Diskusní fórum    

Nové témaNové téma

<< < 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 > >>

Multimediální streaming

A ještě do třetice, potřeboval bych vědět jestli a jak (klidně i s komponentou) lze pomocí VB.NETu streamovat jakýmkoliv na konci rozkódovatelným protkolem vstup z mikrofonu a kamery. Nemusí to být MMSH ani RTSP, stačí když můžu na druhé straně napsat dekodér. Já se totiž snažím o vybudování vid...

VB.NET

4 odpovědí
 
18.12.2008 20:11

Petr Mánek

tabControl a comboBox

Ahoj, narazil jsem na jednu věc u které si sice dokážu poradit, ale nepříjde mi to elegantní. Na formuláři mám tabControl se 4 tabPage. Na 1 a 3 tabPage mám combobox kam se po spuštění natáhnout hodnoty z SQL serveru. Dole na formuláři mám status labely kde je vždy napsaný text který je aktuálně...

VB.NET, WinForms

5 odpovědí
 
07.08.2008 8:03

Tomáš Herceg

Načtení dat z databáze

Zdravim, potreboval bych poradit jak nacist data v ASP.NET do html table. Zkousel jsem projit tutorialy a hledat vsude mozne. Pouzil jsem komponentu gridview,ale u ni nejdou pridavat radky atd. Nevim si rady. Pripojeni k databazi mam pres sqldatasource,snad je to ok,to nevim? No a ted jenom neja...

VB.NET, ASP.NET WebForms

19 odpovědí
 
07.08.2008 7:46

Tomáš Herceg

Nacteni textu ze souboru(txt)

ahoj,mam dalsi dotaz: jak mam udelat aby mi vb.net nacetl soubor(je to jen txt soubor s jednim radkem) jako normalni text a umel ho zobrazit treba v listboxu,textboxu atd... pridam zdrojovy kod toho co sem si upravil: takhle to bylo predtim: ps:sorry za pravopis a popis,je mi jen 13 let a ...

VB.NET

4 odpovědí
 
04.08.2008 8:37

Zdeněk Lusk

Namapování/Nasdílení síťového disku

Ahoj, chtěl bych si přímo v aplikaci VB.NETu namapovat síťový disk, ale zatím jsem nepřišel jak na to. Byla by to vlastně obdoba příkazu net use(např. net use K: \\MujServes\MojeSlozka). Víte někdo jak na to ? Díky za odpověď.

VB.NET

5 odpovědí
 
04.08.2008 8:12

Zdeněk Lusk

Fotogalerie - hodnocení fotografií

Hoy, dělám si fotogalerii v ASP.NET a chtěl bych tam mít také hodnocení fotografií. Z určitých důvodů ovšem nemohu použít databázi. Řeším to tedy takto: Každá fotka bude mít také textový soubor ( photo1.png + hodnoceni.txt ). V textovém souboru bude ze začátku číslo 0. U fotografie budou dvě ...

ASP.NET WebForms

6 odpovědí
 
04.08.2008 7:52

Tomáš Herceg

Problém s WebBrowserem

Používám komponentu WebBrowser - Pod XP funguje perfektně ale pod VISTou zahlásí: &quot;Došlo k pokusu o čtení nebo zápis v chráněné paměti. Zpravidla se jedná o indikaci, že došlo k poškození další paměti.&quot; Kde je chybka? Nově používám VS2008 - není problém zde? Jedná se o problém Visual S...

VB.NET, Visual Studio, Komponenty, WinForms

0 odpovědí
 
03.08.2008 18:40

Jan Fíla

Tutoriál

Ahoj. Nevíte někdo, kde bych našel tutoriál ASp.NET (VB.NET) na tvorbu blogu v češtině? Díky

ASP.NET WebForms

2 odpovědí
 
03.08.2008 10:22

Tomáš Herceg

Zjištění teplot z HW sensorů

Zdravím, snažím se vydolovat údaje o teplotách z hardwareových sensorů (teplota disku). Našel jsem tento kód: Ten mi ale vyhodí výjimku &quot;Not Supported&quot;. K datům se ale dostat dá, program HWiNFO32 mi je přečíst dokáže. Nenapadá Vás co s tím?

VB.NET

2 odpovědí
 
02.08.2008 19:21

Jan Novák

service pack win

Jaký je SP windows? Sazel jsem na My.Computer.Info ale přímo to tam není. Jedině přes posledni číselnou skupinu My.Computer.Info.OSVersion. Jde to nejak jinak nebo nutno nasadit API fce?

VB.NET

3 odpovědí
 
02.08.2008 19:12

Ondřej Linhart

příkaz insert

Tak dnes využiji nové fórum ještě jednou:) Chtěl jsem se zeptat zda při vkládání dat do tabulky na SQL serveru pomocí příkazu insert jde kombinovat varianta kdy plním data pomocí values (a kdy se tedy vloží jeden řádek) a kdy je plním selectem z jiné tabulky. Příklad: INSERT INTO tb_stavy(jm...

SQL, Databáze

1 odpovědí
 
01.08.2008 14:14

Honza Dědek

Počítání s Datetime na SQL serveru

Ahoj, omlouvám se za triviální dotaz ale něják jsem se na tom zasekl a ani se mi toho nepodařilo moc vygooglit. Mám tabulku kde jsou uloženy aktualizované časy které tam posílá VB aplikace a já potřebuji zobrazit pouze záznamy u kterých je čas starší řekněme 5 minut. (Pro upřesnění používám MS S...

SQL

3 odpovědí
 
01.08.2008 9:40

Honza Dědek

GridView - jak zavolat funkci pomoci onclick

Dobrý den, Řešim načtení dat z databaze do textovych polí při kliknutí na řádek v GridView. Z řádku na který kliknu, zjistim ID a pomoci něj pak načtu z databaze údaje vybraneho záznamu. Jenže... Jak mohu udělat v kódu to, že mi onclick na řádek zavolá funkci? Již mne napadlo řešit to takto: ...

ASP.NET WebForms

6 odpovědí
 
31.07.2008 19:09

Robert

Pole do parametra funkcie

Ahojte, neviete ako prepísať tieto dva riadky tak, aby pole vystupovalo ako parameter funkcie ShowDDE? (Chcem aby to bol prvy parameter) Používam VB.NET 2003 ale uvítal by som ak sa to dá spraviť tak aj novšie verzie. Napadlo ma niečo takéto, ale samozrejme to nefunguje Za nápady ďak...

C#, Algoritmy

1 odpovědí
 
31.07.2008 10:35

Tomáš Herceg

VB6 - client/server hlasova komunikace

Potreboval bych poradit jak udelat komunikacni program jako je napr TS nebo Ventrilo. Zkousel sem jednou delat neco pres windsock ale jen ciste na spojeni se serverem. Nevim jak do toho zaclenit zvuk pripadne chat, nebo jiny zvukovi kodek. Mate s tim uz nekdo zkusenosti? Nebo vite o nejake stranc...

VB6/VBA

0 odpovědí
 
30.07.2008 14:47

anonym

DataGrid a (nechtěně) vybraný první řádek

Dobrý den, řeším menší problém. Mám DataGrid a zobrazuji v něm data z DataSetu, všechny záznamy se zobrazí ale vždy je vybrán první záznam (tedy označen jako aktívní). Chtěl bych, aby po zobrazení dat v Datagridu nebyl označen žádný záznam, jde to nějak?

WinForms, .NET

3 odpovědí
 
30.07.2008 7:15

Graňák Pavel

Vytvoreni formu s "pevnou" velikosti

Ahoj,mam jednu otazku: Jak se da vytvorit form jako je tady na obrazku? &lt;img alt=&quot;&quot; src=&quot;http://cdn.dotnetportal.cz/files/a5_inputbox1.png&quot; width=&quot;363&quot; height=&quot;152&quot; /&gt;&lt;/p&gt; Ps: visual basic mam teprv asi pul mesice takze s nim skoro vubec neum...

VB.NET, WinForms

3 odpovědí
 
29.07.2008 21:06

Jan Novák

DataGridView a jeho pozadí

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda jde v datagridViewu nastavit jako pozadí nějáký obrázek nebo textura (tedy ne pouze jedna barva). Bohužel jsem nenašel vlastnost image. Napadlo mě že by to šlo udělat tak, že na formulář dám PictureBox a na něj dataGridView kterému nastavím transparentní pozadí...

VB.NET

3 odpovědí
 
29.07.2008 12:49

anonym

Kreslení na obrazovku

Zdar, tak jsem přišel na další problém... Jak jsem schopen vykreslit rámeček (třeba pomocí Drawing.Graphics) na aktuální obrazovku, s tím, že by se obrazovka mohla aktualizovat (hýbání kurzorem, posun oken...), ale ten rámeček by tam zůstal? Kreslením na obrazovku nemíním kreslení do formuláře, ...

VB.NET

0 odpovědí
 
29.07.2008 9:07

Petr Mánek

Dokování formuláře

Zdarec, mám trošku problém s dokováním - umístěním formuláře ve stylu nápovědy MS Office (okno se &quot;vyčlení z obrazovky&quot;, takže tedy na jeho místě není nic a všechny okna, které tam zasahovala se chovají, jako by bylo změněno rozlišení), našel jsem zde i na internetu článek, jak pomocí ...

VB.NET

0 odpovědí
 
29.07.2008 9:03

Petr Mánek

<< < 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 > >>

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Chyba

zavřít

feedback