Připravované změny na webu

Tomáš Herceg       01.05.2008             10699 zobrazení

Nejprve bych se rád čtenářům omluvil, že jsem v poslední době nenapsal žádný článek, není totiž čas. Jakmile ho ale budu mít (což bude po tomto zkouškovém, doufám, že se mi jej podaří ukončit co nejdřív), určitě se to změní.

Začátkem července na tomto webu provedu pár změn a opravím několik připomínek, které nás zde trápí již delší dobu:

Nejpalčivěji mě trápí diskusní fóra, pravděpodobně je předělám kompletně. Ne ideu a vnitřní strukturu, ale webové rozhraní. Je potřeba přidat podporu pro zvýrazňování kusů kódu v jiných jazycích než ve VB.NET, určitě C# a HTML/XML. Dále bych chtěl přidat podporu pro citace (označíte větu z nějakého příspěvku a kliknete na tlačítko Citovat) a můžete na tuto větu hned odpovědět, přičemž se citovaná věta objeví nad vaším příspěvkem. Dále přibude podpora pro šablony, abychom nemuseli pořád opisovat to samé (například "používejte diakritiku, vyhedávání" nebo podobně). Přidáme také roli moderátor a některým aktivním uživatelům, kteří by měli zájem, dáme možnost stát se moderátory, budou moci označovat příspěvky jako odpovědi a mazat nevhodná témata. A v neposlední řadě předělám rozesílání upozornění na odpovědi ve fóru, bude v ní kdo a kdy příspěvek poslal a hlavně se nebudou odesílát upozornění na příspěvky, které jste napsali vy.

Pak ještě zkusíme opravit automatické přihlašování uživatelů, které věčně nefunguje a zlobí, dále předěláme úvodní stránku tak, abyste si sami mohli nakonfigurovat, co na ní chcete (půjdou tam přidat vlastní RSS feedy, seznam nejnovějších článků, seznam nejnovějších diskusí atd.) a kolik toho chcete (počet posledních článků, které se zobrazují atd.)

Také vylepším fulltextové vyhledávání, to stávající je divné, a přidám vyhledávací políčko na úvodní stránku, aby bylo hledání snadné a rychlé. Upozorňuji ale, že teď můžete hledat z úvodní stránky také, umí to přímo vaše prohlížečka, pokud to tedy není IE6, budiž jí země lehká.

  Vyhledávání z prohlížečky

 

hodnocení článku

4 bodů / 4 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Seznam připravovaných změn na webu

Všimol som si, že nie je možné zobraziť korektne obrázok, keď vo WLW nastavím zalamovanie textu naľavo alebo napravo(vo vlastnostiach obrázku). Text neobteká pekne ale obteká iba jeden riadok, čo je vlastne nepoužitelné.

Vašo

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Seznam připravovaných změn na webu

Ja by som privítal skeciu v lavom menu pre videá(na štýl toho vášho o powershell). Ja osobne mám rád rozne videá z prezentácií nových technológií a aj lepšie dokážem informáciu vstrebať ako z článkov. Keby taká sekcia mala vzniknúť, sám by som sa pokúsil nejakým videom prispieť.

Vašo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

O videích jsem také přemýšlel a myslím, že by nebylo špatně udělat nějaké screencasty, stačí, když si člověk v klidu doma sedne, zapne záznam z obrazovky a namluví komentář k přednášce. Bylo by zajímavé ukázat, jak během pár minut napsat třeba RSS čtečku nebo něco takového, bylo by to zajímavé a začátečníci by jistě ocenili vidět, jak programujeme v praxi.

Problém je s hostováním videí, jsou poměrně velká a tady na serveru je hostovat nelze, zbytečně by jej to zatěžovalo. Jedinou slušnou možností, o které vím (bez zmenšení rozlišení, na kód je MSN video nebo jiné portály k ničemu), je portál Silverlight Streaming. Potíž je v tom, že videa se dají přehrávat jen s nainstalovaným SilverLightem. Museli by si ho tedy čtenáři nainstalovat. Ale jinak tuhle sekci bych přidat chtěl. Ještě by mohl v SilverLightu někdo napsat pěkný video přehrávač, který by uměl vytáhnout z videa kapitoly, aby se dalo skákat po částech.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Seznam připravovaných změn na webu

Bude i diskuze pod snippety? Mohla by umožnit upozornění na možné chyby a přinést i lepší řešení.

A chat? Mohl by ušetřit diskuze od osobní výměny názorů v příspěvcích s malou informační hodnotou pro ostaní.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

S chatem si nejsem jistý, jestli by ho někdo používal. Když se podíváte na počítadlo, dohromady se zde online sejdou tak 1 až 3 lidé a nevím, jestli to na chat není málo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Uznávám, že 3 lidé online není nijak velké číslo, ale troufnu si tvrdit, že vzhledem k tomu, jak rychle se dočkáváme reakcí na fórech, stejně rychlou odezvu bychom možná mohli čekat i na chatu. Navíc 1-3 lidí není rovnoměrné pokrotí návštěvnosti v průběhu dne, jistě se to k večeru (nebo možná už na počátku noci) sejde lidí více.

V neposlední řadě, na Internetu je mnoho webů, které mají návštěvnost vůči Webu poloviční a chat provozují.

Já osobně bych se za chat tedy přimlouval.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Reakcí se dočkáváme rychle, ale myslím, že spíš proto, že si poměrně brzo všimnu, že mi přišel e-mail, nebo se v RSS feedech objevila nová položka. Navíc na diskuse odpovím kdy chci já, ale na chatu se dá odpovídat, když chce ten, kdo se ptá.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

>"Navíc na diskuse odpovím kdy chci já, ale na chatu se dá odpovídat, když chce ten, kdo se ptá. "

To snad není chyba, naopak právě o to jde, aby ten kdo se ptá, dostal odpověď hned a navíc mohl o problému živě podiskutovat. Jsem-li na chatu a objeví se dotaz, na který znám odpověď, rád odpovím.

Samozřejmě, že nechci dávat úkoly, jen jsem vyslovil svůj názor a vidíte-li práci s chatem neúčelnou, chat prostě neuděláte.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Diskuse: Seznam připravovaných změn na webu

Předně Vám přeji brzké a hlavně úspěšné zdolání období zkouškového a věřte, že ne toliko ze zájmů ryze sobeckých (vždyť z toho poplyne tolik benefitů nám - vbneťákům), ale zcela upřímně.

No a pokud bych si mohl dovolit připomenout jednu z myšlének, kterou tady již kdysi do pléna nadhodil jeden z moudrých diskutérů (myslím, že jsem to byl já :o)), tak pokud by to nečinilo velkých problémů, přimlouval bych se za přidání do jednotlivých diskusních bloků (jak pod články, tak i ve fórech) možnosti pro nás registrované přihlásit se k odběru daného vlákna (je mnoho zajímavých vláken, ke kterým však, vzhledem ke svým skromným znalostem, nemám co říci, ale řešení by mne také zajímalo. Proto by bylo dobré, kdybych měl možnost zapnout si i u takového vlákna zasílání upozornění na nově vložené příspěvky, aniž bych musel jenom kvůli tomuto účelu do vlákna vkládat svůj, třeba prázdný, příspěvek).

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Skvělý nápad, hned si to přidám do seznamu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Seznam připravovaných změn na webu

Dobrý deň!

Ja by som k pripravovaným zmenám mal dve prosby.

1. Podľa možnosti zväčšiť šírku blokov s kódmi. Pri väčších sa dosť zle čítaju

2. Dlhšie som do fóra neprispieval, ale myslím, že sa to nezmenilo. Neviem v čom to väzí, ale nemám možnosť dodatočne opravovať vlastné príspevky.

Inak naozaj som so všetkým veľmi spokojný. Ak sa niečo zlepší budem ešte spokojnejší.

nahlásit spamnahlásit spam 3 / 3 odpovědětodpovědět

Diskuse: Seznam připravovaných změn na webu

Zdravím,

zní to přímo skvěle, už se na ty změny těším. Myslím, že jsi zahrnul vše co mě a asi i ostatní členy komunity trápí. Musím uznat, že nápady Ti nechybí, tak ať se daří.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback