OT: Trochu netradiční příspěvek

Tomáš Herceg       08.07.2008             10573 zobrazení

Přestože na mém skromném blogu většinou nadávám na věci ryze počítačové, neodpostím si absolutní off-topic. Kdy jste naposledi viděli opravdu dobrý film? Ne nějaký obyčejný megafilm s miliony tun výbušnin, výstřelů a já nevím čeho všeho ještě. Neříkám, že tyto typy filmů jsou špatné, ale zhruba před týdnem se mi podařilo najít něco úplně jiného.

Mám rád hudbu a to většinou tu, kterou nemá rád nikdo jiný. To, co se poslouchá dneska, se mi moc nelíbí (musím hodně vybírat), mám radši klasickou hudbu nebo jazz. Před týdnem se mi dostal do ruky film, tedy vlastně spíš muzikál, Singin' in the rain. Vřele ho všem doporučuji, není moc dlouhý, jak bývá u muzikálů zvykem, a mě se opravdu moc líbil. Je na něm trochu poznat, v jaké době vznikal, je totiž ze začátku padesátých let, ale i tak stojí za to. Tolik nápadů, ztřeštěností a dobré nálady jsem už dlouho v žádném filmu neviděl. Nebude se asi líbit každému, zvláště pokud vám vyloženě vadí ten hudební žánr. Jaké filmy/seriály máte rádi vy?

 

hodnocení článku

3 bodů / 3 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: OT: Trochu netradiční příspěvek

Dovolil bych si pár připomínek. Prvně pro Tomáše, ve dvou svých příspěvcích na tomto blogu zdůrazňuješ, že posloucháš hudbu, kterou nikdo jiný neposlouchá. Chápu, že je to trochu nadsázka, ale i tak krajně nepravdivá, znám hodně lidí, kteří poslouchají téměř výhradně klasickou hudbu a moderní hudba je neoslovuje.

Druhak k diskusi. Film Gympl jsem viděl cca před dvěma měsíci a je to nejhorší z mého pohledu nejhorší film, kterej jsem za posledních několik let viděl. Primitivní scénář, absurdně zjednodušené charaktery, které s reálným středoškolským prostředím nemají téměř nic společného, ladění ve smyslu "učitelé jsou tupci", herecké výkony (až na výjimky herců, které lituji, že v takovém filmu hráli) k pláči, jestli má tento film být ukázkou kvality českého filmu, pak se raději začnu české kinematografii zcela vyhýbat. Medvídka komentovat nebudu, v jeho případě jsem podlehl negativním ohlasům a zcela se mu vyhnul. Naopak Vratné lahve ve mě budily zvědavost a po jejich shlédnutí jsem cítil opět jen zklamání. Pominu-li tuny skrytých reklam, které mě naprosto ničily, zůstává ještě mnoho špatného a jen málo dobrého. Příběh mi připadal příšerně řidký, bezobsažný, film mi nepředal žádné sdělení, na což jsem u Svěráka zvyklý, a ani nepobavil, je mi líto.

Parodie na horory jsem začal nenáviděl pro jejich teenagerský humor hnedle, jak jsem z teenagerského věku odrostl (a možná ještě o chlup dříve), považuji je za naprostý brak. Původní horory dokáží být jistě zajímavé, ale moc jsem jich neviděl. Z toho co znám mohu zmínit kontroverzní Kostku, kterou v souvislosti s nízkorozpočtovostí považuji za povedený film, pak už jen legendy opět nízkorozpočtového splatter movie a to Evil Dead 1,2 (Sam Raimi, mj. filmová série Spider-Man) a Braindead (Peter Jackson, mj. Pán Prstenů). Přesto, že Pulp Fiction je kultovní záležitost, když jsem jí viděl, přesto, že je to dobrý film, nevyvolal ve mě takové šílenství, jako v jiných. Matrix považuji za výborné sci-fi.

Klass jsi mi určitě doporučil ty, viď Fíďo? Opravdu stojí za to.

Když to shrnu, MÁM rád český film, ale ty, co vyjmenoval Tomáš Hübelbauer prostě ne, a ani vetšinu dnes točených českých filmů. Namátkou české filmy, které uznávám: Původní básnická trilogie (filmy mého dětství), Vesničko má středisková, Postřižiny, Slavnosti sněženek (a další Menzelové/Hrabalové, ale ne Obsluhoval jsem anglického krále), Pelíšky, Pupendo (ostatní Hřebejkové ne), Vrchní, prchni, Kolja a abych udělal výjimku tak Dějiny násilí (2005) mě příjemně překvapily, i když i k nim bych měl výhrady.

Co se týče světového filmu, s tím je to hodně složité, stejně jako v moderní hudbě, těžko se hledá kvalita. Z Hollywoodu nedám dopustit na Stevena Spielberga (celou tvorbu rozhodně neznám, ale jediné, co mě u něj zklamalo byl Terminál). Dál ještě střelím jmého Kim Ki-Duk, znám od něj dva filmy a oba se mi líbily a Tim Burton a jeho neuvěřitelné animace. Kéž bych měl lepší paměť, abych mohl vysypat více jmen (i takhle jsem musel nakukovat na csfd), ale myslím, že už jsem se docela vyjádřil. Doufám, že z mého negativistického pohledu neupadnete do depresí a jestli ano tak se omlouvám. Neználek

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je pravdou, že filmy, které jsem vyjmenoval nejsou zrovna moc kvalitní, ovšem já se nepovažuji za filmového znalce a tak vystačím i s takovouto "vydláckou" zábavou. Starší filmy, které jste jmenoval Vy (Slavnosti sněženek) jsem viděl, ale rozhodně se nedá říct že by mne nadchly. Bohužel pro mě je třeba nepřekonatelná překážka když film není 16:9, možná je to deformace IT, ale já už mu tak srážím na kvalitě a samozřejmě je to ode mě pokrytecké. Ovšem nutno zmínit, že třeba film Snowboarďáci, který bych ke Gymplu tak nějak přirovnal, ve mě vyvolal naprosté znechucení a to i přesto, že filmovému umění nerozumím, ale tohle byl vysloveně brak. Kdyby se v Čechách točili filmy jako Klass, to bych ocenil, Klass nevytvářel alternativní středoškolské charaktery, ale naservírovat mi krutou realitu, často jsem svíral pěst při pomyšlení, že to co jsem viděl na monitoru se někde dnes a denně děje ve skutečnosti.

Ke světovému filmu, Stevena Spielberga mám rád, a Terminál mě nezklamal, byl to takvý "jiný" film, ale o to víc se mi líbil. Tim Burton, to je silný argument, tomu se říká filmové umění.

Pokuste se ale zamyslet nad tím, kam film spěje, z Ameriky se k nám sype mnoho násilnických a nekvalitních filmů, a před nimi i třeba Váš Gympl by se dal označit za kvalitní film. A bohužel tyto filmy jsou natáčeny a vydávány snad podle jednoho scénáře a přesto se mezi lidmi stále uchycují. To je politováníhodné, protože by mohla nastat situace, kdy se na kvalitní filmy budeme vedle obrazů chodit dívat do galerie a doma na polici budeme mít barevné obaly od ničeho a na zdi černé čtverce na bílých plátnech...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je pravda, že já osobně jsem byl divný středoškolák, resp. gymplák. Mým životním cílem nikdy nebylo sbalit co nejvíc holek na jednu noc. Třídním akcím jsem se vyhýbal, nevidím nic zábavného a zajímavého sedět s 30 lidmi a chlastat, pozdě v noci jít spát bůhvíkde a ráno se probudit s opicí a vidět 30 dalších lidí v tom stejném stavu. Prostě mě to nebavilo a nelákalo, tyhle věci dělat prostě nechci. Proto se mi taktéž nelíbili Snowboarďáci ani Rafťáci. Gympl je dost podobný, přišlo mi to vyloženě trapné, po asi 10 minutách jsem se na to dívat přestal.

Klass je film, který má myšlenku, ale vidět ho nechci, na násilí a brutalitu nejsem zvědavý. Když si udělám čas na film, tak se potřebuji uklidnit a odpočinout si, což se mi u hororů a tohoto typu filmů nepodaří. Nejsem holt normální.

Neřekl bych, že Americké filmy, které se k nám valí, jsou horší, než české. Podívejte se na Ordinaci, Ulici a podobné krávoviny, to je úplně ten samý brak, který vzniká všude, protože je to levné a určitou diváckou skupinu si to najde. To je projev kapitalismu a je vidět skoro všude - kvalitních věcí je 10%, zbytek jsou šunty. Platí to o hudbě, filmech, potravinách, oblečení, jen ta čísla se nepatrně liší.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Bože, o těch seriálech snad ani nemluvit! To prostě nemá logiku, jak tohle můžou lidi tak masově brát. Ty plastické osudy a provázané vztahy. Nevím, že lidi baví zabývat se osudy jiných lidí, asi nemají dost svých starostí. Já bych tyhle kraviny zákonem zakázal, nebo alespoň přesunul po desáté hodině, když už většina normálních lidí spí (kromě IT, ale myslím, že ty televize moc nezajímá), takže jim to nemůže vymývat mozky. A samozřejmě, jak říkáš, se to netýká jenom ČR, třeba Venezuela a podobné země, dají před plátnou deset krásných žen a natáčení má obrat, ale co ta výstupní hodnota? To je jako sypat popel do ohně...

A poznámka na okraj: V USA je již pár let patrný jev tzv. Intelektuálního proudu, což je hrstka lidí, kteří uvažují racionálně a čekají od života víc než nic. Dost možná jsi jedním z nich ;-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: OT: Trochu netradiční příspěvek

Pravdou je, že v dnešní době bohužel kvalita filmu exponenciálně narůstá s počtem munice, násilí, sexu a vulgarity. To je skutečně smutné, obzvlášť s přihlédnutím k tomu, kolik dobrých režisérů svět a Čechy mají. A to ani nemluvím o hercích.

Já mám hodně rád české komediální filmy. V poslední době třeba Medvídek, Gympl, Vratné lahve atp. Ovšem mám rád také zahraniční filmy, z nich zejména parodie na horory a horory samotné. Ale kvalitní horory, při kterých se člověk potí hrůzou a bojí se ohlédnout přes rameno. Nejvíc ale miluji filmy a knihy o Mafii (Godfather). Další oblíbené filmy pak jsou Scary Movie 3, Pulp Fiction, Matrix, ...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ja doporucuji film Klass (http://www.csfd.cz/film/232359-klass/) a film Match Point (http://www.csfd.cz/film/220721-match-poi... oba maji dost hlubokou myslenku, i kdyz mozna klass neni pro slabsi povahy

Fida

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

> i kdyz mozna klass neni pro slabsi povahy

Toto tvrzení je zde skutečně na místě. Je to dost psychologický film a šokující je, že založení na skutečných událostech. Ovšem když se tak zamyslím nad tím, co jsem právě viděl, nutí mě to najít trochu pochopení pro čin těch dvou mladíků.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: OT: Trochu netradiční příspěvek

Minulý rok mě velmi pobavil snímek s názvem "A Dog's Breakfast" ( http://www.csfd.cz/film/234329-dogs-brea... ). Jinak všeobecně mohu cokoliv s Tomem Hanksem, či Mandy Patinkinem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback