Vracení mincí v automatu na cigarety.   zodpovězená otázka

Algoritmy

Zdravím :)

Dostal jsem za úkol řešit projekt "automat na cigarety" právě ve VB.

Přemýšlím a asi už mi hlava nebere systém pro vracení mincí při přeplatku.

př. Vložím 80,- Kč, to se uloží jako hodnota proměnné, vyberu třeba Petry (72,- Kč), automat vydá cigarety a musí vrátit 8,- Kč.

Jak (klidně stačí teoreticky) definovat funkci, která bude vědět, jaký hodnoty mincí vrátit (v tomhle případě 5Kč + 2Kč + 1Kč).

Je mi jasný, že po uložení proměnný x = 80 a výběru cigaret se odečte x - cena ID cigaret, do paměti se uloží hodnota proměnný y = 8 (zbytek po výběru), ale to rozdělení.

Díky za info :)

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Máš nominální hodnoty mincí. Tzn. třeba 1,2,5 Kč. Od těch osmi odečteš největší, kterou lze vrátit (tzn. 5), zbydou Ti 3. Odečteš největší, kterou lze vrátit (tzn. 2), zbyde Ti jedna, a pak vrátíš korunu.

Matematicky vzato, hledáš celočíselný výsledek dělení PĚTKOU, pak DVOJKOU a pak JEDNIČKOU. Nic složitého.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Děkuju moc, teď jsem si s tím lámal hlavu asi hodinu :))

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback