Vykreslování pod určitým ůhlem   zodpovězená otázka

C#, Algoritmy, WinForms, Grafika

Dobrý den,

mám dotaz spíše z oboru Matematiky.

Mám aplikaci, kde mi po formuláři běhá kulička.Vždy narazí na stěnu pod určitým úhlem a pod tím samým úhlem se i odrazí.

Kuličku jsem pochopitelně rozpohyboval pomocí Timeru.Vždy potřebuju kuličku odrazit pod nějakým specifickým ůhlem, asi takovímto způsobem:

g.DrawImage(Image.FromFile("Ball.png"), new PointF(x++, y++);

V tomto konkrétním případě je kulička díky inkrementaci x a y odrážena pod úhlem 45°.Moje otázka zní : Jak bych měl zvětšovat hodnoty x a y, aby kulička běžela pod úhlem 1° ?

Díky, za případné odpovědi..

P.S. Spoustu lidí je zde již z vyšších škol a může jim to přijít, jako prkotina, já jsem ovšem ještě na základní škole, takže mi prosím za mou neznalost nenadávejte :) .

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Odpověď se nachází pod heslem "goniometrie". Na Internetu si o tom něco nastudujte, je to sice záležitost až středních škol, ale jistě tomu porozumíte i Vy, pokud budete chtít.

Další možností je použítí GDI+ transformací, například jako zde:

http://www.java2s.com/Code/CSharp/2D-Gra...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jakou cestou jste se nakonec vydal?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback