Formát jména a telefonního čísla   zodpovězená otázka

VB.NET, Algoritmy

Ahoj všem,

obracím se na Vás s prosbou, potřebuji do aplikace udělat podobnou fičurku jako má Outlook pro zadání - Celé jméno, a pro zadání telefonního čísla - přes externí formulář, nějak jsem se s tím částečně popral - přes sčítání řetězců a mezer a trimů, ale mám pocit že to není ono, můžete prosím někdo poradit eventuelně malou ukázku kódu, já se pak s tím poperu.

Předem děkuji za odpověď

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Moc nechápu Váš dotaz, s čím máte konkrétně problém?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Snad to popíši lépe - podrobnosti ke jménu - titul před, jméno, druhé jméno, příjmení, titul za, ne vždy je vše vyplněno a má to vrátit zpět sečtený řetězec bez zbytečných mezer a pokud opětovně zvolím již sečtený řetěze v detailu se rozhodí do příslušných položek - Opravdu mám namysli přesně to co je v Outlloku

Díky za radu

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tedy také nevím přesně co chcete udělat (Microsoft Outlook nepoužívám), ale kontakt může být reprezentován objektem s příslušnými vlastnostmi (jméno, příjmení, adresa, atd.) ze kterých se do ovládacích prvků načtou hodnoty buď ručně nebo pomocí databindingu takže není třeba parsovat textový řetězec. Pokud chcete vytvořit ze všech vlastností sloučený textový řetězec, můžete přepsat metodu ToString dané třídy.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud to chápu správně (máte titul před jménem, jméno, titul uprostřed, příjmení a titul za jménem a chcete to sloučit do jednoho řetězce bez zbytečných mezer), zkuste to sloučit a pak odstranit zbytečné mezery:

Dim celeJmeno As String = String.Format("{0} {1} {2} {3} {4}", prefix, jmeno, infix, prijmeni, suffix)
celeJmeno = celeJmeno.Replace("  ", " ").Trim()
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback