EasyCommander - snadné spouštění

Tomáš Herceg       29.05.2008       VB.NET       11480 zobrazení

Dnes konečně skončilo mé pachtění za pořádnou aplikací pro spouštění všeho možného. Vzhledem k tomu, že trávím většinu času u počítače a ruce mám pochopitelně převážně na klávesnici, je myš docela daleko. Kdybych kvůli každému spuštění aplikace nebo něčeho měl klikat, ve většině případů by to bylo pomalejší.

Windows Desktop Search a Windows XP

Osobně se mi hrozně moc líbil starý dobrý Windows Desktop Search, který jsem měl na Windows XP. Ten mimo jiné přidal do dolního panelu textové pole, do kterého se daly psát věci, co chcete vyhledat. Ale nejen to, mohli jste toto příkazové pole naučit různé příkazy, takže třeba když jsem napsal vb, automaticky se mi otevřel www.vbnet.cz. Nebo jsem napsal play něco a spustil se mi nějaký playlist s názvem něco. Daly se tím spouštět aplikace, otevírat webové stránky a spousta dalších věcí, a do toho textového pole jste se dostali stisknutím nějaké klávesové zkratky. Když jste napsali něco jiného, hledalo se na webu. I příkazy mohly odkazovat na různé vyhledávače, anebo jste jednoduše napsali web adresu a ta se vám otevřela.

Windows Vista a nic

Pak jsem přešel na Windows Vista. Nestěžuju si, ale to, co umělo ono kouzelné políčko dole v taskbaru nová nabídka Start s integrovaným hledáním nenahradila. Je hezké, že můžu vyhledat všechny e-maily od toho a toho, které jsou 3 dny staré a v příloze mají soubor typu doc, ale to nedělám tak často, jako spouštění aplikací. Je fakt, že si Nabídka Start pamatuje i naposledy navštívené stránky a hledá i v názvech programů, takže spouštění jsem dlouhou dobu prováděl takto. Některé věci ale neuděláte, nemůžete z ní hledat na googlu, nemůžete z ní hledat na mapách, na wikipedii atd.

Start++

Prográmek Start++ je poměrně hezký ekvivalent starého Windows Desktop Search, umí vše, co uměl WDS a ještě mnoho věcí navíc. Želbohu tato aplikace jeví občas známky nedodělanosti a nestability. Zvlášť konfigurační okno je vyloženě žalostné, tabulátor přepíná komponenty naprosto nelogicky a napřeskáčku, při zvětšování okna se některé komponenty nehýbou a občas to spadne.

Celková nestabilita je možná 64bitovou verzí OS, ale i na 32bitové to nefungovalo vždy tak, jak mělo. Navíc se mi subjektivně zdá, že je se Start++ nabídla Start o trochu pomalejší. Na druhou stranu se do ní Start++ hezky zaintegruje a tváří se jako součást systému.

EasyCommander

Dnes jsem si přeinstalovával notebook a rozhodl se, že si Start++ instalovat nebudu. Ne, že bych s ním nebyl na 90% spokojen, ale přece jenom to nebylo ono. Místo toho jsem sednul a za 2 hodiny jsem stvořil aplikaci EasyCommander. Již dávno jsem víceméně identickou aplikaci (dokonce stejného názvu) napsal, ale ta nebyl příliš dobrá, špatně reagovala na klávesové zkratky a celkově se mi nelíbila.

EasyCommander

Takto můj nový EasyCommander vypadá. Po stránce vzhledu není příliš reprezentativní (ještě jsem nevymyslel obrázek na tlačítko pro provedení příkazu), ale je to taková první alpha verze. Můžete ho naučit příkazy, takovým příkazem je buď normální příkaz pro příkazový řádek, nebo URL adresa, a navíc se do těch příkazů dají dosazovat jednotlivé parametry zadané za ním.

Ještě zdaleka není hotovo, musím vymyslet nějaké okno pro konfiguraci a snadné nastavování příkazů a pak bych možná přidal jednoduchou možnost přidávat vlastní složitější příkazy formou pluginů. Ale nevím, jestli by to mělo nějaký význam.

Aplikace je velmi rychlá, stačí zmáčknout Win+Q a okno se objeví. Napíšete vbnet a jste tady.

 

hodnocení článku

1 bodů / 1 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: EasyCommander - snadné spouštění

na presne toto pouzivam Launchy - http://www.launchy.net/

umi se taky ucit, takze pro firefox me stazi napsat f, pro explorer e atd.

a musim rict ze od doby co tohle pouzivam vubec nepotrebuju nabidku start, ktera je hrozne pomala, teda v pripade ze nepisete jen jednim prstem :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Launchy znám, chvíli jsem ho používal, ale moc mi nevyhovovalo, přišlo mi ještě o trochu pomalejší než nabídka Start. Ale to už je dávno, novější verze jsou určitě rychlé.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Osobně používám kombinaci Launchy a hlavně SlickRun - doporučuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tesim sa na aplikaciu ktoru napise profik. Mohol by si dat potom prosim vediet ze si to zavesil na tu stranku? Dakujem

dodo

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: EasyCommander - snadné spouštění

Myslím že čtenáři by ocenili, kdybyste k takovýmto aplikacím poskytl zdrojové kódy. Z dobře napsaných zdrojových kódů se dá leccos přiučit...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Aplikaci v nejbližší době (až ji dodělám) umístím na http://www.codeplex.com, kde bude dostupná včetně zdrojových kódů.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback