knihovna pro VB5   otázka

VB.NET, VB6/VBA

Mám otázku zda a jak lze udělat dll knihovnu z podprogramů napsaných ve VB pro EXCEL a ty pak volat z programu, který bude napsán ve VB5. Není problém je přidat přímo do kódu, ale s knihovnou bych výpočet programu zrychlil. Předpokládám, že novější verze VB nebo .NET by tuto možnost mohly mít.

Děkuji předem za odpověď.

******************** nový příspěvek z 22.5.2013 *********

Přidat podprogramy ve zdrojové formě nebyl problém. Mám nyní jiný, související. Potřebuji vytvořit standartní .dll z těchto odladěných podprogramů napsaných ve VB5. Jedná se asi o 3500 řádek, ne zcela triviálních. Uvádíte, že "Vytvořit knihovnu a nalinkovat ji uměl snad už VB 1..." . Bohužel se mi to nepodařilo. Jediný postup, který jsem objevil, je na

http://oreilly.com/pub/a/windows/2005/04...

Ten mi přijde dost komplikovaný (obálka přes linker a kompilátor) a navíc mám jen VB5. Přepisovat vše do Delphi a pak vytvořit .dll mi přijde pro jednou zbytečně pracné.

Tak jsem se chtěl zeptat, zda neexistuje jednodušší způsob (stačí link) nebo zda nějaké novější platformy VB, které MS uvolnil, neobsahují přímou tvorbu dll.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Knihovna výpočet programu určitě nezrychlí. Jediná výhoda je, pokud chcete funkce sdílet mezi více různými aplikacemi.

Vytvořit knihovnu a nalinkovat ji uměl snad už Visual Basic 1, takže ve VB5 to nebude problém a v novém VB.NET to jde taky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Další věc: Excel má samozřejmě nějakou režii, takže pro jednodušší výpočty bude zcela jistě rychlejší si to napsat celé, než zavolat Excel a vrátit z něj výsledek. Režii má i rozhraní pro komunikaci s Excelem. Prostě pro to, co děláte musí být pořádný důvod...

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Re T. Herceg: Dám na Vás jako na super odborníka ohledně rychlosti. Sdílet to nechci, bude to používat jen ten jeden program.

Re P. Zajíc: Asi jsem se nevyjádřil dost přesně. Nebudu volat EXCEL ! Jen vezmu ty podprogramy co jsem napsal pro excel a přidám je do zdrojového kodu VB5.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Vytvořte Active-X Class, ale zryclení výpočtu bych nečekal.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback