Pravidla pro poštu synchronizovanou přes Outlook Connector

Tomáš Herceg       30.01.2008       Office       11561 zobrazení

Pokud používáte Windows Live Hotmail, vězte, že poštu z něj si můžete pomocí doplňku Outlook Connector synchronizovat i do vašeho Microsoft Office Outlook 2003 / 2007. Vše funguje velmi rychle a spolehlivě, jedná se navíc o synchronizaci, takže pokud si v Outlooku neco změníte nebo přidáte, při dalším odeslání / přijmutí to vidíte hned i na webu.

Jediný problém mi nastal s pravidly a filtry. Odebírám poměrně hodně konferencí, dále mi chodí mnoho zpráv odsud z VbNetu a ze školy, takže je celkem logické, že poštu třídím do složek. Outlook má velmi kvalitní podporu pro filtry, obsahuje spousty mnohdy i složitých kritérií, která se mohou využívat. Problém je ovšem v tom, že na úložiště synchronizované přes Outlook Connector se mi pravidla prostě nedaří zprovoznit. Pokud jsem toto úložiště nastavil jako výchozí, vše šlo jako po másle, ale tento typ úložiště má omezenou funkcionalitu v kalendáři, což mě štvalo (neumí třeba úkoly s opakováním). Proto mám jedno standardní úložiště jako výchozí (.pst), kam přijímám ostatní účty přes POP3, a pak úložiště Outlook Connectoru, na kterém pravidla potřebuji spouštět, ale nejde to.

Co se mi na Outlooku ale velice líbí je podpora pro makra. VBA je mnohými zatracováno a proklínáno, faktem ale je, že téměř jakoukoliv funkcionalitu (která neodporuje přímo základním konceptům aplikace) si můžete dopsat sami. Stačí si tedy vytvořit makro FilterMail, do kterého umístíme tento kód:

Sub FilterMail()

'konstanty
Const StoreName = "herceg" & "@" & "vbnet.cz"
Const FolderName = "Inbox"

'získat pravidla
Dim r As Rules
Set r = ThisOutlookSession.Session.DefaultStore.GetRules()

'najít správné úložiště
Dim s As Store
Set s =
Nothing
With ThisOutlookSession.Session.Stores
For i = 1 To .count
If .Item(i).DisplayName = StoreName Then Set s = .Item(i) : Exit For
Next
End With
If s Is Nothing Then Exit Sub

'najít složku Inbox
Dim f As Folder
Set f =
Nothing
With s.GetRootFolder().Folders()
For i = 1 To .count
If .Item(i).Name = FolderName Then Set f = .Item(i) : Exit For
Next
End With
If f Is Nothing Then Exit Sub

'spustit pravidla na složce Inbox
For i = 1 To r.count
r.Item(i).Execute
True, f, False
Next

End
Sub

Nahoře mám nastaveny jako konstanty jméno úložiště a jméno složky, do které e-maily přicházejí. Toto makro projde všechna pravidla definovaná na výchozím úložišti a spustí je. Pak již jen zbývá přidat si do panelu nástrojů tlačítko, které spustí toto makro, a máte vystaráno. Po přijetí zpráv je roztřídíte jedním kliknutím.

Pokud náhodou víte, jak to zaonačit tak, aby se maily z Outlook Connectoru třídily samy, napište mi, prosím, do diskuse. Na několika diskusích jsem četl, že to automatickya bez makra nejde, ale to ještě neznamená, že to je pravda.

 

hodnocení článku

0       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Synchronizace s Outlookem a dalsimi servery

Ja jiz nejakou dobu na synchronizaci misto Outlook Connectoru pouzivam EVO Collaborator, ktery navic umi synchronizovat ukoly, kalendare a kontakty take s Gmailem a spoustou dalsich serveru. Urcite stoji za zminku. Vice, napr. na http://pocitace-a-internet.blogspot.com/...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Outlook

Zapomněli jste své heslo k Outlooku? Rvete si vlasy hrůzou ze ztráty celé vaší pošty? Každý dobrý přítel na telefonu kroutí hlavou, návody na internetu slibují úspěch, ale nejsou k ničemu a už zvažujete utratit tisíce korun za software, který možná vyřeší vaše potíže, ale využijete jej pouze jednou a pak už "nic"? Nebojte se, tady je snadné a fungující řešení: www.erada.cz/?p=1333 . Prolomit heslo k Outlooku – potažmo PST souboru není s žádným jiným softwarem snazší nebo levnější - je to zadarmo a hned!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Pravidla pro poštu synchronizovanou přes Outlook Connector

Je to trochu mimo téma, ale - nemáte problém s kódováním? Spustil jsem Live Custom domains a nainstaloval outlook connector. Pokud například napíšu v outlooku email, který má v předmětu háčky a nechám odeslat, v Hotmailu se mi místo háčků v seznamu zpráv zobrazí mezery. Přitom při zobrazení celé zprávy se vše zobrazuje stejně. Sice to není chyba, se kterou by se nedalo fungovat, ale neumět správně rozkódovat utf8 v předmětu je opravdu ostuda. Jestli je to běžné, tak hotmail opět zruším.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vzhledem k tomu, že webové rozhraní téměř nepoužívám, tak jsem si toho nikdy nevšimnul. Dělá mi to pouze ve složce Odeslaná pošta, všude jinde se ve výpisu zobrazí předměty korektně. Zkusím jim tam napsat, aby to opravili. Já to používám v 99% případů z Outlooku, kde to funguje bez problémů, to webové rozhraní je pro mě taková nouzovka.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback