práce s maticemi a matematické možnosti vůbec   zodpovězená otázka

VB.NET, Algoritmy, .NET

Prostudoval jsem namespace math., kromě běžných matematických funkcí jsem toho moc nenašel. Je potřeba si nástroj na práci s maticemi udělat, nebo nějaký existuje?...U tak obecného problému předpokládám, že určitě nějaká funkce, která bude umět pracovat s polem jako maticí existuje.

Všeobecně i k jiným možnostem...například numerický integrál nějaké funkce. Vím, že se zasmějete...a řeknete: tak si vypočti hodnoty po dílcích a sečti. Proč ne, ale proč tvořit "balíček" podobných funkcí, když může být už vytvořen. Nevíte tedy někdo o existenci podobného balíku? Je možné, že jako začátečník jsem něco přehlédl.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Samotný .NET framework matice neumí, ale určitě bude někde na webu ke stažení knihovna pro práci a počítání s nimi. Zkusím se po tom podívat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Našel jsem tuto komponentu:

http://mathnet.opensourcedotnet.info/

Ještě jsem ji nezkoušel, ale měl by zvládat pokročilé matematické operace.

Napište, jak to dopadlo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Koukl jsem na to v rychlosti v práci. Knihovna se zdá absolutně ve vývoji. Dokumentace je kusá, ale autoři mají docela vysoké cíle. Velmi děkuji za informaci, vypadá to na postup metodou pokus omyl.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback