Ruším ICQ

Tomáš Herceg       24.10.2009       Offtopic       10453 zobrazení

Poslední rok pro komunikaci s ostatními používám téměř výhradně Windows Live Messenger. Umí vše, co potřebuji. Na ICQ mám sice skoro 300 lidí, ale většinu z nich ani pořádně neznám, nebo jsou to lidé, se kterými jsem se bavil naposledy před pěti lety, anebo si mě našli, protože ode mě chtěli poradit s programováním (a já je zapomněl dát do ignore listu a smazat).

ICQ má řadu nevýhod – omezená délka hesla (a tudíž menší bezpečnost), problematické posílání souborů (mnoho lidí má alternativní klienty, kteří tohle moc dobře neumí), nemožnost volání atd. Kromě Česka, Slovenska a malé části Ruska se ICQ nepoužívá nikde. A neexistuje pro něj použitelný klient, který by fungoval, choval se kultivovaně a každou chvíli mě něčím nevytáčel.

Takže pokud ode mně budete něco chtít, pošlete mi e-mail. Pokud sedím u počítače (což je dost pravděpodobné, protože u něj sedím skoro pořád), všimnu si mailu do pár sekund a pokud můžu, odpovím hned. Pokud si chcete pokecat, pište mi na WLM. Pro všechny případy je zde i kniha-xichtů, ale tam tak často nelezu, prakticky jenom tehdy, když mi z ní přijde e-mail, že se někdo pokouší o nějakou interakci se mnou.

 

hodnocení článku

0       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Ruším ICQ

Nejsem sice zastánce ICQ, ale ani WLM není svatý. Čas od času se mi stává, že nepřijde zpráva. Vzhledem k tomu, že se nám to podařilo úspěšně už několikrát s kolegou, tak to beru jako nepříjemný fakt, který může často zkomplikovat život (vynachat jednu zprávu z konverzace může úplně změnit kontext celého rozhovoru).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tohle se mi stávalo velmi pravidelně u ICQ, u WLM nikdy. I když možná o tom jenom nevím.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Párkrát se mi to stalo i s někým z Microsoftu. Tam jsem ale mohl prostě říct, že je to jejich problém :-). Když ale pak sedíte s kolegou ve stejné kanceláři a on pošle 3 zprávy a přijdou jen 2 (chybí například ta prostřední), tak lze docela dobře ověřit, že je to pravda. A nestalo se nám to jednou. Bohužel. Navíc se nejednalo o žádné odkazy nebo nějak závadný obsah, obyčejná zpráva. U ICQ to ale taky není žádnou vyjímkou.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Diskuse: Ruším ICQ

Máte pravdu s icq je to těžké, taky bych se na něj vykašlal.Jen je tu problém hrozně málo lidí používá WLM.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Dovolil bych si malinko tě upřesnit: MSN používá hrozně málo Čechů. V zemích, kde lidé mají i mozky, je to hodně rozšířený komunikační program.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Záleží na člověku co je pro něj "lepší" a použitelnější.Není pravda,že by češi neměli mozek a tak nepoužívali MSN.Například v rámci naší firmy,která je z 80% mezinárodní se výhradně používá ICQ protokol a nemyslím si,že by nikdo z 1000 zaměstnanců neměl mozek.Mě osobně vyhovuje ICQ protokol,sice jsou občas problémy s posíláním souborů(jak již zmínil p.Herceg),ale to pro mne osobně není nic kritického.Samozřejmě jsem zkusil používat i MSN,ale nevyhovovalo mi to.Už z důvodu,že většina přátel,kolegů a známých ho nepoužívá.Také se mi stávalo,že mi dost zpráv nepřišlo a ani svým vzhledem mne MSN nenadchlo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Výhoda alternativních klientů proti MSN je hlavně kompaktnost. A i když ICQ nerad obhajuju a MSN používám a některé jeho funkce jsou skvělé a ulehčí hodně práce, tak například způsob jakým formátuje konverzaci je předpotopní a často nepřehledný.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Mě osobně v icq nefunguje téměř nic.Audio video konverzace nejde vůbec.Posílaní souborů jak kdy.Některé zprávy se nepošlou (do offline dost často ne).Icq klient je nestabilní a vzhledově odpudivý(zlatý qip).Neříkam že Windows Live Messanger je svatý. (říkám jen chyby co mám já na icq)

Jinak je pravda, že icq používá nejvíce Česká a Slovenská Republika.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Ačkoliv mám WLM rád, nejsem zastánce tvrzení, že ICQ používají hloupí lidé a WLM je ve všech ohledech lepší. Bohužel není. Není příliš kompaktní, nemá záložky, občas zprávy také nechodí a nelíbí se mi jeho zpracování ve Windows 7 (proč má 2 ikonky v liště, stačila by snad jen jedna, ne?). Navíc omezení velikosti zprávy a jak už jsem psal, i formátování zpráv by si zasloužilo trochu zpřehlednit. Kdyby jmenované věci vyřešili, věřím, že by se z WLM stal opravdu oblíbený produkt.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ano, máte pravdu, MSN opravdu není žádný zázrak a má taky plno svých much, přesto ale ve mě budí jaksi serioznější dojem, než ICQ. Co se týká protokolu, nemůžu kritizovat, seznámen s ním nejsem. Problémy s kompatibilitou jsou a vždycky budou, je to daň za to, že existují alternativní klienty. Já třeba ICQ nemůžu ani vidět, a Windows Live Messenger na to je sice líp, ale ne o moc. Tenhle rádoby cool look&feel mě prostě neoslovuje. Dřív jsem to řešil QIPem, teď Mirandou, která mi zpřístupní právě i MSN.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Právě třeba ta Marinda sice umožní "používat" MSN, ale na druhou stranu tím ztratíte právě funkce, kvůli kterým jej využívám.

Kdyby tu optimální řešení bylo, tak se tu o tom ale nebavíme :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback