ImagineCup 2007

Tomáš Herceg       05.05.2007             10724 zobrazení

Včera proběhlo v budově Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy české a slovenské finále studentské soutěže ImagineCup 2007, které jsem se zúčastnil jako jeden ze členů týmu QuestionOf42, a to v kategorii Softwarový návrh. Tématem bylo "Představte si svět, v němž technologie pomáhají ve vzdělávání."

Náš tým vystoupil s projektem Universal Learning Studio (http://www.lvdesign.cz/universal), což je komplexní balík softwaru určený pro výuku ve školách. Oproti jiným výukovým programům má tento software výhodu v tom, že vyučující není omezen rozsahem dat v programu, ale může veškeré výukové scény upravovat, libovolně rozšiřovat a přizpůsobit podle svých představ.

Aplikace se skládá z několika modulů. Prvním z nich je aplikace UTestServer, což je jednoduchý server pro tvorbu a provozování testů, dále je obsažena aplikace USceneMaster pro tvorbu a úpravu výukových textů a scén a aplikace UTeacher pro zobrazování těchto scén během výuky, dále aplikace UMPlayer pro přehrávání filmů a hudby s podporou současného zobrazení více jazykových verzí titulků, což je vhodné provýuku jazyků, dále USubtitler pro tvorbu a úpravy titulků, v neposlední řadě i aplikace UDataArchiver, což je strukturované úložiště nejrůznějších druhů dat, na které jsou napojené všechny aplikace tohoto balíku, dále aplikace Periodická tabulka prvků a konečně aplikace ChemLab 3D, což je virtuální model chemické laboratoře, kde můžete provádět různé chemické reakce a sledovat jejich průběh.

ChemLab 3D

Z České republiky se finále zúčastnilo 6 týmů a náš tým se umístil na 2. místě. V týmu se mnou byli Josef Vondráček, Jan Vostal a Jan Zeman.

Všechny prezentované práce byly na velice vysoké úrovni, jako odměnu jsme si odnesli kapesní počítače Acer c530, což rozhodně potěšilo. Atmosféru během soutěže zpestřovala i demostrace, která probíhala před budovou, vzduchem létaly dlažební kostky a vajíčka.

 

hodnocení článku

0       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback