Lidská hloupost je nekonečná

Tomáš Herceg       07.12.2007             10630 zobrazení

Mezi tou haldou spamu, která mi pravidelně každý den chodí, jsem dnes objevil jeden řetězový e-mail. Microsoft prý rozesílá peníze. Každý, kdo zprávu pošle, prý dostane 245 eur za každou osobu, které mail poslal. Nechápu, jak tomu nesmyslu někdo může věřit. Předpokládejme, že 90% lidí jsou blbci a takovou zprávu opravdu rozešlou. Podle počtu adres, které byly v seznamu adresátů, soudím, že každý blbec přepošle tuto zprávu průměrně 10 lidem. Jak celý řetěz tedy proběhne? Vtipálek, ten, kdo celý řetěz začne, vymyslí zprávu a pošle jí 10 lidem. 9 z nich zprávu pošle dál, takže máme 90 lidí. 81 z nich jsou blbci, takže zprávu rozešlou dále, máme tedy asi 810 dalších lidí. V další iteraci máme 7290 lidí, pak 65610, v dalším kroku už máme něco přes půl milionu a dalším pokračováním již pokryjeme polovinu republiky. Stačí tedy nějakých 8 iterací a je pokrytá celá republika. Za každou osobu by tedy měl Microsoft vyplatit plus mínus 250 euro, což je samozřejmě nesmysl.

Nechápu, jak si někdo může myslet, že se dá vystopovat, kdo tuto zprávu kdy komu poslal, nevím, jak se dá zjistit adresa z adresy e-mailové (pokud tento údaj tedy někdo sám na Internetu nezveřejní). Podle některých Microsoft shromažďuje osobní údaje každého uživatele, loguje zprávy, které kdo odešle, to samé dělá údajně i Google nebo FBI. Podle mě je to naprostý nesmysl, na světě je 6 miliard lidí a polovina z nich používá Internet. Zpracovat nebo uchovat takové množství informací je naprosto nemožné. Neříkám, že bychom neměli být opatrní a chránit si své soukromí, ale většina lidí, kteří rozhlašují tyto paranoidní teorie pak v hospodě po pár pivech vykecají daleko osobnější a citlivější údaje.

Asi začnu šířit řetězový e-mail s tímto zněním:

Nerozesílejte už ty řetězové e-maily a nevěřte jim, jsou to kecy! A koukejte to poslat všem, co máte v seznamu, nebo na vás zítra spadne modrá tramvaj!

 

hodnocení článku

2 bodů / 2 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Lidská hloupost je nekonečná

Já většinu takových zpráv ignoruji, ale jednou mi přišla zpráva, které mě vážně dostala.

Stálo v ní, že ICQ se stává placenou službou a že když pošleme zprávu X lidem, zůstane náš účet fungujícím i po zavedení poplatku za ICQ.

Tak samozřejmě společnost AOL si nemůže dovolit zpoplatnit ICQ, protože by přišla o ohromné zisky a za druhé, kdo to kdy viděl, aby se po odeslání řetězáku někdo vyhnul placení...

A krom toho už mám být asi 1000x mrtvý a nešťastný.... Někdy nad tím zůstává rozum stát.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Kdybych to měl počítat já, tak jsem +- 10000x po smrti, mám 2000 let smůlu, nikdy už nebudu mít sex, vyhodí mě z práce a přiberu nejmíň 100kg. Holt.. osud je krutej

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback