Buďte v klidu, je to náš bordel

Tomáš Herceg       05.12.2007       ASP.NET/IIS       10723 zobrazení

Kvalitních placených webhostingů pro ASP.NET je jako šafránu. Většina velkých společností ASP.NET podporuje, aby šla s dobou, ale když pak člověk něco potřebuje, ani sami administrátoři pořádně neví, jak co mají nastavit, takže vám většinou nikdo nevyhoví. Základní funkce fungují, ale cokoliv pokročilejšího už ne, a naneštěstí nemáte velkou šanci to změnit.

Zhruba před dvěma měsíci jsem u jedneho nejmenovaného poskytovatele objednal ASP.NET webhosting. Specializují se přímo na tuto technologii a opravdu to dělají lidé, kteří ASP.NET rozumí, takže jsem čekal, že bude vše bez problému. Cena byla příznivá a několika známými jsem byl ujištěn, že technické požadavky řeší velmi rychle a že jsou seriózní. A opravdu to tak bylo - potřeboval jsem nastavit práva zápisu, bez problému, ptal jsem se na něco ohledně domény, opět žádný problém, vše vyřešeno do dvou hodin, a to i o víkendu. Řekl bych tedy absolutní spokojenost.

Potíže nastaly až v okamžiku, kdy chtěli za službu zaplatit. Přišla nám e-mailová zpráva, ve které bylo číslo účtu a požadovaná částka. Pro soukromou osobu to není žádný problém - zaplatíte a je to. Pro organizaci, které jsem službu zařizoval já, je to docela problém. Naše účetní totiž nemůže jen tak poslat někam peníze, musí mít nejprve fakturu s razítkem. Poskytovatel hostingu fakturu vystavuje ale jako daňový doklad až poté, co peníze obdrží. Takže nastal kolotoč e-mailů, telefonátů, dalších e-mailů atd., který trval až dodnes. "Vaší žádostí se zabýváme", "V nejbližších dnech Vám fakturu zašleme" atd. Teprve dnes nám při dalším telefonátu oficiálně oznámili, že to je jejich bordel, že na tom pracují a že se nemáme bát, že nám časem fakturu pošlou.

Zkrátka a dobře, technicky ASP.NET rozumí velice dobře a zajistí vám velmi kvalitní hosting, ale pokud jde o nestandardní situace týkající se fakturace, je to špatné.

 

hodnocení článku

0       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Buďte v klidu, je to náš bordel

Dokonce mi za to že mi vystaví fakturu naúčtovali zvláštní poplatek..Podstatné je ale to, že mi jí poslali stejně ve Wordu ať prej si jí vytisknu - ono to podle účetního zákona takhle stačí. Světe div se.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback