Jak se reklamuje v Aceru

Tomáš Herceg       15.11.2007             10561 zobrazení

Zdlouhavě. Před zhruba dvěma měsíci jsem poslal na reklamaci PDA, kterému po 4 měsících odešla baterie. PDA na adaptér fungovalo, ale po vytažení kabelu se inhed vypnulo, baterie prostě nefungovala. Zavolal jsem na jejich linku, kde se reklamace hlásí, bylo mi přiděleno číslo servisního případu a další pracovní den si PDA vyzvedla přepravní služba PPL. Předpokládal jsem, poněkud mylně, že tak triviální záležitost, jako výměna baterie, může zabrat nejdéle 14 dní. Pochopím, když baterii nebudou mít na skladě, že ji musí objednat a počkat na doručení, po měsíci čekání mi ale došla trpělivost a volal jsem na hotline znovu. Po kratším rozhovoru mi operátor doporučil, abych napsal e-mailem žádost o vrácení peněz nebo o zaslání nového zařízení.

Tady to teprve začalo. Nejdříve mi nabídnuli navigaci, která se v maloobchodech prodává asi o 2500,- Kč levněji, přičemž mi tvrdili, že nabízené zařízení převyšuje parametry mého reklamovaného PDA. Evidentně spoléhali na to, že tomu moc nerozumím, takže pochopitelně následovala poněkud ostrá odpověď, i když tak hrozné to zase nebylo. Přitom zařízení mělo pomalejší procesor, menší vnitřní paměť a byla to navíc jen navigace a ne PDA - plnohodnotný kapesní počítač. Samozřejmě jsem tedy odmítnul, takže mi bylo nabídnuto vrácení peněz, že mi jiné zařízení nabídnout nemohou. Tu však nastal další problém - reklamované PDA jsem vyhrál v soutěži, takže jsem od něj neměl fakturu, tu sem si musel vyžádat od pořadatele. Acer mi nabídnul zaslání potvrzení, které předložím prodejci a proti němu mi prodejce vyplatí požadovanou sumu a pak si to vyřídí s Acerem. Složitěji to asi nejde, a navíc si nedovedu představit přijít za pořadatelem soutěže s tím, že chci peníze a ať si s potvrzením dělá, co chce. Obratem jsem tedy odepsal, že to není možné. Po několika mailech, které jsem psal v různém stádiu naštvanosti, se konečně věc vyřešila - zaslali mi nové PDA Acer c531, které je parametry naprosto stejné jako mé původní c530. Aspoň že tak.

Je mi jasné, že PDA není příliš prodávané zboží oproti notebookům, kde reklamace (snad) fungují lépe. Nicméně to, že baterie záhadně odejde po 4 měsících a já se ocitnu na 2 měsíce bez PDA, mě jen utvrdila v tom, že Aceru nevěřím. Sám bych si PDA od Aceru asi nekoupil, jiné značky e mi líbí víc a snabízí stejné parametry za trošku lepší ceny (i když rozdíl není tak velký), ale když jsem jej vyhrál, tak jsem si jej samozřejmě nechal. Kromě této patálie ale můžu říci, že jsem s c530 resp. c531 spokojen - má vestavěnou WiFi, Bluetooth i GPS přijímač, je to tedy PDA a navigace zároveň.

 

hodnocení článku

0       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback