Přihlašování pomocí Windows Live ID

Tomáš Herceg       09.06.2008       Offtopic       10739 zobrazení

Dnes jsem měl tu čest býti na přednášce Michala Altaira Valáška o technologiích Windows Live ID, CardSpace a OpenID. Přednáška to byla velmi zajímavá, Altair je nepochybně nejlepší přednášející, bylo to prostě skvělé. Navíc mě to inspirovalo, takže jsem za necelou hodinu na tento web přidal podporu přihlašování pomocí účtu Windows Live ID.

Přihlašování pomocí Windows Live ID

Rozhodně se nejedná o nahrazení stávajícího systému uživatelů, ten je nutný neustále. Ke svému účtu na tomto serveru si ale můžete přiřadit svůj Windows Live ID účet a přihlašovat se pomocí něj (takže si nemusíte pamatovat milion jmen a hesel, stačí mít jedno na Live ID). Je to zkrátka druhá možnost.

Jak se přihlašovat pomocí Live ID?

Nejprve se musíte přihlásit normálně (případně zaregistrovat) a vstoupit na stránku svého profilu. Tam, úplně dole, najdete odkaz Povolit přihlašování pomocí Windows Live ID. Když na něj kliknete, dostanete se na přihlašovací obrazovku Windows Live ID, kde se přihlásíte. Poté budete přesměrování zpět na náš server a měla by se objevit zpráva, že účet Live ID byl úspěšně přidružen k vašemu účtu.

Přihlašování pomocí Windows Live ID je rychlejší, protože si umí pamatovat uživatelské jméno a heslo, přihlásit se můžete tedy jednoduchým kliknutím na ikonku a nic nikam nemusíte zadávat.

A ještě musím uvést odkaz na Altairis Identity Toolkit, je to knihovna, kterou Michal Altair Valášek napsal a díky které se dá tato technologie implementovat za pár minut.

A co CardSpace?

Windows CardSpace umí náš web již dávno, ale už to také pár měsíců nefunguje. Měli jsme SSL certifikát, který platil rok, s ním to šlo krásně, ale nějak jsme jej už neprodlužovali. CardSpace by mělo fungovat i bez něj, ale jaksi nefunguje. Budeme se na to muset podívat.

Další úpravy a změny na webu

V těchto dnech připravuji novou verzi diskusního fóra, doufám, že bude lepší, než to současné. O tom, co tam bude nové, jsem již psal, je to ale hodně dávno, tak to trochu připomenu:

  • Zvýrazňování syntaxe nejen pro VB.NET, ale i pro C# a XML
  • Přílohy k příspěvkům (např. obrázky)
  • Lepší upozornění e-mailem (ke každému tématu si budete moci zakliknout, že ho chcete, případně nechcete sledovat; u témat, do kterých něco napíšete, se to zaškrtne automaticky, ale budete mít možnost to kdykoliv odškrtnout)
  • Lepší prohledávání a fulltext na fóru
  • Citace a reakce na určitou větu

Snad jsem na nic důležitého nezapomněl, doufám, že se nová fóra budou líbit. Nevím ještě, kdy je stihnu dokončit, ale času mám teď až nezvykle hodně, zkouškové už mi skončilo minulý čtvrtek.

 

hodnocení článku

2 bodů / 2 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Přihlašování pomocí Windows Live ID

Myslel jsem že po přihlášení přes Live ID budu ušetřen registrace, a vyplňování údajů jako přezdívka, email .. je nějaká možnost implementovat tuto funkčnost pro web ? To mi příjde jako dobrá výhoda.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To bohužel není možné, pokud se přihlašujete přes Windows Live ID, z bezpečnostních důvodů nejsme schopni získat ani e-mailovou adresu, ani jméno a příjmení, prostě nic. Při přihlašování obdržíme akorát unikátní řetězec, podle nějž poznáme, že je to ten samý uživatel, co minule.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Přihlašování pomocí Windows Live ID

Přeji Vám dobrý den.

V prvé řadě bych Vám chtěl opět pogratulovat, neb Vaše zmínka o ukončení zkoušek jistě vypovídá mimo jiné o tom, že jste (opět) velice brzy úspěšně udolal nástrahy zkoušejících profesorů.

Dále bych Vám chtěl poděkovat o informaci ohledně problémů s přihlašováním prostřednictvím Card Space, neb jsem myslel, že chyba (nefunkčnost přihlašování) je na mé straně.

A jako poslední by byla prosba, zdali byste, v rámci svého uspořeného času, část tohoto, mimo nastíněných úprav webu, nevěnoval i některým starším seriálům zde vycházejícím, z nichž mnohé se nacházejí ve stádiu rozpracovanosti. Musím Vám totiž říci, že byste se velice dobře uživil i jako dramaturg libovolného televizního vysílání - zvláště na stanicích oplývajících "nekonečnými" seriály, neb jest Vám vlastní schopnost každým dílem navnadit čtenáře na to, co příjde příště, pročež pak my - závisláci - strádáme, nenacházejíce na svých stránkách toužebně očekávaná pokračování (třeba já osobně mám již tak trochu "absťák" z téměř již čtvrtletí nepřicházejícího pokračování seriálu o XNA :o( , ale i jiné seriály mne udržují v napětí ).

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Zkusím s tím něco udělat. Vím, že by se měl dodělat hlavně seriál o ASP.NET a XNA, asi se na ně v nejbližších dnech vrhnu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback