Komunikace PDA - PC | PC - PDA přes ActiveSync   otázka

C#, XML, Compact Framework

(kopiruji z jine diskuze, kde jsem bihzel nedostal zadnou odpoved)

Zdravím, dobří lidé

Dal jsem si za úkol vytvořit velice jednoduchou aplikaci. Na straně PDA bude aplikace zpracovávající XML soubor. Na straně druhé bude aplikace do které bude zadávat uživatel informace.

Pokud uživatel bude spojený přes ActiveSync (což mám zajištěno přes RAPI) tak se odešle vyhotovený soubor do PDA, spusí aplikace..a ta ten soubor aktualizuje. Z toho tedy nikdo žádný problém jistě nečuchá

Ovšem, pokud z tohoto koloběhu odstraním posílání XML souborů nastává problém. Po připojení k ActiveSync(AS) nastané síťové spojení mezi PDA a PC (což je super) ovšem o tomto spojení se mi nepodařilo nikde vytáhnout žádnou informaci. Proto tedy dotaz 1: jak zjistím IP adresu počítače na kterém běží AS? + jakou adresu má PDA po připojení k AS?

Dotaz 2: napadá někoho jak jinak by šla řešit tato synchronizace?

Dotaz 3: Spustit program v PDA z PC by asi mělo jít přes RAPI (ještě jsem netestoval, ale v dokumentaci píšou, že ano). Jde potom tento program nějak vzdáleně ovládat z PC? (Měl by, pokud budu mit to TCP/IP spojení...nebo se mýlím?)

Předem děkuji za veškeré názory..

/-------------------------------------------\

Tak IP adresu už vím...lze ji zjistit takto:

System.Net.Dns.GetHostByName("PPP_PEER");

Teď už zbývá vyřešit jen komunikaci přes TCP/IP..nebo pokud by měl někdo jiný nápád, budu jedině rád

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Možná místo štvaní se s TCP/IP můžete použít Windows Communication Foundation.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Při komun. přes TPC/IP vás možná inspiruje článek o kreslící tabuli tpc/ip. Viz. Sítě (v menu)

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback