Nová diskusní fóra

Tomáš Jecha, MVP, MCSD       31.12.2008       Offtopic       10523 zobrazení

Diskusní fóra a potažmo i VbNet.cz jako takový si říká o změnu. O úpravách diskusních fór jsme se tu bavili už několikrát, ale ne vždy to vedlo k řešení případného problému nebo požadavku. Já se vás teď ptám znovu, co by rádi uvítali návštěvníci webu za změny? Své názory pište prosím do diskuze pod tento příspěvek.

To, že se plánují velké změny mohlo prosakovat od února 2008. Já osobně jsem konkrétní projekt zakládal cca 2 měsíce dozadu a zatím mě stihnul obrat o velké množství času. Myslím si, že by mohl značně zvednout popularitu diskusních fór i vbnetu jako takového. Víc ale prozrazovat nebudu :-). Vás teď poprosím o připomínky a návrhy ohledně diskusí. Na vašem názoru nám záleží a ceníme si ho. Jste to totiž VY, kdo pomáhá udržet web v chodu.

 

hodnocení článku

3 bodů / 3 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Nová diskusní fóra

• Program generuje náhodně čísela z intervalu od -50 do 70. Pokud vygeneruje 0 bude ukončen. Vypište všechna vygenerovaná čísla a také sudá, lichá, kladná a záporná.

• Sestavte program, ve kterém zadáváte jména a věk Vašich spolužáků. Na konci program vypíše věk a jméno nejmladšího, nejstaršího, průměrný věk a počet žáků ve třídě.

Př. 1: Máte schované účtenky z několika nákupů. Sestavte program, kterému postupně zadáte celkovou částku z každé účtenky (nulová částka ukončuje načítání). Program poté zobrazí, kolik jste při těchto nákupech utratili celkem, kolik nákupů bylo dražších než 100 Kč, jaká byla průměrná cena nákupu a kolikrát jste nakupovali.

Př. 2: Napište program, kde budete zadávat postupně jméno a výšku. Zadávání ukončete slovem konec. Poté vypište jméno a výšku nejvyššího z nich a průměrnou výšku.

• Zadejte průměr kruhu a vypočítejte jeho obsah a obvod.

• Zadejte poloměr kola a vzdálenost, kterou kolo ujelo. Program vypočítá počet otáček kol.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud jsi sexy a blondýna, stav se a nějak to dáme dohromady.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Nová diskusní fóra

Tak když už mě mail upozornil 2x na nové příspěvky v této diskuzi, přidám také něco stručného a radikálnějšího.

Rozhodně bych změnil dělení webu (resp. alespoň menu vlevo).

Z hlavního menu bych ihned vypustil BLOGY a ČLÁNKY a radikálně bych rozdělil VB.NET x C#.

Takže by se to začínalo větvit na VB.net a C#,

dálší dělení by bylo WEB x DESKTOP a

teprve pod těmito menu témata (tj. to, co je dnes pod menu ČLÁNKY, Komponenty, Hry atd.).

Při vyhledávání v diskuzi bych ponechal možnost prohledávat VŠE nebo jen podle jazyka a tématu, přičemž bych nové příspěvky nechal zařazovat podle stejného stromu, jakým by bylo MENU (rozhodně ne tak, jak je to dnes, kdy dělení hlavního MENU vůbec neodpovídá dělení diskuzního fóra).

Staré příspěvky bych zadal roztřídit nějakému dobrovolníkovi, např. Ondřeji Linhartovi :-)

Kdo jste PRO ?

Díky za možnost vyjádřit názor.

Petr Suchomel

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Diskuse: Nová diskusní fóra

Iba spýtať som sa chcel. Neuvažovali ste o možnosti pridať do príspevkov aj obrázky?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Diskuse: Nová diskusní fóra

Zdravim, nevím jestli už se to tu neřešilo, nebo jestli nemáte nějaký jednoduchý fígl. Jde mi o to, že v případě, že odpovídám na nějakou otázku, měl bych mít možnost nějakého přehledu těchto otázek, stejně jako to funguje s vlastními dotazy. Jde mi o to, že v případě, že někomu odpovím chtěl bych se třeba za týden podívat na jeho reakci. V případě že si nepamatuji, zabere mi několik minut než ten příspěvek najdu. Dokonce ani vyhledávání podle jména autora nefunguje. Podle mně by nebylo na ěkodu vytvořit, nějakej přehled řešených dotazů (které jsou vyřešené které ještě ne atd.).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

V prvé řadě bych se Vás zeptal, jakou máte představu o možnosti kontrolovat příspěvky, na které jste odpovídal, pokud píšete jako anonymní přispivatel - to snad ani nejde.

Jinak Váš problém zjištění reakce ostatních na Vaše příspěvky do fóra (ať již ta vlákna, která sám vytvoříte, nebo kterých se pouze účastníte svou odpovědí) je docela elegantně řešen (pro registrované) možností nechat si zasílat reakce z těchto vláken na svůj e-mail.

Možnost někde v rozšířeném hledání vyhledat všechny své vstupy do dění na webu by snad byla řešitelná - toť otázka pro autory webu, jenom osobně si nedovedu představit moc intenzivní využití této funkcionality (osobně snad leda v případě hledání odpovědí či řešení na problém, který vím, že jsem již kdysi dávno řešil, jenom nevím kde, ovšem v případě, že máte těch příspěvků na fóru již řádově několik set...??? - ale přiznávám, že pro někoho by takový filtr zajímavý být mohl)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Omlouvám se za to přihlášení, ale stejně jako dneska ráno jsem se přihlásil, ale přihlášení z nějakého důvodu neproběhlo a systém se tvářil jako přihlášený. Jinak to zasílání emailu jsem nějak přehlédl, myslím si že to bude přesně to co jsem hledal. Vyzkouším popř. napíšu nějaké návrhy. Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Diskuse: Nová diskusní fóra

Navrhoval by som, aby príspevky do fóra mohli pridávať iba registrovaní uživatelia. (Ja viem, že sa to už niekedy riešilo.)

Nejde ani tak o anonymitu, ale skôr o to, že niekto rieši podobný problém ako ja a myslím si, že by bolo pre mňa užitočné vysledovať jeho príspevky, lebo niekedy je dosť ťažké správne sformulovať otázku a možno on ju sformuloval niekde lepšie.

A keby sa dali vyselektovať jeho príspevky, bolo by to super.

Koniec koncov aj ja som niekedy dostal super odpovede na svoje otázky a teraz je ťažké to nájsť. Ukladal som si to do súboru, ktorý som omylom vymazal. A tieto stránky, dúfam, sú pevné ako skala.

nahlásit spamnahlásit spam 3 / 3 odpovědětodpovědět

Diskuse: Nová diskusní fóra

Omlouvám se, že tady "kafrám" takřka jenom já, ale možná alespoň některá z připomínek, které mne občas napadnou, padne na úrodnou půdu a i jiní ji uznají za zamyšlení vhodnou.

Tentokrát je to připomínka spíše k článkům, ne k diskusi jako takové.

Docela jsem považoval za velice vhodné, přínosné a pro mne konkrétně i zajímavé, pokud se u některých článků, po probrání určítého tématu, objevil v závěru nějaký jednoduchý "domácí úkol". Ne, nemusí to vůbec být formou "soutěže", jde o to, že alespoň mně docela vyhovuje, mohu-li si ověřit na něčem sice drobném, ale zcela samostatném a hlavně konkrétním, že jsem probíranou látku pochopil správně a hlavně, že ji dokáži i samostatně aplikovat (je rozdíl přečíst si či opsat patnáct řádků kódu, nebo pět řádků kódu sám vymyslet).

Proto bych se přimlouval, abyste tam, kde to, samozřejmě, má svůj smysl v podobných praktikách pokračovali.

Jsem si vědom, že to pro Vás představuje práci navíc - kontrolovat naše DÚ, ale zase můžete mít zpětnou vazbu na jakou půdu Vaše moudra dopadají (jenom abyste se nezhrozili a neutekli nám ;-), případně mnohé drobnosti je možno řešit místo Vaší osobní kontroly všech zaslaných řešení třeba po nějakém čase vyvěšením správných řešení (nebo třeba i přímo na konci článku "hidden blokem", který by si člověk mohl po zpracování úkolu pro kontrolu "rozkliknout"). U některých "netriviálních" úkolů by pak bylo možno pod článkem diskutovat některá zajímavá řešení některých z nás (ať již jako příklad inovativního přístupu, nebo jako příklad "tak takhle ne, pánové (a dámy)!" spolu s vysvětlením proč ne)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Děkujeme za podnětnou připomínku. To určitě má něco do sebe.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Nová diskusní fóra

Nemám žádnou konkrétní připomínku k obsahu ani formě těchto stránek. Jsou pro mne ideálním prostředím pro vzdělávání a jsem tomu nesmírně rád. Proto jsem se rozhodl tohle napsat, přestože vím, že by člověk měl mluvit jen když má co říct. Snad to, že Vy - autoři a přispěvatelé - máte co říct, mě nutí k těmto řádkům. Chci Vám totiž popřát hlavně dostatek vůle sdělovat své zkušenosti a znalosti nám ostatním. Umím si představit, že to děláte pouze z dobré vůle a z nadšení pro věc a to nebývají trvalé hodnoty ;-). Za to máte můj obdiv a dík.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Diskuse: Nová diskusní fóra

V příštím díle se již vrhneme na 3D grafiku.[Grafika v DirectX 9 / 20. 4. 2007]

To by bylo pro tento díl vše. V příštím díle aplikaci zkusíme dokončit, uděláme přehled výpůjček a zkusíme stihnout i stránku pro zadávání a úpravu. Nebude to moc složité, protože vlastně skoro všechno umíme. Jakékoliv dotazy a náměty pište do diskuse.[Píšeme webovou aplikaci v ASP.NET... / 26. 8. 2008]*)

Příště si ukážeme praktické použití toho, co jsme se dnes teoreticky naučili.[XNA 2.0 ve VB.NET / 11. 7. 2008]

Nechci býti nevděčným a stejně tak nechci opakovat stále dokola, jak si vážím Vaší práce a jak ji respektuji - mohlo by to začít vypadat neupřímně.

Ale k námětům na zlepšení webu by měla patřit i upozornění na drobné vady na kráse, které naši radost z těchto stránek občas zakalí.

Výše uvádím pár příkladů posledních vět, kterými byly zakončeny poslední doposud zveřejněné díly některých ze zajímavých seriálů z tohoto Webu.

Leč žádné z nastiňovaných pokračování se již nekonalo, ač se na ně člověk v dané době těšil a nemohl se jich dočkat.

Možná bych to dal sem jako námět k zamyšlení - vím, že témat pro prezentaci je čím dál tím více a že tvůrčí kapacity jsou omezené, a také, že mnohá témata jsou "never ending" a dalo by se v nich pokračovat donekonečna. Přesto bych prosil o vážení plánů - je-li lépe nakousnout mnoho témat, nebo některá alespoň do určité ucelenější fáze dotáhnout.

*)...u tohoto tématu se sluší podotknout, že je pan Herceg dodatečně doplnil o upozornění, že nebude pokračovat, včetně zdůvodnění. (P.S. už je kniha na světě? - měl bych zájem)

nahlásit spamnahlásit spam 4 / 4 odpovědětodpovědět

Diskuse: Nová diskusní fóra

S diskusným fórum v terajšej podobe som veľmi spokojný ako aj so všetkým na týchto stránkach.

Ale keď sa už bude meniť, prijal by som funkciu, ktorá by po kliknutí do kódu v príspevku , zobrazovala kód na ďalšej stránke na celú obrazovku. V terajšej podobe, keď je ten kód troška väčší sa takmer nedá prečítať. A kopírovať kód, ktorý ma zaujme, do nejakého textového editora, ako to niekto odporúčal, sa mi nezdá veľmi praktické.

nahlásit spamnahlásit spam 4 / 4 odpovědětodpovědět

Diskuse: Nová diskusní fóra

Především Vám chci říci, jak si vážím Vaší (a Tomášovy) ochoty a času, které nám věnujete.

Myslím, že fóra na tomto webu jsou velice přínosná a to nejen Vaší zásluhou, ale také zásluhou komunity, která se za ten rok a půl kolem Vašich stránek nashromáždila.

Na rozdíl od dosti velké části podobně zaměřených diskusních fór se na našich (dovolíte-li mi, abych je pojal i za "své") stránkách i úplní začátečníci - jakými velká část z nás byla ještě nedávno a někteří se mezi ně počítáme stále (můj případ) nemusí bát položit i ty nejzákladnější dotazy. Až na pár skutečně exkluzivních vyjímek, které příslovečně potvrzují pravidlo, je patrná snaha i velice zkušených kolegů poradit či alespoň nasměrovat (jinde se člověku velice často dostane nálepka LAMy a s tou je pod úroveň, alespoň pro některé "odborníky", se bavit) a pokud se již někdy některé z vláken zvrhne k diskusi mimo téma, většinou se jedná o pouhou potřebu či touhu popovídat si i o jiných věcech, chatu či jiné možnosti nemaje.

Co tedy na tomto "dokonalém" stroji ještě zlepšit?

Hlavně bych se moc a moc přimlouval, podařilo-li by se nějak resuscitovat starou dobrou vlastnost e-malového upozorňování na nové příspěvky. To mi dost chybí, zvláště v době, kdy nemám čas či příležitost denně kontrolovat stav diskusí.

Jistě přínosná by byla i rozšíření, o kterých jsme také již několikrát hovořili - možnost přihlásit se k zasílání automatického upozorňování i u vláken, která mne třeba zajímají, ale mé znalosti nedostačují k tomu, abych se do řešení problému ve vlákně aktivněji zapojil.

Pak jste zde již několikrát řešili možnost vystavování vlastních kódů, či "miniaplikací". Vím, že je možnost toto řešit přes Vás a článek v Blogu, ale tam to vidím vhodné spíše pro články (jako napsali velice pěkně pan Linhart či nedávno Tomáš Hübelbauer).

Spíše bych měl představu něčeho, jako je třeba na codeguru - kdyby to spíše vycházelo z filosofie diskusních fór, pouze by to bylo rozšířeno o možnost vložit ilustrativní obrázky, kód to umí velice pěkně i dnes, no a dále by to chtělo odkaz na úložiště se zdrojovým kódem, případně ještě nějaké kategorie pro zařazení.

Velice poučným by totiž pro mnohé z nás mohla být ne jenom teorie "jak se to dá dělat", ale konkrétně "jak to někdo dělá prakticky".

Jinak na závěr ještě pochválím Tomáše za Videotutoriály - velice pěkně zpracované a v porovnání s jinými dostupnými na Internetu je úchvatné rozlišení videa při současné nenáročnosti na linku a taky velice pěkně řešená kombinace s doplňkovými texty, která řeší hlavní nevýhodu videotutoriálů - nemožnost interakce resp. využívání kódu.

Mějte se všichni krásně a mnoho štěstí do roku 20009!

nahlásit spamnahlásit spam 5 / 5 odpovědětodpovědět

Jo a ještě jsem si vzpomněl na další diskutovanou drobnost, a tudíž možnost oznažování vyřešených vláken anonymů za vyřešené (u pojmenovaných zakladatelů v tom není problém, pouze ta anonymní vlákna by měl mít možnost někdo odznačit - pro zpřehlednění)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Díky za vyčerpávající shrnutí a pochvalu. Nápady pečlivě projdeme a zkusíme vyhovět.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Když se tedy nemá nikdo jiný k připomínkám a námětům na vylepšení (já říkal, že je to téměř dokonalé), pokusím se přidat ještě pár drobností.

To sem sice nepatří, ale než to zapomenu - nevím, jedná-li se o jev dlouhodobější, ale všiml jsem si ho až dnes. Pokud se přihlásím (přes LiveID), tak chci-li se dostat k tomuto článku a použiji odkazu v sekci "Aktuálně", pak mne to odhlásí. Pokud k přesunu na tento článek ale použiji odkaz v sekci Blogů, tak jsem tady a není ze mne anonym(?).

Ale k těm připomínkám:

- první se týká opět přihlašování. Používám, jak jsem již napsal výše, LiveID (přešel jsem na něj poté, co mi přestalo fungovat přihlašování prostřednictvím InfoCard - nevím, jestli u ní se to chovalo stejně, neb mi stále nefunguje). No a chtěl bych se pozeptat, zdali by bylo problémem neřešitelným, abych se po přihlášení vrátil na původní stránku.

V praxi to u mne totiž vypadá tak, že si občas procházím diskuse a pokud čistě náhodou narazim na dotaz natolik triviální, že podlehnu iluzi, že i já bych byl schopen dotyčnému něco málo poradit, pak buď klepnu na tlačítko "Odpovědět" a kontrolní obrázek mne upozorní, že nejsem přihlášen, nebo, mám-li osvícenější den, si tuto skutečnost uvědomím i sám a pustím se do procesu přihlášení.

Leč ouha, pokud se zadaří a já si náhodou úspěšně vzpomenu na heslo, je radostné plesání nad tímto intelektuálním úspěchem mého ducha vystřídáno zklamáním, kdy se mi nedaří vzpomenout si, na jakou otázku jsem se to vlastně chystal odpovědět, neb se ocitnu zpátky na domovské stránce našeho webu.

To víte, u Vás mladých to není žádný problém, leč já se již dostávám do věku, kdy se stále častěji stává, že sem tam něco už neudržím (naštěstí se to zatím týká pouze myšlének :).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Musím jen souhlasit. Naštěstí přihlašování je již kompletně předěláno. Jen si bohužel budeme muset všichni ještě počkat... Zabere to hodně času.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Nová diskusní fóra

V podstatě se domnívám, že ideální by bylo psát některé články ve dvou verzích - pro amatéry a pro "ty druhé". Amatér používá VisualWebDeveloper, VB.net, jeho vrcholem je zvládnutí databází, XML a nainstalování AJAXextensions. Ti druzí mají VisualStudio za 2000€ a při pohledu na {složenou závorku} a # pociťují sexuální vzrušení...

Zkrátka a dobře, třeba to možné není, ale rozdělil bych www.vbnet.cz na dva kusy podle úrovně učiva a příchozí ať si vyberou.

Jinak chválím ;-)

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Petře, předně musím politovat všechny, kterým jste přisoudil jako životní družky a zdroj uspokojení závorku a #. Věřte, že život skýtá mnoho krásnějších a smysluplnějších zákoutí, ale, na druhou stranu, jak se říká - proti gustu žádnej dišputát!

Jinak k Vašemu námětu (předem podotýkám, že se jedná o pohled vyloženého "amatéra" dle vaší definice a vzhledem k věku se nechystám tento statut ani nikterak měnit).

Nemám nic proti dělení na "amatéry" a "profíky", (k tomuto účelu ale třeba jednotlivé články mají semafor "náročnosti" probírané problematiky - možná by tedy pro některé zájemce mohla být zajímavá možnost filtrovat články dle zařazení do skupin náročnosti), jenomže, jak to alespoň vidím já, naráží to na dva poněkud zásadnější problémy:

První technický:

Tvorba jakéhokoliv materiálu pro tyto stránky je dosti časově náročná a pokud je konečná kapacita autorů, musí být zákonitě konečná i jejich tvorba.

Pokud Vy máte vyšší ambice, bude jistě přijato ode všech členů naší komunity s povděkem, pokud s tvorbou (třeba i těch náročnějších témat) pomůžete. No a pokud se časem nalezne více takto ochotných, jistě by nebyl problém vyjít vstříc i těm náročnějším návštěvníkům.

Druhý problém vidím faktografický:

Kdo je "Amatér" a kdo "Profík"? Ano, Vy jste nějakou tu definici uvedl (ač s ní silně nesouhlasím, protože to, že někdo vlastní soft za 2000€ ještě vůbec nic neříká o jeho schopnostech či kvalitách, stejně jako nikomu není bráněno v tom, aby se ukájel nad složenými závorkami či # v Express edici). Ale ať vymyslíte jakoukoliv lepší definici, vždy Vám bude možno namítnout, že každý dnešní profík byl někdy amatérem (na jiných serverech spíše říkají LAMA).

A pokud si odmyslíte takové návštěvníky, jakým jsem třeba já, kteří si s programováním spíše hrají protože je to zajímá či si něco potřebovali spíchnout (já totiž v době, kdy bych mohl uvažovat o profesionalismu, pokud jsem si chtěl něco "naprogramovat", pak jsem musel sáhnout k nějakému primitivnímu předchůdci basicu, nebo k assembleru - to vše na starém dobrém ZX Spectru, nebo jsem ještě chodíval na "sálový" počítač, kde jsem datloval nějaké programy ve Fortranu), takže pokud nepočítáte mou generaci, lze předpokládat, že většina "Amatérů" se na těchto stránkách ocitne s předsevzetím státi se "profesionály". A proto je důležitá i ta "mezigenerační solidarita", kdy my nejhloupější se učíme od těch mírně pokročilejších (a sem tam se snažíme pomoci úplným začátečníkům), no a ti mírně pokročilejší se zase učí od těch o stupínek výše. A tak to jde dál až k samotným mistrům oboru - a to, že i tito mistři poradí i nám úplným zelenáčům, to je nutno přičíst jim ku cti.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Vezmu to stručně: jsem ten amatér s VWD a za ty se přimlouvám. Semaforu u článků jsem si nevšiml a mít možnost rozdělit to podle něho není špatný nápad. Mám prostě pocit, že to tu začíná být trochu méně přehledné - nebylo by se co divit, témat nabízí Microsoft neúrekom. Třeba je to ale jen můj pocit.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback