Zjištění SMTP   zodpovězená otázka

C#, VB.NET, Algoritmy, I/O operace

Dobrý den,

přicházím s otázkou, která se zde již nejspíš řešila, ale nemohl jsem to nikde najít...

Potřebuji, aby mi moje aplikace poslala e-mail po stisknutí tlačítka. Funguje to až na jednu věc - neznám předem adresu SMTP. Dá se to nějak zjistit?

Děkuji za případné poznatky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud posíláte mail přes seznam smtp včetně portu naleznete v nastavení pop3, v gmailu podobně a u ostatní poskytovatelů to bude taktéž podobné

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

potřebuju, aby si má aplikace zjistila smtp sama (nebo neexistuje jiný způsob posílání e-mailu, který smtp nevyžaduje?)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Neexistuje žádný rozumný způsob jak automaticky zjistit server SMTP. U všech aplikací pro odesílání pošty které jsem viděl se server SMTP vždy nastavoval ručně.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Obecně asi není. V hodně sítích (hlavně pokud počítač dostane od DHCP název domény, do které síť patří) se dá odhadnout smtp server na "smtp" nebo "mail". Možná by to mohlo jít zjistit i z nastavení outlooku či thunderbirdu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Asi tak, podívat se do nastavení nejběžněji použivaných klientů a pokud nic nenajdete, zeptat se prostě uživatele okénkem.

Jinou možností, která bude téměř 100% spolehlivá a asi i jednodušší, je na webu si udělat nějakou jednoduchou webovou službu, která bude maily rozesílat, aplikace jí jin přes HTTP dá požadavek. Ale velký pozor na možnost zneužití pro rozesílání spamů, určitě je potřeba mít tam SSL a nějakou autentizaci, jinak s tím mohou být velké problémy. Je potřeba to prostě správně nastavit.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback