Problémy s TV kartou aneb AverTV je k ničemu a Windows Media Center mě štve

Tomáš Herceg       12.06.2008             11838 zobrazení

Poslední dobou jsem znechucen tím, kolik mizerného softwaru existuje. Před půl rokem jsem si koupil televizní kartu od firmy AverMedia. Software AverTV, který ke kartě dodávají, je ovšem mimořádně strašný. Při jeho spuštění spadne Windows Aero, většina dialogových oken vypadá naprosto otřesně, nedá se v nich vyznat a k tomu občas aplikace spadne. Její autoři evidentně strávili spoustu času tím, aby aplikace podporovala nejrůznější skiny (a nakonec ty dva, které má zabudované, se mi vůbec nelíbí, jeden hnusnější než druhý), daleko lépe by ale udělali, kdyby stejnou energii věnovali také na funkčnost. Například mi zlobilo nahrávání pořadů, někdy se pořad nahrál, jindy ne. Už jsem se smířil s tím, že nelze (to není věc jenom AverTV) probudit můj notebook, když je hibernovaný, je možné jej vzbudit jen z režimu spánku, takže když chci něco nahrávat, tak počítač jenom uspím. Ale AverTV občas něco nenahrál i když byl počítač uspaný a mohl jej tedy vzbudit. Navíc naplánovat tam nahrávání nějakého seriálu, když se vysílací časy mění, není zrovna ideální v kombinaci s otřesným oknem, které toto nastavení zabezpečuje.

Poohlédnul jsem se tedy po jiné aplikaci, zkusil jsem Windows Media Center. Na první pohled to vypadá skvěle, jak vzhledově, tak i funkčností. Ještě se mi nestalo, že by Media Center něco nenahrál. Štve mě na něm ale pár věcí. Zaprvé pro televizní program nepoužívá EPG, které se vysílá spolu s DVB-T signálem, ale místo toho stahuje program z Internetu. Ten je kvalitnější, má i popisy jednotlivých pořadů a třeba nahrávání seriálů je naprosto skvěle vyřešeno, díky programu z Internetu Media Center pozná, jestli je to první vysílání daného dílu, nebo už jenom repríza, takže nic nenahrává dvakrát. Jenomže program je na Internetu pouze pro 4 hlavní kanály, pro rádia a ostatní kanály (občas chci nahrávat něco z ČT24) už program není. Kdyby tak pro kanály, pro které program nenajde, zkusil načíst EPG z televizního signálu, to by bylo. Samozřejmě to ale neumí, nebo se mi to nepodařilo zprovoznit.

Dále Media Center neumí pořádně přepínat z analogového signálu na digitální. Ze začátku mi to vadilo, ale pak jsem si stejně uvědomil, že v Praze na koleji nechytnu analogový signám a doma zase digitální. Když kartu nepřevážím moc často, nemusím se tak často vztekat.

Dalším problémem je formát, do kterého si Media Center pořady ukládá. Nevadilo by mi, že ukládá přímo MPEG2 stream, který mu přijde z karty, a že tedy během nahrávání nic nekomprimuje, takže pořady zabírají spoustu místa. S tím bych se smířil, je lepší, když si pořad překóduji až když si ho budu chtít uchovat, většinou bych se na něj stejně jenom podíval a smazal ho. Navíc by mi notebook "hořel" pod rukama, když něco dělám a zrovna se nahrává něco z TV. Kdyby se ale ty pořady prokristapána neukládaly do obskurního formátu DVR-MS, ale do klasického MPEGu. Nebo kdyby na ten DVR-MS existoval nějaký rozumný software, kde se to dá překódovat do AVI nebo WMV. Našel jsem jedině Windows Movie Maker, který na mém notebooku běží krásně, ale na jiném počítači kóduje stejnou věc 10x déle (a ten počítač je výkonově skoro stejný jako můj notebook). Možná je to kodeky (že by konečně 64bitů na mém notebooku bylo výrazně rychlejších než 32bitů na desktopu), ale to už je jedno, nechce se mi a nemám čas to řešit. Překódovávat filmy na notebooku nehodlám, protože na něm většinu času pracuji, a mít hodinu vytížený procesor a následně i větráčky na 100%, to nesvědčí ani notebooku, ani mým rukám.

Byl by to takový problém, kdyby existoval rozumný software pro TV karty, který by těmito neduhy netrpěl? Byl bych hrozně rád. Možná nějaký takový je, akorát o něm nevím, pokud nějaký znáte, určitě mi napište do diskuse. Já sám používám Windows Media Center, ale poslední dobou už ztrácím trpělivost. Doufám, že to nedojde tak daleko, abych ten software napsal sám (už jsem to málem udělal, pak jsem si to ale rozmyslel).

 

hodnocení článku

0       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Problémy s TV kartou aneb AverTV je k ničemu a Windows Media Center mě štve

Mám tuner od Leadteku, takže používám jejich software - WinFast PVR2. To je asi nejmenší zlo ze všech softů k TV tunerům. U své předchozí karty jsem používal software FlyTV2000, tak ho můžeš zkusit. Jen nevím, jak je na tom pod Vistama, tenkrát byly jen XP a do Vist jsem si pořídil právě nový tuner... Ale za pokus nic nedáš...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji za náměty, vyzkouším to.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak jsem vyzkoušel oba jmenované produkty - Mediaportal i GB-PVR. Mediaportal se mi krásně nainstaloval, ale už nespustil. Místo toho se spouštěl nějaký test tool, který mi otestoval vše, prohlásil, že je vše v pořádku. Přesto se mi Mediaportal spustit nepodařilo. Možnosti nastavení jsou opravdu obrovské, možná až zbytečně moc, člověk se v tom moc neorientuje.GB-PVR se mi nainstaloval a dokonce spustil, ale to je tak všechno. Nefungovala ani položka Live TV, a když jsem chtěl zobrazit nastavení, tak se ukázaly, ale hned po půl sekundě zase zmizely.

Asi si stáhnu zdrojáky toho MediaPortalu a podívám se, na čem to padalo, sám si to zkompiluju. Problém je v tom, že na to nemám čas. To sakra neexistuje ani jeden použitelný software na TV karty, který by fungoval?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Měl jsem obdobný problém při zachytávání videa z analogových kamer. U většiny karet mě fungoval univerzální WDM driver "http://btwincap.sourceforge.net/". Pokud byste psal program pro zachytávání videa z televizních karet /předpokládám, že přes Api SENDMESSAGE/, tak bez tohoto ovladače v podstatě žádná karta nefunguje spolehlivě.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Problémy s TV kartou aneb AverTV je k ničemu a Windows Media Center mě štve

Existuje alternativa k Media Centr(u) a to Media Portal http://www.team-mediaportal.com/ . Je pod open source licencí. Jen (dle mne) složitá konfigurace.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ten MediaPortal vypadá poměrně zajímavě, dle seznamu featur by to mělo umět to, co bych od toho čekal. Schválně zkusím, jestli to i funguje tak hezky, jako to vypadá, bylo by to opravdu skvělé. Hlavně aby to umělo mou TV kartu. Složitá konfigurace by ani tak nevadila, pokud ji budu provádět jednou a pak už to bude fungovat.

Dokonce je to psáno v C#, takže kdyby mi tam něco chybělo, nebude problém si to upravit či přidělat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Také doporučuji Mediaportal, pokud by nevyhovoval, celkem se mi i líbí méně náročný a úspornější GB-PVR (www.gbpvr.com). Není to opensource, ale je to psaný taky pod frameworkem a jdou tam dopisovat pluginy. (momentálně jim nejedou webovky, nevim proč...)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Problémy s TV kartou aneb AverTV je k ničemu a Windows Media Center mě štve

Se softwarem pro televizní karty jsou velké problémy. Měl jsem kartu AVerMedia a ASUS, v obou případech byl software absolutní odpad (jak vzhledově tak funkčně), navíc ovladače bez WHQL certifikace. Ze všech SW pro televizní karty které jsem měl možnost vidět byl asi nejmenší hnus Pinnacle.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback