Přejděte už konečně na Windows Live Messenger

Tomáš Herceg       02.07.2008             10996 zobrazení

Včera večer se opět ICQ předvedlo, nepoužitelnější a debilnější krám jsem už dlouho nepotkal. Přestala fungovat většina neoficiálních klientů a dokonce i staré verze klientů oficiálních. Nenažraný, nestabilní a padající oficiální klient ICQ 6 bych si do počítače v životě nenainstaloval. Musel jsem upgradovat QIP z verze 8060 na 8070 a pak už jsem se mohl přihlásit. Vím, že neoficiální klienti se podle pravidel používat nesmějí, ale 500 kontaktů, z nichž tak 20 je pro mě nezbytných, je důvod, proč ICQ ještě používám.

Windows Live Messenger je pokrokový a stabilní IM klient, který umí mnoho různých funkcí, které ICQ buď vůbec neumí, nebo je podporuje nespolehlivě.

Proč používat Windows Live Messenger?

Posílání textových zpráv a offline zprávy - to není u IM klienta nic překvapivého, pokud pošlete zprávu člověku, který je offline, doručí se mu při jeho příštím přihlášení.

Posílání ručně kreslených zpráv - ideální pro Tablet PC nebo pro vysvětlování něčeho z matematiky (zlomky nebo složitější výrazy se dají jako nouzovka nakreslit, psali byste je dost těžko).

Posílání souborů, které funguje - ještě se mi nestalo, že by Windows Live Messenger nějaký soubor nepřenesl.

Sdílené složky - díky WLM můžete s ostatními uživateli sdílet celé složky, krásně se to synchronizuje a použití je velmi jednoduché.

Hlasové hovory - podobně jako Skype umí WLM i hlasové volání z počítače do počítače, funguje dobře i na pomalých sítích s velkou latencí a na neveřejných IP adresách, nedělá si z nikoho supernodes, takže pokud veřejnou IP máte, nikdo vám nebude vysávat konektivitu pro uskutečňování hovorů jiných lidí (na mnoha sítích se to ani nesmí, třeba u nás na koleji).

Videohovory - pokud máte webkameru, můžete během hovoru nebo i při psaní zpráv sdílet obraz z webkamery.

Šťouchnutí - pokud druhá strana neodpovídá, můžete ji občas šťouchnout, aby odpovídat začala (program vám to nepovolí moc často, abyste neotravovali ostatní).

Smaljíky, mrknutí a kraviny, které k ničemu nejsou, ale běžným uživatelům se líbí - můžete posílat mrknutí (takové hloupé animace), můžete měnit vzhled okna, můžete mu nastavovat vlastní pozadí a sdílet je s ostatními atd.

Konverzace více lidí - bez problému může komunikovat víc lidí, není tak problém udělat konferenci, kde diskutuje pět lidí mezi sebou; nefunguje to bohužel na volání

Hry - máte-li dlouhou chvíli, můžete si zahrát nějaké hry, v české verzi jich moc není, ale v anglické jsou jich desítky

Upozorňování - WLM umí zobrazovat i upozornění služby Windows Live Alerts, kterou můžete sledovat například fóra na tomto webu, stačí se kliknutím na ikonku na úvodní stránce přihlásit. Pokud máte zároveň Windows Live Hotmail, při přijetí nové zprávy budete také přes WLM upozorněni. Jen si udělejte pro e-mailové konference jinou adresu, jinak nic neuděláte, pořád vás bude WLM upozorňovat na nové zprávy a vy je budete číst.

Proč nepoužívat ICQ?

Nestabilní a padající síť - kolikrát se vám už stalo, že se ICQ třeba půl dne nemohlo přihlásit k síti, protože jim spadl jediný login server?

Nepoužitelný oficiální klient - padá a zamrzá vám oficiální ICQ klient? Můžete použít např. QIP, Mirandu nebo jiné klienty, se kterými se ICQ alespoň dá používat, ale na neduhy samotného protokolu jsou krátké.

Polofunkční posílání souborů - přenášení souborů prostě občas nefunguje, zvlášť mezi oficiálními a neoficiálními klienty.

Tuny SPAMu - každý den mi přijde alespoň 5 požadavků na autorizaci, ve kterých jsou reklamy na porno nebo podobné kraviny.

Bezpečnost na bodu mrazu - heslo do ICQ má omezenou délku na ruším že 8 znaků, což je směšně málo. Moje heslo do Windows má znaků 22, coč je zase druhý extrém, ale takových 15 znaků na heslo je nutnost, při dnešním výkonu počítačů se dá prolomit kdeco.

Miliony lidí, kteří si myslí, že mám čas řešit jejich problémy s programování - to se možná netýká všech, ale přes ICQ mi chodí asi 10x za den žádosti o pomoc s nejrůznějšími programátorskými problémy, všechny odkazuji na fórum tady na našem webu, nejsem free poradna, která bude každému zadarmo pomáhat. Pokud chcete profesionální konzultaci (ne dlouhodobé individuální školení), napište mi e-mail a domluvíme se na ceně, pokud budu mít čas.

Ve světě ICQ skoro nikdo nepoužívá - ICQ se používá hlavně v ČR, na Slovensku a v některých poskomunistických zemích. Windows Live Messenger se ve světě používá nejvíc a protože je spojen s Yahoo sítí, jedná se co do počtu uživatelů o největší IM síť.

Tak zahoďte už krucifix to staré nepoužitelné a předpotopní ICQ. Windows Live Messenger je daleko lepší, bohužel o tom skoro nikdo neví, takže ho nikdo nepoužívá. Ale můžete přesvědčit kamarády, ať si založí novou e-mailovou adresu, se kterou budou moci Windows Live Messenger používat. I když já bych si založil maximálně adresu s koncovkou technet.ms, 90% uživatelů ICQ si v tomto výběru určitě něco vybere.

 

hodnocení článku

0 bodů / 2 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Přejděte už konečně na Windows Live Messenger

Ve snaze neustále něco "vylepšovat" domrvil konečně Microsoft Live Messenger do podoby, kdy často selže instalace Messengeru, nenainstaluje se úplný (hlásí chyby). Korunou všemu je nemožnost takovou zmrveninu odinstalovat, prostě to nejde žádným způsobem.

Takže závěr. Po třech letech používání končí u mně Live jako dál nepoužitelný šmejd. Už mně na PC nesmí.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Přejděte už konečně na Windows Live Messenger

Zdravím všechny, kteří se zde zdržují..jelikož jsem přesídlila na program MSN live, tak jsem ze začátku byla nadšená.Samozřejmě, že má i svých pár nevýhod ale člověk si zvyken.Je v mnoha věcech lepší neš ICQ ale naopak mu zase pár věcí chybí.

Po pár dnech nadšení se ale k programu nemohu přihlásit..stále mi to hlásí ať si zkontroluji připojení interneti i když funguje bez problému a hlásí chybu pod číslem 81000306.Absolutně si nevím rady co s tím a z užívání MSN live mám kulové..prosím o radu, co s tím.

Díky a krásný den :-).Janinka

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

chyba kterou popisujes se da odstranit zde: thttp://messenger-support.spaces.live.com...!8B3F39C76A8B853F!13937.entry?wa=wsignin1.0&sa=409828763

Jinak msn pouzivam uz dobrych sest let a vyhovuje mi lip nez odpornej protokol icq kde denne na mobilu v aplikaci IM+ (symbian) se stale rusaci cizinci snazi nekdo spamovat a vnutit se do kontakt listu. Tohle u Msn neznam diky bohu naopak videokonference sdileni souboru audio vzkazy misto psani tzv push to talk. Dale .. ze Msn neumi zalozky neznamena ze to NEJDE ale jde pomoci scriptu v aplikaci Messenger Plus! ani nevite kolik funkci nabizi od blbustek po dulezite funkce pro nekoho tady: podstatne..http://www.msgplus.net/scripts/browse/ najdete odovedi na to co Icq mit nebude. Nemoznost poradneho videa audia a posilani souboru ICQ degraduje a hlasa zpet na stomy.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Kdo neví co má používat, ten si může počkat na můj messanger " MTCH 1 "

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Přejděte už konečně na Windows Live Messenger

ICQ je hnůj maximálního kalibru, musím souhlasit. Jediný dobrý klient na něj je webové rozhraní meebo (http://www.meebo.com) které umí také aim, yahoo!, google talk, msn a jabber. Doporučuji všem, je to dokonalá webová aplikace a není třeba instalovat si většinou nepoužitelný software.

Co se týče Live Messengeru, tak dokud v něm bude ta neskutečně zrůdná reklama, tak ho považuji za stejný odpad jako oficiálního ICQ klienta. Zlatý Windows Messenger z Windows XP, který je samozřejmě s Live Messengerem kompatibilní (až na některé drobnosti). Z vlastních zkušeností musím poznamenat, že pro přenášení souborů, hlasovou a videokonverzaci musí mít alespoň jeden z účastníků veřejnou IP adresu takže je to také celkem k ničemu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Existuje na to nějaký patch, kterým se reklama odstraní, já to ale nepoužívám, nijak zásadně mi tam nevadí. To s tou veřejnou IP není pravda. I když jsou obě strany za NATem, fungovalo mi bez problémů jak volání, tak video, tak soubory a samozřejmě i sdílené složky. Komunikace probíhá přes microsoftí servery, přenos souborů není v takovém případě zázračně rychlý, ale funguje.

A jinak meebo je sice dobré, ale mít poříd otevřené okno prohlížečky kvůli IM, to by se mi fakt nechtělo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Neoficiální homemade patch nechci. To s tou veřejnou IP adresou pravda je, alespoň v případě Windows Messengeru to mám vyzkoušeno. Pochybuji že komunikace v případě přenosu souborů a hlasové/videokonverzace probíhá přes servery Microsoft, to by bylo nepoužitelné když uvážíte, kolik uživatelů (tisíce) může současně komunikovat. Tím by se také vysvětlilo, že alespoň jeden z účastníků musí mít veřejnou IP adresu, aby se navázala komunikace třeba pro tu videokonferenci.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Doma mám CDMA, veřejná IP to není, funguje tam normální NAT, a bez problémů telefonuji přes Messenger s kamarády, kteří mají nějakou wifinu a jsou za NATem. Jistěže všechny hovory neprobíhají přes Microsoftí servery, řekl bych, že jen ty, kde to jinak propojit nejde. Je pravda, že jednou se mi to spojit nechtělo, hlásilo to nějakou divnou chybu, že služba není momentálně k dispozici, ale na jiné kontakty volat šlo, jen na ten jeden ne, takže zřejmě měli servery přetížené, co já vím.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jo, reklama se dá dokonce odstranit bez patche jednoduchou změnou v souboru hosts, stačí si zjistit, odkud se reklama stahuje, a přesměrovat ji někam, kde žádná nebude.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Kdo by se s tím zjišťoval, komunikace Messengeru mimo reklamu může čítat desítky IP adres...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jo, když je někdo líný, to se pak těžko radí. Je fakt, že ta reklama otravuje, ale ne zas až tak moc, samotný klient je stabilní a žere únosné množství paměti (9836 kB právě teď).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Banner u MSNka mi nikdy nevadil - v kontakt listu je malý (jako má icq), nicméně pro mě je důležitejší kecací okénko a tam MSN banner nemá žádný narozdíl od icq, které tam má banner jako prase a pokud mě paměť neklame, tak i agresivně blikající a hýbající se.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já s tzv. bannerkillery mám jen nejhorší zkušenosti.. Jednou jsem to zkusil a málem mi to destabilizovalo celý počítač... od té doby raději ty hnusné reklamy snáším. Na druhou stranu je WLM výborná věc, co se týče sdílení souborů, komunikace a všech serepetiček kolem toho (hry apod.). Dokonce jde propojit i s Windows Live Spaces....

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ahoj!

narazila jsem na tvůj článek o WLM a jelikož působíš dojmem, že o mesíkovi toho víš víc, dovolím si jeden dotaz. Stáhla jsem WLM na visty a né a né se přihlásit. Hláška WLM vypíše číselný kód chyby a slovně se zmiňuje o problému s firewallem, ten je ale vypnutý a tak nic neblokuje. setkal ses už s podobným problémem? Jeslti si najdeš čas na odpověď, budu moc ráda a předem dík :o)

hezký den!

zdenja

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nic podobného se mi neděje, zkus sem přesně opsat tu chybovou hlášku.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

dobré ránko!

hláška zní: "Nebylo možné vás přihlásit ke službě WLM, pravděpodobně vzhledem k potížím se službou nebo s internetovým připojením. Přesvědčte se, zda jste připojeni k internetu. Program WLM se několikrát neúspěšně pokusil vás přihlásit. Připojení programu WLM ke službě je pravděpodobně blokováno bránou firewall. Ověřte nastavení brány firewall. Další informace naleznete v pokynech od prodejce. Kód chyby: 81000306."

Mesík jsem dlouho nepoužívala, protože ještě na XP začal blbnout-odhlašoval se a stále přihlašoval, ale nepřihlásil. nyní mám visty, stáhla jsem WLM a po vepsání jména a hesla se objeví ta hláška. účet mám funkční, což jsem ověřila přes zapomenuté heslo, přihlásila jsem se přímo na web, pamatuje si to i mou fotku. Test připojení je ok. jsem z toho jelen.... :-S z.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Přejděte už konečně na Windows Live Messenger

Zdravím a předem se omlouvám za tento příspěvek. Vím že tento článek tu není pro to, aby se pod něj mohl každý vyzvracet, ale dneska se mi stalo něco, co mě naštvalo tak dokonale, že jsem měl sto chutí zrušit cokoliv co by mi přišlo pod ruku.

Jako každý večer jsem si i dnes šel zaběhat a když jsem přišel domů, usedl jsem k Pc s tím, že zbytek večera strávím klábosením s přáteli po ICQ skrze QIP. Ovšem co se nestalo, z mých několika kontaktů mi 4 zmizeli. Nevím kde je chyba, asi na serveru, protože na meebo taky nebyly. To hlavní ale je, že se prostě vypařili. Na několik z nich ani nemám mobil, takže se mi nepodařilo obnovit kontakt na přítelkyni, které nejde telefon a na sestřenici na kterou nemám číslo.

Znova se omlouvám, že tohle vůbec píšu, ale jsem tak rozčilený, že musím někam zařvat, nebo exploduju. Pravděpodobně za to může icq, ale nemám to čím dokázat a je mi to v podstatě jedno, ale jestli je skutečně chyba v ICQ, tak jsem zvědavý, co si ještě vymyslí, padání, ztráty kontaktů, no, co bude asi zítra???

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zítra ti zruší účet a tvoje číslo dostane někdo jiný. Stalo se to některému z mých známých, nevím, kdo mi to říkal (možná Tom Jecha, ale to si nejsem jistý). Najednou se na účet nešlo přihlásit a to číslo bylo přiděleno někomu jinému, když jsme tam zkusili napsat, odpověď byla v nějakém divném jazyce, znaky se nezobrazily správně (mohla to být arabština, čínština, co já vím).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tedy, jsem přinejmenším dost konsternován. Nevím, skutečně důležitých je pro mě 13 lidí v seznamu, ale i přesto, že je to dost malé číslo, bych se asi jen tak nsemířil s tím, že by mi zabavili účet. Když se nad tím zamyslím, kde by asi byl OSCAR teď, kdyby ho nespolkla AOL? A kde by bylo ICQ kdyby nevznikla edice Lite? Možná by se nám všem žilo lépe...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nejvyšší čas přesedlat na platformu .NET Messenger Service...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To říkám svým kontaktům neustále, ale bohužel, s masivní podporou ICQ v Čechách a na Slovensku sám bojovat nemůžu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Přejděte už konečně na Windows Live Messenger

Také používám Windows Live Messenger, má mnoho výborných funkcí (např. text psaný rukou, sdílená složka, funkční volání), nemůžu ho ale chválit ve všem. Nevím, na kolik to jsou "závažné" chyby, zvyknout se na ně dá, ale kvůli nim občas práce není tak příjemná, jak by mohla být:

- historie diskuze se ukládá až zavřením okna, pokud počítač restartuji a okno zapomenu zavřít, zpráv už se nedohledám

- můžu poslat jen zprávy krátké pár slov (zlaté ICQ nebo Skype)

- nelze nastavit odesílání stisknutím Alt+S (ze zvyku)

- při minimalizovaném okně nemění ikonku při psaní příspěvku/nové zprávě

- na některých počítačích mi zlobily fonty u šišlavých písmen

- okno kontaktů je kvůli reklamě občas dost zpomalené, než se zobrazí

- nemožnost jakéhokoliv nastavení a dalších funkcí, např. export diskuze do HTML, odeslání zprávy skupině

- to, že v MSN mám 11 kontaktů, oproti 64 v ICQ

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ten limit na maximální délku zprávy mě štve, je to jediná závažnější vada na kráse. Změna ikonky při minimalizovaném okně, nechápu, k čemu to je, když mi někdo napíše zprávu a okno je minimalizované, tak bliká oranžově. Export diskuse do HTML by jít měl, v Dokumentech, kam se ukládá historie, jsou historie kontaktů uložené v XML a je tam i nadefinovaná XSLT šablona. Takže získat HTML by neměl být takový problém, stačí soubor spustit v prohlížečce, iznačit text a zkopírovat. Je fakt, že to je trochu nemotorné.

Odesílní zpráv skupině, na to se musí pozvat všichni adresáti do konverzace v aktuálním okně a pak to jde. Jinak takhle funkce je stejně spíš na spamování a rozesílání řetězáků, takže jsem skoro rád, že ve WLM není.

Jinak do WLM existuje balík doplňků Messenger Plus! - http://www.msgplus.net/download/ . Umožňuje rozšířit Messenger o uživatelské skripty, skiny a mnoho dalších věcí.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ještě bych přidal to, že WLM klient neumí záložky a umí super-otravné šťouchání, které je dobré tak akorát jako provokace někoho jiného. Záložky jsou docela dobrá vlastnost, bez nich bych měl plnou lištu otevřených kontaktů (kdybych používal offic MSN klienta)

Jinak funkce posílání kreslených zpráv pro matiku rozhodně využitelná není, aspon já nejsem schopný s myší ani touchpadem nakreslit ani své jméno, natož nějaký pěkný zlomek. Na tohle dobrý Math plugin do mirandy, který ale bohužel nemají lidi, kterým občas nějaký ten výraz potřebuju poslat.

Dále myslím, že neexistuje klient pro WLM v mobilní javě narozdíl od icq nebo jabberu. Pokud jo, tak bych ocenil odkaz na něj, protože jsem ho nikde nenašel.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Kreslené zprávy na matiku jako nouzové řešení stačí, když potřebuješ jednoduché zlomky nebo mocniny. Na složitější malování to samozřejmě není, ale když někdo potřebuje vysvětlit, jak se tohle zderivuje, tak se to občas hodíl.

Ty taby umí doplněk Messenger Plus!, i když je pravda, že na Messengeru nemám tolik lidí co na ICQ, takže mi najednou píšou tak 2 nebo 3, což je únosné i bez tabů.

O klientovi v mobilní Javě nevím, vím akorát o webovém rozhraní pro WAP a klientovi pro Windows Mobile.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

O žádném mobilním klientovi WLM také nevím, na druhou stranu mě postačuje v miniOpeře nohodit stránku meebo.com a mužu se bez problémů připojit na svůj MSN (resp Live) účet a chatovat.

Jinak já osobně jsem ICQ nezapnul už přes rok a vůbec mi to nechybí, ti co se mnou potřebují mluvit se musí podřídit mě, ne já jim :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Přejděte už konečně na Windows Live Messenger

Oficiálního klienta ICQ jsem používal ve verzi 5.1, pak byla vydána šestka a já přešel na QIP. S tím jsem naprosto maximálně spokojený. Je malý, rychlý a pro mne i hezký (trochu jsem ho přebarvil do tmavých barev, ale se základním vzhledem nemám problém. Jediné, co mi na QIPu vadí je to, že nedokáže změnit heslo, jenže to ani Miranda atp.

"Bezpečnost" ICQ je taky jenom vzduchová bublina, ale to mě moc netrápí, protože lidi, které ve svém CL nezmám osobně ať třeba vezme čert a ti ostatní by se mě zeptali, proč jim posílám odkazy na porno a viry, kdyby se mého účtu zmocnil nějaký virus.

Ve WLM ale oproti ICQ výhodu nevidím. á sice o dost lepší protokol, ale jinak je to stejný hnůj. Je graficky naprosto zbytečně vyšponovaný jako ICQ (ikdyž je střídmější, uznávám), zobrazuje reklamy (to mě deptá naprosto maximálně u čehokoliv) a má sice hodně funkcí, ale já osobně bych jich většinu nevyužil.

Až bude QIP pro WLM, budu ho používat. Teď používám pouze meebo a to když někdo chce mluvit se mnou,

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Neviem ake heslo myslite ale Qip dokaze zmenit heslo... Prave tlacitko na krizik Qipu > Change password...

dodo

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Aha, děkuji! Tato nabídka mi dodnes byla skryta :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Přejděte už konečně na Windows Live Messenger

Akoze prepacte p.Herceg ale takto na vsetko co nie je Microsoft kydat? hrozne. Tie vyhody co ste spomenuli pri WLM tak to su fakt "vyhody" to Vam poviem... naozaj niekedy mi to pripada ako stranka R. Hulana. Ano viem ze Vas Microsoft sponzoruje ale toto?

Osobne som nemal jediny problem s ICQ ako protokolom ano vcera vypadlo stiahol som si novy Qip a vsetko bezi... Na Icq ako klienta nepozeram ano je hrozne...

Ale ani jednu z vasich spomenutych nevyhod som nezazil... Nechodia mi reklamy(dobre 4 za rok...) vsetko je stabilne subory posielam pravidelne.... ziaden spam nedostavam...

A to ze ma WML skiny alebo smajlikov alebo hry alebo ze je super graficke to je podla Vas vyhoda?

Troska ma sklamal Vas zaslepeny postoj nadavat na vsetko co nieje Microsoft.... Na ozaj nemam s Microsoftom problem sam pouzivam jeho produkty... ale nikde nechodim a nerozpravam/pisem ze aky je na prd... a to iste plati aj o opensource projektoch...

Osobne som rad ze na trhu neni len Microsoft a mozem si stiahnut aj software inych firiem... mozno niekedy aj Vas...

Nechcem sa hadat len takyto postoj ma uz fakt dostal...

dodo

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zaprvé, Microsoft mě nesponzoruje, pokud nějaká firma chce reklamu a chce za ni platit, může mít daleko kvalitnější propagaci někde, kde se na tyto služby specializují. Jedná se čistě o můj osobní názor, s ICQ mám problémy, každou chvíli to padá, nemůžu se přihlásit, posílání souborů občas funguje, občas ne, a volání a video to neumí vůbec (pokud nemám oficiálního klienta). Skiny nepoužívám, ale jsou tam, někteří uživatelé je třeba ocení.

Taky nikde neříkám, že co není od Microsoftu, není kvalitní, i když je to v mnoha případech pravda.

Já s počítačem pracuji více než 8 hodin denně a vyžaduji nástroje, které fungují vždy a všude, a se kterými nemusím řešit žádné problémy. Nebaví mě každý týden stahovat nové verze něčeho, konfigurovat si kdeco atd., prostě ICQ je zmršený zastaralý protokol, který není vůbec bezpečný, heslo se neposílá šifrovaně, může být jen směšných 8 znaků dlouhé, to jsou dnes zásadní nedostatky. Ve Windows Live Messengeru používám sdílení složek hodně často, to prostě ICQ neumí, volání a videohovory se taky často hodí, než 30 minut s někým dopisovat, je lepší zavolat a za 10 minut je to vyřízené. To ale nepoznáte, když s počítačem nepracujete a nepoužíváte ho intenzivně, ale jenom občas. Já za to nemůžu, že Microsoftí produkty většinou fungují a ostatní většinou nefungují, je na to tisíc příkladů a argumentů, od vás jsem neslyšel jediný, v čem je ICQ lepší. Já říkám, že jenom v tom, že ho používá v ČR víc lidí. Proto ho používám taky, ale denodenně mě to štve a vytáčí.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Bohuzial neviem preco usudzujete ze s PC nepracujem.... bohuzial pracujem a nie len 8h denne. Nechcel som poukazat na to ze tlacite niekomu nieco(aj ked je pravda ze z Vasho prispevku si to ani inak clovek neprelozi)do hlavy ale ze vsetko co neni Microsoft je zle.. Co keby ste sa pozreli na vec aj z druhej strany? Co keby ste porovnali napriklad tie dva produkty porovnali a napisali aj pre a proti z jedneho aj druheho? Nie. Vy napisete iba ze ICQ je zle(jeho nevyhody) a WLM je dobry a nic ine na svete neni...

Pouzival som WLM ale osobne sa mi ta aplikacia vobec nepacila... Neviem ako Vam ale ja mam v aplikaciach radsej 100 moznosti ako si nieco nadstavit a nemoznost si nadstavit nic.... a v tomto smere je Qip velmi dobry. A konfiguruje sa iba raz nie pri kazdej aktualizacii ale to urcite sam viete.

dodo

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Naučte se číst psaný text. Já jsem v článku jasně popsal výhody i nevýhody ICQ i WLM. ICQ má tu výhodu, že ho používá hodně lidí, to píšu i v článku, a nevýhodou WLW je, že ho tolik lidí nepoužívá. Jiné nevýhody WLM a výhody ICQ opravdu nevidím, pokud vy ano, napište je, rád se něco nového dozvím. Ano, existují i jiné instant messengery, ale o nich článek není, protože je skoro nikdo v ČR nepoužívá, tady si všichni myslí, že existuje pouze ICQ, a že nic lepšího prostě není. A už vůbec to nemůže být od Microsoftu, to je přece nesmysl, ten dělá jenom samé šmejdy, záměrně sleduje uživatele, krade jim osobní informace. Fantazie některých lidí je prostě nekonečná a jsou to samozřejmě žvásty, nic jiného.

Windows Live Messenger se dá konfigurovat velice pěkně, je tam poměrně rozsáhlé okno s nastaveními, víte o něm? Co konkrétně vám tam nejde nastavit? Podle mě jste okno s nastavením akorát nenašel, ono je tam trochu schované.

QIP je jediná věc, díky které ještě ICQ používám, až na to, že jaksi nerespektuje Windows Vista a ukládá si svoje data do Program Files, což dělat nemá, na to je určena složka AppData v adresáři přihlášeného uživatele.

WLM je prostě lepší, má daleko víc funkcí, které se opravdu dají využít. Nemusí se vám líbit, každý má jiný vkus, ale ICQ je zprasený protokol s bezpečnostními riziky a nestabilní sítí. Ono je něco úplně jiného sedět 8+ hodin u počítače a hrát si a obdivovat, že si můžeme posílat zprávy přes ICQ, a sedět 8+ hodin u počítače, pracovat, domlouvat, intenzivně ICQ používat a záviset na něm. To pak člověk mluví jinak, když potřebuje někomu něco napsat, ale do sítě se nepřihlásí, protože si ICQ usmyslí, že tahle verze tohohle klienta se používat nebude, anebo jim spadne login server na půl dne. Když navíc k tomu pak ten člověk nebere telefony, to je pak průšvih. A ICQ se pokazí právě ve chvíli, když něco potřebujete nutně a je to důležité.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Neviem ako to napisat ale ja nesedim pri pocitaci a hram sa dokonca nemam ani 12 rokov a nemam dokonca nainstalovane ani ziadne hry(ok karty v OS)

Pracujem s PC je to moja praca neprogramujem/nerobim admina ale pracujem v aplikaciach. Takze nie nehram sa na pc 8h+ ale pracujem.

Ohladom ICQ nemam ziadne problemy s prihlasenim na siet nepada mi siet nechodia mi reklamy vzdy sa mi bez problemov podari prihlasit na siet... (pred vcerom to neviem co bolo ale pomohla nova verzia Qipu) doteraz som nemal ziadne problemy...

A ak aj spominate tie vsetky nevyhody ICQ tak preco ho tolko ludi stale pouziva? preco nechcu prejst na iny IM ked je tam tolko chyb nikdy to nefunguje kazdy ich moze naburat(hacknut)??

dodo

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pak nechápu, že vám síť ICQ nezlobí. Trávím u počítače asi tak stejné množství času a není týden, kdy by se mi ICQ samovolně alespoň jednou neodpojilo nebo neudělalo nějakou kravinu, co nemá.

90% lidí si myslí, že existuje jenom ICQ, proto tento článek píšu. Polovina lidí, co znám, si na ICQ stěžuje, že se jim oficiální klient seká a padá, většině jsem poradil QIP a jsou spokojení. Windows Live Messenger používá většina lidí, se kterými komunikuji, jenom asi 10 - 20 lidí má jen ICQ a kvůli nim mi ICQ ještě pořád běží. V contact listu na ICQ mám asi 500 lidí, potřebuji jich těch max. 20. Když nebudu mít ostatní, bude to jen dobře, stejně to jsou lidi, kteří potřebují mě, já je ne.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Naozaj nemam s ICQ problem teraz myslim siet. Pouzival som chvilu aj ich klienta ale to bol teda des... Ako som presiel na Qip tak nemam problem a ak bol tak si naozaj nespomenie. Dnes mi sice ICQ neslo ale v praci cosi robili zo sietov alebo serverom... neviem nezaujimam sa mam na starosti ine veci... Qip vyuzivam v praci a aj doma a nikdy som sa nedostal do stavu ze nieco neslo...

dodo

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback