Jak vytvořit nový MDB soubor?   zodpovězená otázka

Compact Framework

Jak programově vytváříte nový MDB soubor?

Rozhoduji se jakou "storage" použiji pro nový projekt, ale od MDB mě odrazuje fakt, že mohu MDB soubor vytvařet pouze nepřímo. Prozatím jsem našel následující způsoby vytvoření nového MDB souboru:

- přes COM objekt: ADOX

- vytvořit si prazdný soubor jako resource a nový vytvořit zkopírováním

Napadají vás nějaké další způsoby?

Petr

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Instaluji prázdný - nebo částečně naplněný - soubor mdb společně s exe souborem při instalaci, a nastavím mu příslušná práva ve filesystému. To nestačí? Možná potřebujete vytvářet soubory dynamicky za běhu aplikace, pak bych to řešil přes ten COM nebo MDAC.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Presne. Potrebuji MDB soubor pouzivat pro ukladani uzivatelskych dat (tj. dynamicky) a jenom jsem prekvapen, ze neexistuje reseni na urovni .NET.

Nakonec asi pouziji SQLite pro tenhle ucel. Tohle funguje vice nez dobre http://sqlite.phxsoftware.com/ a obavam se, ze nabizi mnohem vice nez MDB.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

MDB je zastaralé. Máme SQL Server Compact Edition, který je jednoduchý na použití. Novou databázi vytvořit za běhu lze, ale i kdybyste měl dynamicky vytvářet nějaké databáze, podle mě je lepší udělat si nějakou prázdnou předpřipravenou a prostě ji jen rozkopírovat. Stejně do nově vytvořené databáze musíte vygenerovat tabulky atd.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No, pokud bytse hledal řešení, které je zároveň embedded a zároveň co nejschopnější, tak vedle Firebirdu vypadá SQLite skutečně jen jako hračka. A Firebird má .NET providera a metodu CreateDatabase ;-)))

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Máte pravdu, že SQLite je jednodušší než SQL compact/Firebird, ale přesně takové jednoduché řešení hledám. Pro daný účel potřebuji jen pár vlastností, které mi SQLite bez problému poskytne.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback