Přednáška Windows Live Writer

Tomáš Herceg       14.03.2008             10369 zobrazení

Před dvěma dny jsem se zapojil do programu Microsoft Student Partner. O tom ale teď psát nebudu, chtěl bych vás upozornit na mou přednášku o aplikaci Windows Live Writer a implementaci MetaWeblog API do webových aplikací. P5ednáška se uskuteční ve čtvrtek 20. 3. 2008 v budově MFF UK na Malostranském náměstí v učebně č. S4 (3. poschodí). Více informací o této přednášce se můžete dočíst na webu akce.altairis.cz.

Z přednášky se pokusím udělat videozáznam a pokud se to podaří, dám jej k dispozici na web, aby se na něj mohli podívat i ti, kteří se na přednášku nedostanou, ale mají o toto téma zájem.

Pro pravidelné čtenáře tohoto webu mám dobrou zprávu, tento víkend mi možná zbyde trochu času na alespoň jeden článek (rozhoduji se, jestli mám napsat další díl o XNA, ASP.NET nebo o XML, jak někdo prosil v diskusi).

 

hodnocení článku

0       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Přednáška Windows Live Writer

Diky za prednasku na mff!

nahodil jsem WLW, ale nemuzu najit, jak smazat uz vlozeny post.

Taky me netesti, ze veskerou cestinu s nabodenicky koduje do html entit, da se tomu nejak zabranit?

honza

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vložený post se dá smazat (trochu nelogicky) v okně Otevřít. Tam si můžete vybrat buď lokálně uložené příspěvky, nebo je natáhnout ze serveru. A tam je právě i možnost je smazat.

Co se týče zaentitovávání českých znaků, je to trochu nepříjemné, je to víceméně kvůli tomu, že MetaWeblog API nepodporuje něco jako kódování a ani striktně neříká, které se má použít. Ve WLW to můžete ve vlastnostech nastavit ručně, ale i pak entitování probíhá. Jedinou možností je tedy "odentitovat" text na serveru, pokud vám to moc vadí.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Přednáška Windows Live Writer

O záznam samozřejmě zájem bude - neb pro nás moraváky jest matička naše stověžatá trochu z ruky !-)

Jinak bych chtěl, alespoň za sebe, moc a moc poprosit, až se příště budete rozhodovat o tématu dalšího článku, pokuste se, prosím, spíše dokončovat nakousnutá témata - toho, o čem psát je skutečně obrovské množství a každý by chtěl něco trochu jiného, ale přece jenom alespoň náznak systematičnosti nikdy není na škodu. Jinak, samozřejmě, i to XML bylo zajímavé a přínosné!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Taky jsem chtěl nejprve psát další díl o XNA či ASP.NET, ale problém je v tom, že příprava jednoho dílu seriálu o XNA mi trvá asi 3 hodiny, ASP.NET dokonce 4 a XML jsem měl napsané za hodinu a půl. Další díly z tutoriálu o XNA plánuji, budou ještě asi tak 2 nebo 3, měl bych dokončit to ASP.NET, to budou ještě alespoň minimálně 4 díly a pak bude možné nakousnout témata nová.

O XML jsem článek napsal, protože jsou určitě uživatelé, které 3D grafika tolik nezajímá, seriál ASP.NET třeba také nečtou, takže kdybych pokračoval nepřetritě v těchto dvou seriálech, tak jim nemáme co nového nabídnout.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jsem si vědom časové náročnosti Vašeho konání, proto to neberte jako výtku, ale spíše jako povzdech "starce", který ne že by se snad strachoval, že se dokončení rozdělaných dílů nedočká, leč má hlava, šedinami již notně poznamenaná, toho zdaleka tolik neudrží jako za mlada a proto se obávám, že si budu muset celý seriál před pokračováním znovu zopáknout :-)))

(ale ani to není na škodu).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pane Langere, přidávám se k vašemu názoru, na sto procent s vámi souhlasím, lépe bych to nesepsal.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Věřte mi, že mě hrozně mrzí, že nemám na psaní článků čas. Když jsme tento web začali psát, měli jsme času spoustu, říkal jsem si, že každý týden napíšu tak 3 články. Než jsme web dokončili a publikovali, už jsem měl času méně a nyní je pro mě opravdu proakticky nemožné najít někde nějakou mezírku pro napsání článku, když nechci, aby to bylo na úkor školy nebo spánku. Teď bude prodloužený víkend, tak snad zase stihnu nějaký článek napsat, ale nic neslibuji, času je fakticky málo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback