Neptejte se mě mailem nebo po ICQ, máte přece diskusní fórum

Tomáš Herceg       30.05.2008             10537 zobrazení

Dneska mi už přišel třetí e-mail od lidí, kteří potřebují poradit s programováním, ale je jim zatěžko poslat dotaz do diskusního fóra, a tak mě otravují e-mailem, anebo ještě hůře po ICQ či MSN.

Takových dotazů mi chodí několik denně a moje odpověď je stále stejná bez ohledu na typ dotazu nebo odesílatele - posílejte své dotazy o programování do diskusních fór VbNet.cz. Navíc 90% osob se ani nesnaží projevit nějakou snahu, vrcholem je, když ani nepozdraví a nepředstaví se, pošlou prostě jenom text dotazu.

Když se někdo zeptá v diskusním fóru, je to podle mě ta nejlepší možnost. Zaprvé na dotaz může odpovědět někdo jiný, otázky a problémy bývají často začátečnické, takže smysluplně zvládne odpovědět kdekdo. Když je ve fóru dotaz položen smysluplně, tak se snažím odpovídat, pokud na to mám čas.

Na ICQ musím odpovídat hned, což je mimořádně otravné, protože mám většinou rozdělaného něco jiného a často i smysluplnějšího. Do diskusního fóra se podívám, když mám čas já a když jsem připraven odpovídat a radit. Navíc zodpovězené dotazy ve fóru mohou posloužit mnoha dalším lidem, po e-mailu musím na ty samé dotazy odpovídat stokrát. Proto to nedělám.

Tazatelé můžou argumentovat, že po ICQ je to nejrychlejší, že mají odpověď hned. Na mém ICQ to tak opravdu neplatí, každého pošlu do diskusního fóra, je to tedy ještě o 1 dotaz delší. Já budu na dotazy odpovídat kdy já chci a kdy se mi to hodí. Diskusní fóra na našem serveru jsou živá a neodpovídá v nich zrovna málo lidí, pokud se zeptáte smysluplně, odpověď máte prakticky hned.

Pokud máte zájem o konzultaci na rozsáhlejší téma, pak je to něco jiného, napište e-mail a domluvíme se na ceně.

Windows Live Alerts

Možná jste si všimli, že se nad diskusními fóry včera objevila ikonka Windows Live Alerts. Pokud používáte MSN Messenger, můžete si kliknout a zaregistrovat se. V okamžiku, kdy někdo do diskusí pošle nové téma, MSN Messenger vás automaticky upozorní.

Výborné je to i v kombinaci s e-mailem na Hotmailu, kdykoliv mi přijde e-mail, MSN mě opět upozorní. Když je ve fóru dobrý dotaz, jsem schopen odpovídat v rekordním čase, pokud zrovna sedím u počítače a neučím se matematickou analýzu, lineární algebru nebo podobná zvířátka.

O prázdninách Windows Live Alerts rozšíříme tak, aby upozorňovaly i na nové odpovědi ve fórech, do kterých jste přispěli, nebo které označíte za sledované, což bude nová funkce, kterou přidám, jen co mi skončí zkouškové.

 

hodnocení článku

1 bodů / 1 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Neptejte se mě mailem nebo po ICQ, máte přece diskusní fórum

Dovolil bych si nesouhlasit s metaforou přirovnávající zvířátka s analýzou a algebrou. Zvířátka jsou povětšinou roztomilá (např. lišky). Analýza s lingebrou tuto vlastnost postrádají.

A, pane Herceg, dobře děláte, že upřednostňujete učení před jinými věcmi ;)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback