nebo pouzit jiny pristup k datum v souboru xxx.mbd?

Dekuji Pepa

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den, máte nějáký zásadní důvod používat tyto staré verze basicu (třeba z důvodu údržby starších aplikací apod.) ? Pokud ne, doporučuji učit se programovat ve VB .Net

Ten obsahuje knihovny pro spojení s databází a Vámi zmíněné problémy odpadnou.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Zdravim,Pouzivam tuto platformu protoze mam instalacni CD na VB5 professional - teda je to taky jen kopie,origos nemam.Na VB.Net nemam instalacni CD.Uz jsem take premyslel o prestupu k nejake novejsi verzi VB,ale kupovat to je drahe,zvlast kdyz se zatim ucim.Kde by se dala sehnat nejaka novejsi verze VB?Uznavam ze VB5 je starecek,ale zatim jsem s nim spokojeny,az na tenhle problem.Kterou verzi VB je nejlepsi se ucit,pokud zacinam?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nejnovější vývojové prostředí pro VB .Net (označené jako Visual Studio express) si můžete zcela zdarma stáhnout přímo ze stránek Microsoftu.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Stáhněte si Visual Basic 2008 Express Edition, je zdarma i pro komerční účely. Materiály, jak začít, najdete na tomto webu. VB5 je zhruba 14 let stará verze a 14 let je v historii počítačů velmi dlouhá doba.

http://www.microsoft.com/express/vb/Defa...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Program jsem si stahl,je tam spoustu novych veci.Tato verze je ale pouze na 90dni.Je k tomu mozne sehnat nekde literaturu v CZ?jako je - Prirucka programatora,Nastroje pro praci s komponentami,Objekty pro pristup k datum?Rad by jsem se tomu venoval,v AJ neco znam ale cist pdbornou literaturu v AJ to je orisek.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zřejmě jste si stáhl zkušební verzi profesional edice nebo vyšši. Stáhněte si Visual basic Express edition. To je zdarma na neomezeně dlouhou dobu i pro komerční využití. Narozdíl od velkého Visual Studia je nutné si stáhnout pro každý programovací jazyk samostatný nástroj (VB .net, C#, C++ atd.)

Instalačky jsou zde: http://www.microsoft.com/express/downloa...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Jelikoz jsme tento program VB5 kdysi zakoupili do prace mam k tomu i dost podrobnou literaturu primo od Microsoftu v Ceskem jazyce,kde je vse perfektne popsano a vysvetleno proto jsem se i na tomto programu zacal ucit.Take jsem patral na internetu,ale tam jsou jen stripky kodu a postupu co vse je mozne s kde jakou komponentou delat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nainstalovat nejnovější MDAC (tuším 2.8) by mělo pomoci.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Zkousel jsem instalovat,ale pouzivam XP SP2 a tam uz tento balicek je soucasti systemu,tedy alespon to psalo ze to obsahuje tuto verzi.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback