Microsoft Office Outlook Connector 12.1 Beta

Tomáš Herceg       26.07.2008             10595 zobrazení

Již více než rok používám Windows Live Hotmail a nemůžu si ho vynachválit. Svoji schránku mám hostovanou na vlastní doméně (můj mail je tedy herceg [uzenáč] vbnet [tečka] cz) a kromě synchronizace e-mailů se též synchronizují kontakty. Nová verze 12.1 Beta umožňuje navíc zdarma i synchronizaci kalendáře, dříve to bylo placené.

Obrovskou výhodou je, že maily se opravdu synchronizují, není to jen primitivní zanechání kopie na serveru a lokální cache složek, jako to dělá třeba IMAP. Navíc pro odesílání zpráv se nepoužívá SMTP, takže pokud hodně cestujete s notebookem, nemusíte pořád měnit SMTP servery, funguje to vždy a všude.

Google provozuje podobnou službu, ale bohužel tam máte jen ten IMAP a žádnou synchronizaci kontaktů a kalendáře, pro mě je to tedy jen další e-mailová schránka mezi tisícem jiných, nic víc. To, že nabízí o 1 nebo 2GB místa víc, není vůbec žádná výhoda, drtivá většina uživatelů nikdy nevyužije ani těch hotmailích 5GB.

Skvělá je hlavně ta synchronizace kalednáře, přeci jen s sebou PDA nenosím pořád a když mám přístup na Internet a potřebuji si poznamenat nějaký úkol, bude to naprosto skvělé.

Horší už je, že včera a dnes nějak stávkuje synchronizace pošty, občas to jde, občas ne. Ale webové rozhraní funguje vždy, doufám, že se to brzy rozjede. Celý rok synchronizace fungovala bez jediného problému, navíc mě Windows Live Messenger ihned upozorní, když mi přijde e-mail, jsem tedy na něj schopen (ačkoliv ne vždy ochoten) zareagovat do minuty, což je perfektní.

Na Windows Live Hotmail mě štve akorát to, že sice umí nastavovat pravidla a filtrování do jednotlivých složek, ale neumí přeposílání zpráv někam jinam. To mi tam trošku chybí, i kdyžž maily si přeposílat do jiné schránky nepotřebuji a upozorňování na příchozí e-mail pomocí SMS zprávy má stejně pochybnou použitelnost - z 60 znaků se stejně nic nedozvíte a odpovědět můžete až když jste u počítače, kde si toho mailu taky všimnete. Takže mi to vlastně až tolik nechybí. Dát by to tam ale mohli, někdo to třeba využije.

 

hodnocení článku

1 bodů / 1 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Microsoft Office Outlook Connector 12.1 Beta

Také jsem to zkušebně vyzkoušel a vadilo mi, že do odesílaných mailů je vkládána reklama. Jedná se sice jen o jeden textový řádek, ale stejně je to nepříjemné. Vzhledem k tomu, že nyní nastupuji na vysokou školu, tak o tomto řešení opět uvažuji. Navíc dolar je nyní vcelku výhodný (doufám, že se ten placený "live" účet (abych to měl bez reklamy v odesílaných mailech) dá platit v dolarech).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Placená varianta stojí v přepočtu asi 400Kč / rok, což je velice příjemná cena. Zvýší se tím kapacita na 10GB a zmizí ty reklamy.

I u free varianty se ale reklamy do zpráv nepřidávají, pokud je posíláte přes Outlook Connector. Přidávají se tam jen z webového rozhraní, mě to osobně nijak nevadí, protože reklamu čte příjemce, ne já.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback