Meziprocesová komunikace   otázka

VB.NET, Algoritmy

Dobrý den,

potřebuji vyřešit předáváním textu mezi procesy. Abych vás uvedl do problému. Mám aplikaci, která se spouští pouze v jedné instanci. Aplikace se spouští metodou Sub Main a potřeboval bych při spuštění druhé instance předat argumenty příkazové řádky instanci první. Chtěl jsem použít komunikaci pomocí windows message, ale za boha to nemůžu dát do hromady.

Máte s tím někdo zkušenosti?

Díky

JD

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

potřeboval bych při spuštění druhé instance předat argumenty příkazové řádky instanci první

Chápu správně, že do první instance chcete dostat argumenty, které byly předány jako parametr při spuštění druhé instance?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Chápu správně, že do první instance chcete dostat argumenty, které byly předány jako parametr při spuštění druhé instance?

Ano přesně tak

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vyřešit tento požadavek v případě Windows Forms aplikace je tak jednoduché, že se budete divit. Stačí zapnout Application Framework, ve vlastnostech povolit Make single instance application a ve View application events potom v argumentu e.CommandLine události StartupNextInstance máte spouštěcí parametry druhé instance.

Toto je obrovská síla My ve Visual Basicu, C# vývojáři budou brečet nad vymýšlením vlastního řešení, případně krkolomné implementaci My.Application z VB.

Co se týče konzolové aplikace, tam toto nejde, ale nebude problém reverzně inženýrovat příslušnou knihovnu pomocí Reflectoru a podívat se, jak je to udělané. Podle mě to nebude vůbec nic složitého.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback