Mám novou hračku

Tomáš Herceg       18.09.2008             10468 zobrazení

Výhodou toho, že člověk pracuje, je především to, že si za vydělané peníze může pořídit věci, které mu udělají radost. Dnes mi přišel nový komunikátor HTC Touch Pro známý také po jménem HTC Raphael.

Je to mobil s dotykovým displejem přizpůsobeným k ovládání prstem, ve kterém běží operační systém Windows Mobile. Nemá smysl potisící popisovat, co všechno umí, k tomu jsou recenze. Já zde popíši první dojmy, které jsem nasbíral v prvních pár hodinách používání.

HTC Touch Pro EN

Kdyby tento model neměl hardwarovou klávesnici, asi bych si žádné nové zařízení nekupoval a zůstal u svého pět let starého “křápu”. Původně jsem si chtěl koupit HTC Kaiser, ale po praktických zkušenostech lidí, kteří jej měli, jsem usoudil, že to je model nedodělaný a pár věcí tam není úplně vychytaných do detailu. Podle recenzí i praktických zkušeností se HTC Touch Pro zdál být výrazně lepší, tak jsem si jej pořídil.

Hardwarová klávesnice je dle mého názoru velmi dobře udělaná, tlačítka jsou na moje ruce dostatečně velká, jen je psaní o trochu horší, když mobil nabíjíte, kabel poněkud překáží. Taky když mobil leží na stole, není psaní úplně pohodlné, vzhledem k tomu, že displej se jen vysune a nelze vyklopit jako u Kaisera, celé zařízení se v rozbaleném stavu na stole kolébá. Nedodá tomu ani povrch zadní strany, který není úplně rovný.

Prostředí Touch Flo 3D, které je přizpůsobené k ovládání prstem, je poměrně intuitivní a poměrně rychlé, celkově se povedlo. Bál jsem se, že díky ovládání prstem se displej zapatlá a nebude tam nic vidět, pravdou je jen ta první část – displej se zapatlá. Vidět je i tak dobře, v místnosti perfektně, venku už trochu hůře. Nicméně když zařízení schováte do pouzdra a zase jej vynáte, displej se vyleští a je zase relativně čistý.

Naprosto mě dostal polohový senzor a hra Teeter. Je to úplně jednoduchá kravinka, kde nakláněním zařízení pohybujete kuličkou v bludišti a musíte se dostat do cíle, přičemž po cestě vás čeká množství děr, kam kulička nesmí spadnout. Prvních pár kol je velmi jednoduchých, v těch dalších, kde už povrch není rovný, je to o dost těžší. Navíc API pro práci s polohovým senzorem už někdo prolomil, takže určitě v nejbližší době napíšu také nějakou hru, která bude gSensor využívat. Dokonce už je i wrapper pro .NET, takže by v tom neměl být problém.

Fotoaparát s rozlišením 3,2 megapixelu je průměrný, žádná extra kvalita, ale na vyfocení ksichtu do adresáře bude bohatě stačit. Na seriózní focení mám velký foťák.

Kvůli čemu jsem si ale zařízení koupil? Především kvůli geniální synchronizaci kalendáře, úkolů, e-mailů a kontaktů s Outlookem a s Windows Live Hotmailem. Nedávno jsem měl v ruce i iPhone a není vůbec špatný, ale tuto funkci prostě nemá a nikdy mít nebude, stejně tak jako kvalitní GPS navigaci s pořádnými mapovými podklady. Windows Mobile má tyto dvě esa v rukávu a já potřebuji jak synchronizaci, tak i GPS navigaci, když jedu někam přednášet a nevím, kde to je.

 

hodnocení článku

1 bodů / 1 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Mám novou hračku

Ahoj, sám jsem již nějakou dobu uživatelem mobilních oken a jsem rád že si pan Herceg pořídil tuto hračku, protože se možná dočkáme nejakých tutoriálku o programování pro tyto zařízení. Nicméně i pokud se nedočkáme rád bych upozornil na zajímavý blog, ve kterém se jeden člověk rozhodl během 30 dní naprogramovat 30 jednoduchých aplikací pro win. mobile v C#. Ke každému prográmku uvolnil kód, takže je to pro začátky velice vhodné.

Odkaz:

http://www.cjcraft.com/blog/2008/06/23/3...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Mám novou hračku

Je to zajímavé, ale myslím že kvalit iPhone to rozhodně nedosahuje. GPS navigace a mapové podklady Google jsou v iPhone dostatečně kvalitní, navíc se připravuje TomTom NAVIGATOR pro offline použití. Windows Mobile je dobrá věc na experimentování, ovšem z hlediska použitelnosti a uživatelského rozhraní mi připadá nesrovnatelně lepší iPhone OS. Navíc u vámi uvedeného zařízení by mi vadila ta klávesnice a nutnost tužtičky pro ovládání dotykem (a předpokládám že to nemá multi-touch rozhraní).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

TomTom před pár týdny tuším ohlásil, že na iPhone nic vyvíjet nebude. Windows Mobile je zaběhnutý operační systém, který je tady ji velmi dlouho, a synchronizaci s Outlookem nebo Hotmailem má prostě na nejlepší úrovni, o tom není sporu. Navíc uživatelské rozhraní TouchFlo 3D je určeno pro ovládání prstem. Na to, co uděláte na iPhonu prstem, nemusíte na HTC Touch Pro stylus (tužtičku) vůbec vytahovat.

Měl jsem obě zařízení v ruce zhruba tak stejnou dobu, takže můžu srovnávat. Myslím, že HTC se iPhonu v ovládání vyrovná. Navíc Windows Mobile má daleko větší škálu aplikací a her a bezkonkurenční výhoda je .NET Compact Framework. Neříkám, že iPhone je špatný, mnoha lidem bude vyhovovat. Ale HTC je podle mě mírně lepší.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mapy googlu na iPhone jsou určitě dobrým řešením, ale pokud si člověk nepořídí iPhone s paušálním datovým tarifem, tak mu jsou defakto uplně k ničemu.

Problém spatřuji i v tom, že se nelze přes iPhone připojit například z notebooku k internetu nebo připojení 3rd party BT sluchatka k iPhone.

Pokud Apple nezmění licenční politiku ke svému SDK, tak žádny TomTom na iPhone nebude.

Jediné co iPhone má poměrně kvalitní je uživatelské prostředí, kterého lze dosáhnout i na WM, ale bohužel má nulovou customizaci čehokoliv.

A jelikož jsme na vývojářském webu, tak si dovolím upozornit na to, že pro WM si aplikaci člověk napíše a zprovozní v pohodě. Ať už pres CF.NET nebo C++, bohužel toto u iPhone není tak jednoduché (legální cestou).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback