Windows Live Writer Beta 3 a 64 bitů aneb vždycky se najde osel

Tomáš Herceg       08.09.2007             11055 zobrazení

Před pár dny vyšla již třetí betaverze oblíbené aplikace Windows Live Writer. Tato užitečná aplikace slouží k psaní příspěvků a jejich publikování na webu včetně obrázků, tabulek a všeho možného, lze pro ni snadno psát moduly plug-in a podporuje mnoho blogovacích systémů. I tento web má implementovanou podporu MetaWeblog API, díky které píšeme články také v této aplikaci a snadno je publikujeme na webu. Její nová beta je navíc i v češtině a podporuje vkládání videa.

To celé by bylo fajn, nebýt toho, že vždycky se najde nějaký osel. Již několik týdnů jsem spokojeným uživatelem systému Windows Vista Ultimate, a to jeho 64bitové verze. Přestože Beta 2 programu Windows Live Writer na tomto systém funguje (a tento zápisek píši v této verzi), nová Beta 3 nainstalovat nejde. Samotná aplikace sice s 64 bity problém nemá, ale vzhledem k tomu, že k instalaci se používá speciální utilita Windows Live Installer, který neznámo proč 64 bitů nepodporuje, stažený instalátor tedy nespustíte, protože hlásí chybu V tomto operačním systému nelze nainstalovat programy Windows Live.

Řešení by bylo naprosto triviální - odkaz na stažení programu Windows Live Writer Beta 3 totiž odkazuje na asi 1,7MB velkou aplikaci Windows Live Installer, která obstarává samotnou instalaci. Ale instalační balíčky instalovaných produktů stahuje instalátor sám až v okamžiku, kdy je spuštěn. Vzhledem k tomu, že stahované soubory jsou normální MSI balíčky, jdou nainstalovat i ručně.

Řešením je spustit instalátor na 32bitovém systému, nainstalovat aplikace a stažené balíčky si přenést na 64bitový systém, kde je bez problémů nainstalujete. Spusťte tedy instalátor na 32bitových Windows XP či Windows Vista, stáhněte a nainstalujte aplikace a zkopírujte si instalační balíčky na cílový počítač (na Windows XP je najdete ve složce C:\Windows\System32\Config\SystemProfile\Local Settings\Data Aplikací\WindowsLiveInstaller\MsiSources, na Windows Vista to bude podobné).

Nechápu, proč Windows Live Installer neběží na 64bitových systémech. Na jednu stranu chce Microsoft 64 bitů prosadit (a Windows Vista 64-bit je skvělý systém), ale "zabije" to touto trivialitou. I v Microsoftu se najdou osli.

 

hodnocení článku

2 bodů / 2 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Windows Live Writer Beta 3 a 64 bitů aneb vždycky se najde osel

Opravdu nemohu přijít na to, jak by šla čeština ve Windows Live spustit. Nemáte pro mne tip? :-)

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Mě to normálně česky funguje. Možná si zkuste v prholížeči přepnout jazyk na češtinu (Možnosti Internetu, první záložka, tlačítko Jazyk).

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback