Komponenta pro Windows CE   otázka

C#

Zdravím všechny, potřebuju vytvořit komponentu pro windows ce. Např. nějaký indikátor, pokud komponentu vytvořím (dle návodu tady na stránkách)klasicky pro windows vše funguje,ale jakmile chci vytvořit komponentu pro windows ce (new/project/smart device/control library) zdrojový kod hned hlásí chyby. Doufám, že někdo z vás už takovou komponentu tvořil a poradí.

Díky všem

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ahoj,

moc ti asi nepomohu, aplikaci pro ce jsem dělal před 4 lety, ale pamatuji si, že vlastní framework pro ce je trochu ořezany na to je potřeba pamatovat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No komponenty pro WinCE píšu úplně normálně.

Jen je třeba komponentu psát v projektu vytvořeném pro CE, přesně jak píše kolega přede mnou CompaktFramework je ořezaný a to podstatně (chybý tu spousta tříd, další jsou ořezané).

Pokud mám vzor psaný pro plný framework tak komponenu přepisuji do projektu ce, a když narazím na chybu tak ji musím řešit nějak jinak.

K testování je dobré mít instalovaný Windows Mobile 6 Professional SDK

http://www.microsoft.com/downloads/detai...

A zkoušet přímo na nějakém emulátoru. V projektu si v záložce devices navolit emulátor s cílovým systémem. Na emulátor se při deployování nahraje i pořebná verze frameworku.

Jen upozorním na problémy na které jsem narazil.

Komponenty pro wince by měly mít u sebe XMTA (design time attribut file) soubor s popisem pro designer, obsah se najde na msdn/codeprojektu.

Pokud použijete pinvoke (třeba gradientní štětec) je třeba ho vyřadit pro design, protože knihovny které používáte nejsou v normálních windows a komponenta by se v designeru vůbec nezobrazila.

Občas se mi stane když mám u komponenty pudblic enumeraci tak se občas designer po.... a nechce mi zobrazit žádnou mnou vytvořenou komponentu. Tak se tomu pokud možno vyhýbám. Chybu jsem chtěl řešit, ale nic jsem na netu nenašel a zatím nikdo neporadil.

viz.: http://www.vbnet.cz/forum-tema--3405-nef...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud sem nenapíšete, jako chybu to hlásí a neuvedete příslušný kus kódu, tak asi těžko poradíme nějak konkrétněji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobře pak tedy uvádím i novější vlákno se stejným problémem.

http://www.vbnet.cz/forum-tema--3541-zno...

To, že mi nedokázal nikdo poradit a na dalších diskuzích se o tom píše však bez výsledku, si vysvětliji menším počtem lidí co vyvijí pod CF.

Všechny enumerace v celém projektu jsem nahradil za integer property (kde si však musím pamatovat / mít napsané v dokumentaci / které číslo čemu odpovídá ) a projekt funguje. Pokud property znovu nahradím za enumerace pak to zase nějakou dobu v designeru funguje, ale potom zase chyba.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback