Proč chtějí lidé napravovat svět?

Tomáš Herceg       02.06.2008             10349 zobrazení

Neodpustím si příspěvek, který se netýká počítačů. Denodenně vidím ve výtazích, na zastávkách a prostě všude plakátky NE ZÁKLADNÁM. Nechápu lidi, kteří je rozvěšují, nevím, čeho tím chtějí dosáhnout. Dneska jsem na zastávce zahlédl slečnu, která nálepku nalepila a dvě minuty poté přišel pán, který vzal klíče a zašal ho likvidovat.

Každý, kdo o problematice radaru a základen ví, nějaký názor má. Těžko ho změní, když si přečte nálepku, která navíc obsahuje jenom podle mě bohapusté fráze a žádný objektivní argument, proč bych měl svůj názor změnit a přidat se k odpůrcům. Životnost těchto nálepek je velmi krátká, málokdy vidíte neponičenou, většina jich je stejně poškrábaná nebo zničená.

Co se týče mě, je mi celkem jedno, jestli tady radar bude, spíš bych byl raději, aby tady byl. Jsme členy NATO a přestože radar není věc NATO, ale USA, je to prakticky jedno. Kdyby nás nedejbože někdo napadl, kdo nám asi tak přijde na pomoc. My chceme po USA, aby nás chránili, aby nám zrušili víza, tak jim umožněme ten radar postavit. Stane se nám toho tolik? Je jasné, že kdyby nám měl stát hned vedle chalupy, tak by se mi to taky nelíbilo, ale podle všeho nemá být tak strašně blízko žádných obydlí.

Nechápu lidi, kteří hlásají "nechceme tady žádné armády" a podobně. Bude tady pár vojáků a jeden radar, žádná armáda. Nikdo také nemůže popírat terorismus a teroristické útoky, které se dějí dnes a denně. Obrana proti terorismu je podle mě nezbytná v jakékoliv rozumné formě. Radar, který zde má stát, mi nevadí. Nebudu spát o nic klidněji, když tady bude, než teď, ale myslím si, že by lidé měli dělat něco užitečnějšího než vylepovat letáčky, likvidovat je, nebo třeba držet hladovku, protože tady ten radar nechtějí z dle mého názoru pochybných a trochu i paranoidních obav o kdoví co.

 

hodnocení článku

1 bodů / 3 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Proč chtějí lidé napravovat svět?

Idioti a imbecilové, kteří jenom nadávají a nedovedou svůj opačný názor obhájit, nechť se zahrabou. Pokud máte něco k věci a je to rozumné (nechceme tady splašky od lidí s IQ skleničky kakaa), není problém. Za vulgární příspěvky budou bany.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Proč chtějí lidé napravovat svět?

Ano, bylo by to právě USA. Ne proto, že by byli tak hodní a pomáhali ostatním, ale měli by z toho prospěch. Jak to bylo ve 2. světové válce? Úplně stejně.

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět

Pane Hercegu, prosím, típněte tu diskusi pod tímto Vaším článkem, nebo se to tady bude červenat odstraněnými příspěvky - bohužel zkušenost z jiných "diskusí" ukazuje, že s určitými skupinami o určitých problémech není (slušná a věcná) diskuse možná.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Jo, to kdyby šlo, to bych byl rád. To půjde až v nové verzi fóra, kterou udělám hned po zkouškovém (což by mělo být, půjde-li vše dobře) za 3 dny.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Kolego, než začnete někomu nadávat, prostudujte si dějiny - třeba posledních dvou světových konfliktů. Možná Vám to něco napoví.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Diskuse: Proč chtějí lidé napravovat svět?

No určite by som k tejto téme nebol lahostajný. Nemyslím si, že je správne aby mi bola tak podstatná vec, ako sú cudzie vojenské základne v domovine jedno. Nič nie vo svete len čierne a ani biele. Dneska je to tak a zajtra inak. Dneska je ČR členom NATO a zajtra možno nebude a taká základňa na nepriateľskom území by sa mohla USA v budúcnosti hodiť(trochu SCIFI :-) ). Ťažko sa k takejto veci vyjadriť, keď človek nepozná všetko, čo je za tým.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No, co se týče NATO, nevidím nejmenší důvod, proč bychom v budoucnu neměli být jeho součástí, žádné takové tendence tady nejsou, to opravdu zavání SCIFI. Existuje vůbec nějaká možnost, jak vystoupit z NATO? Nebo je to jako s EU, také už není cesta zpět? Prostě se nepočítá s tím, že by někdo mohl kdy odstoupit.

Já myslím, že to všichni moc prostě dramatizují. Česká republika může těžko ovlivňovat dění v celém světě a teď, když máme jednou za život možnost "to té Americe nandat", tak jsou všichni jako pominutí, chtějí referenda atd.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Diskuse: Proč chtějí lidé napravovat svět?

Nálepky jsou důležité. Umožňují lidem se vyjádřit nenásilnou formou. Představ si, jaké by to bylo, kdyby ona slečna, frustrovaná z toho, že si nemůže vylepit nálepku, by popadla sekeru a louč a šla by podpálit třeba Microsoft.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Nebudu přilévat olej do ohne a ventilovat svůj názor na radar, protože již z těch pár reakcí dole je jasné, že "diskuse" na toto téma mají úroveň šesté cenové.

Ale chtěl bych upozornit na jednu drobnost:

"Nálepky jsou důležité. Umožňují lidem se vyjádřit nenásilnou formou".

Jste tolik přesvědčen, že se jedná o "nenásilnou" formu? Jak byste se asi tvářil, kdyby Vám takovíto aktivisté, ať již pod záminkou boje proti čemukoliv, přišli domů a obnálepkovali dveře od bytu, schránku,...

Pominu-li absolutní neracionálnost konání - místo jakýchkoliv argumentů pouze nicneříkající "výkřiky", jenom aby bylo všude vidět, kolik nás je (a přitom je zřejmé, že takto je schopna i jedna dvojice polepit přes noc půlku města, takže o počtu to stejně nesvědčí), vadí mi na tom hlavně, absolutní neúcta k práci druhých (někdo ty zastávky udržuje, někdo to po nich bude muset donekonečna čistit,..) a absolutní absence respektu k jakýmkoliv zákonům (vylepování čehokoliv na veřejných místech mimo ploch k tomu určených je nezákonné a kvalifikuje se to jako poškozování cizí věci, vstup do vojenského újezdu bez příslušných povolení je taky mimo zákon (a představte si, jak bychom skončili my všichni, kdybychom tam jen "zabloudili),...

Takže ani ty nálepky nejsou vůbec nenásilnou formou "demonstrace", i když se při tom "znásilňuje" pouze cizí majetek, a dost vypovídají o morálce dotyčných lidí.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Diskuse: Proč chtějí lidé napravovat svět?

Yankee radar by byla ta poslední věc kterou bych tady chtěl. Terorizmus v USA je z 99 procent způsobenej tím, že yankees strkaj svoje tlusté prdele tam, kde nemají co pohledávat. Výsledkem je potom 11. září a dobře jim tak. Předsunutou protiraketovou základnu jim dělat nehodlám.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Přesně tak! Navíc ti imperialističní ďáblové shazují na naše bramborová pole mandelinky a tak ničí naše revoluční hospodářství!

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback