Visual Studio - Nejlepší vývojové prostředí pro PHP

Tomáš Herceg       28.06.2008       HTTP/HTML       21160 zobrazení

Visual Studio 2005 či 2008 je nepochybně nejlepší vývojové prostředí pro vývoj aplikací pro .NET Framework a mnoho lidí jej používá i pro vývoj nativních C++ aplikací. V posledním měsíci jsem měl do školy napsat jednu aplikaci v PHP a hledal jsem vhodné nějaký nástroj, který by mi vývoj trochu usnadnil. Opravdu si nehodlám pamatovat názvy všech funkcí a vlastností jednotlivých objektů, IntelliSense prostě potřebuji.

Na doporučení jsem vyzkoušel Vs.PHP, rozšíření Visual Studia o podporu PHP. Musím říci, že až na počáteční trable, kdy mi Visual Studio kvůli tomuto pluginu asi dvakrát spadlo, jsem byl velmi spokojen. Projekt jsem stihnul udělat v 30denní lhůtě trial verze, kdybych ale v PHP nedejbože někdy ještě něco vyvíjel, tento plugin si určitě koupím, protože se opravdu vyplatí - zpříjemní a zrychlí práci.

IntelliSense na vlastní třídy

IntelliSense pro funkce PHP

Dokumentace se zaintegruje do Document Exploreru

Vs.PHP umí prý dokonce i debugovat PHP kód, mě se to rozběhat nepodařilo, ale je pravda, že jsem si s tím vůbec nehrál. Obsahuje vestavěný Apache server a pokud v nastavení správně nastavíte cestu k souboru php.ini a pár dalších věcí, mělo by to fungovat.

S Vs.PHP uděláte z Visual Studia prostředí, ve kterém se dá s PHP pracovat, umí to zvýrazňování syntaxe, IntelliSense tam, kde to jde (PHP je dynamický jazyk, takže ne všude je možné datový typ "uhodnout"), možnost automatického nasazení aplikací přes FTP, SFTP a další protokoly, ladění PHP skriptů a podporu pro Smarty a Zend framework.

Pokud něco píšete v PHP, můžu Vs.PHP vřele doporučit. Ještě lepší je ovšem naučit se ASP.NET.

 

hodnocení článku

1 bodů / 1 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Visual Studio - Nejlepší vývojové prostředí pro PHP

Zmínil bych určitě "PHP Tools for Visual Studio" - http://visualstudiogallery.msdn.microsof...

hlavně kvůli mnohem pokročilejšímu IntelliSense, lepší stabilitě a rychlosti.

nahlásit spamnahlásit spam 3 / 3 odpovědětodpovědět

Diskuse: Visual Studio - Nejlepší vývojové prostředí pro PHP

Ten plugin taky používám a jsem celkem spokojen. Teď nedávno vydali novou verzi s pár opravenýma bugama a drobnými zlepšeními (např. podpora pro Zend framework). A jak tak koukám na ten tvůj zdroják, tak jsem ti zapoměl poradit /** */ komentáře, které mají podobnou fci jako /// XML-komentáře v C# včetně toho, že se ty popisky automaticky zaintegrují do Intellisense (prostě jako v "normálním" VS). Na te intellisense je také pěkné, že je konfigurovatelná pomocí texťáků, takže se dá opravit. Na druhou stranu není 100%, občas se mi stává, že nějak zblbne a přestane fungovat a navrhuje blbosti. Ale vždy mi stačilo správně dozávorkovat { a } (normálně mu to ale nevadí) a případně ještě uložit soubor. A co se mi ještě docela líbí, je to, že umí používat Visual Studiovské vestavěné editory pro HTML a CSS :)

Každopádně když to srovnám s konkurencí, kterou jsem zkoušel a která je několikrát dražší, tak VS.PHP vychází nejlépe.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

O těch XML komentářích vím, ale zjistil jsem, že je to podporuje až pozdě, takže v tomhle souboru použité nejsou.

Jinak ještě se mi párkrát stávalo, že Vs.PHP mi navrhovalo svoje vlastní indentování, které se mi moc nelíbilo, ale to by taky mělo jít nastavit.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Proto jsem nastavil Block indent misto smart. "Hloupa" indentace se chova aspon u me pricetneji nez chytra - prostě indentuje podle toho, kolik tam má { } :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To je fakt, ta normální indentace se chová příčetně. Ta Smart funguje dobře všude jinde, ale tady ji asi nemají vyladěnou.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Osobně jsem vyzkoušel Visual Studio, ale nemyslím si, že bych mohl o něm tvrdit, že je to nejlepší vývojové prostředí pro PHP, protože jsem narazil na systém českých tvůrců a to Visual PHP, který Visual Studio bezkonkurenčně předčí ve všech směrech. Tomu se dá říci opravdu vizuální vývojové prostředí. Chápu, že co člověk to názor, ale nedá mi to, abych se o tomto unikátním projektu nepodělil s ostatními, protože mě opravdu nadchnul. Však si to vyzkoušejte sami, mají tam 3 měsíční testovací trial verzi, spoustu videoukázek a opravdu fungující support, což dnes jen tak nenajdete.

Zastávám názor, že lepší vývojové prostředí pro PHP, než je Visual PHP jsem nepoznal zase já a mohu jej jen doporučit www.visual-php.com

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mícháte jablka a hrušky, podle toho, co píší na tom webu je VisualPHP CMS a ne plnohodnotné skriptovací prostedí

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

A na to jsi přišel jak ? Evidentně jsi to nečetl, nebo jsi tam nebyl vůbec, protože kdyby jsi to četl, pak by ses dozvěděl, že to právě není žádný CMS systém, ale plnohodnotné vývojové prostředí. Prosím tě, když už chceš někam přispět se svým málem do mlýna, tak aspon nepiš nesmysly, ale ověřená fakta.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ja si zase precetl, ze je to CMS, ovladatelny jakymsi vyvojovym prostredim. A kdyz ne CMS, tak framework starajici se o vsechno...

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback