XML to MySQL   otázka

C#, XML, Databáze

Ahoj všem,

pomohl by někdo s řešením tohoto:

Potřebuji číst XML soubor a data z něj zapisovat do DB(nejlépe MySQL,ale to je v podstatě jedno).Po přečtení potřebuji obsah XML souboru vymyzat..

díky předem za odpověď

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět

Problém je potřeba rozdělit na části a ty řešit separátně. Pochybuji, že to někdo celé napíše za vás. Pokud zkusíte příště hledat, určitě najdete toto:

- přečtení XML:

http://www.vbnet.cz/clanek--80-prace_s_x...

- komunikace s databází:

http://www.vbnet.cz/clanek--52-komunikac...

- a mazání souboru:

System.IO.File.Delete("c:\esta_k_soub.oru")
nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Nechci aby někdo psal kód za mne.To jak číst informace z nodů XML souboru vím,ale netuším jak je insertovat do DB..něco jsem sice vygooglil,ale nefunguje to :( Jinak potřebuji vymazat obsah souboru a ne celý soubor..lze to nějak?

díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Otevřete jej pro zápis a zase zavřete, nebo do něj zapište prázdný řetězec:

System.IO.File.WriteAllText("c:\soubor.txt", String.Empty)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Informace z nódů si někam načtete (co já vím, do proměnných, objektů, apod.) a pak je postupně projdete a sestavíte si tzv. akční dotaz. To je dotaz, který databázi řekne, že má vložit řádek (řádky) do nějaké tabulky. Dotaz typicky vypadá nějak takhle: INSERT INTO [Název tabulky] ([Sloupce]) VALUES ([hodnoty]).

A pak už jen zbývá připojit se k oné databázi (na webu jsou tuny příkladů jak na to), příkazy INSERT jí poslat a ona ty řádky vloží.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback