Proč si taky nekopnout do Microsoftu?

Tomáš Jecha, MVP, MCSD       24.04.2007             10746 zobrazení

Není dne abych neslyšel z řad spolužáků, z různých diskuzí atp nadávky na Microsoft (především na Windows) a vychvalování Linuxu. Bohužel většina z lidí (nemluvím o rozhodně všech!), kteří toto šíří, by nedokázali na jiném OS fungovat a jejich názory velmi často vycházejí z neinformovanosti nebo zažitých polopravd, či úplných omylů. Takto myšlenkově nabytí píší na různé blogy a pouští se do diskuzí, které jsou prakticky založené na jejich osobním názoru, či velmi povrchním pohledu na technologii.

Jako příklad se dá uvést situace, kdy vám běžný uživatel tvrdí jak je .NET framework na nic a jak by ho nikdy nepoužil. Ve výsledku se dozvíte, že dotyčný sám ani pořádně neví co to .NET je.

Nikdo nemůže mít rozhled o všech IT technologiích, to je jasné. Jen mi občas trochu vadí, když vidím jak po internetu kolují radikální názory, které by človek objektivně obeznámený s tématem nemohl nikdy vyřknout. A protože další osoby o diskutované věci třeba moc neví, tak se k tomuto názoru přikloní a lavina dezinformací je na světě. Občas se taková fáma může rozšířit do povědomí veřejnosti natolik, že je brána jako daná věc a je prakticky nemožné přesvědčit o opaku.

Na závěr bych snad rád jen konstatoval, že tímto článkem nechci rozhodně obhajovat Windows a pomlouvat Linux. Jen chci upozornit, že dnes nemáte prakticky šanci natrefit na "flame war", ve kterém by nefigurovali osobní názory, či zažité výmysly. A proto by se měl podle mě uživatel nejdříve s danou tématikou řádně seznámit a udělat si vlastní objektivní názor než bude tu, či onu věc obhajovat.

 

hodnocení článku

0       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Proč si taky nekopnout do Microsoftu?

Zdravím,

jsem rád, že má někdo také stejný názor jako já. S Vaším článkem naprosto souhlasím. A taky bych dodal jednu absurdní věc, která akorát ukazuje na to kam až může tato povrchnost dojít: nedávno jsem na netu našel odkaz na stránky, které hlásali, že nemáme používat IE, jelikož je spousta dalších a lepších prohlížečů, a Internet Explorer je třeba zahubit a zakopat hluboko do země. Iniciátorům této kampaně zřejmě nedochází jak dalece se protiřečí, když tvrdí, že IE zastiňuje všechny ostatní prohlížeče, jelikož oni sami tím, že se chtějí IE zbvit chtějí Explorer zastínit. Je to směšné, tito lidé jsou vážně jen tvrdohlaví a neznalí tématu. Je mi jich až líto.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Dekuji za podporu.

To co jste napsal je presne ukazka toho co jsem popisoval v clanku. Dost lidi si neuvedomuje, ze IE tu byl prakticky prvni, ze prvni implementoval temer cele CSS (i kdyz s chybami, to ano, ale tehdy jeste o standardu nemeli jasno ani ti, co ho navrhovali). IE urcil smer a ted ho proste nemuze jentak zmenit. A kdyz ho navic pouziva prevazna vecina uzivatelu tak by ostatni prohlizece mohli obcas trosku ustoupit a udelat to tak jak se to pouziva, ne tak jak by to "melo" byt podle strandardu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback