Pět dní s Asus N61VN

Tomáš Herceg       28.10.2009       Offtopic       12257 zobrazení

Po nedávném vztekání a rozhodování jsem se v pátek v poledne odhodlal, zajel jsem do CzechComputeru a koupil si notebook Asus N61VN. Nebylo možné najít notebook, který by měl přesně vše, co jsem si navymýšlel, musel jsem se tedy uskromnit ve svých požadavcích. NBD záruku jsem oželel, kdyby se něco podělalo, tak mám náhradní notebook a nějaký ten týden to s ním vydržím (servis Asusu je prý relativně rychlý, takže to snad nebude těch 30 dní, které připouští zákon). Doufám, že se tyto obavy nenaplní a že notebook alespoň dva roky vydrží bez závady.

Asus N61VN na chladící podložce Detail klávesnice

Vzhledem k tomu, že nejsem typický uživatel notebooku, neměl jsem nějaké specifické požadavky na provedení, na výdrž baterie a podobné věci, které zkrátka nepotřebuji. Jde mi o to mít výkonnou pracovní stanici, kterou jednou za 14 dní převezu z Třebíče (zde následuje malé odplivnutí) do Prahy a zpátky z Prahy do údolí dutých hlav. Jezdím autem, takže o baterku mi opravdu nejde, během řízení se notebooky používat nemají. Vlakem a autobusy jezdím opravdu výjimečně jednou za půl roku a stejně si raději čtu, protože cestou nikdy nic neudělám. Baterka je tedy spíš jen jako náhrada UPSky, kdyby náhodou vypnuli proud.

Následující článek tedy rozhodně není objektivní recenze založená na dlouhodobém pozorování, ale ryze subjektivní pohled na vlastnosti, které požaduji já.

Provedení, ovládání, porty

Na pohled vypadá notebook poměrně dobře, displej i vnější víko je lesklé. Víko se snadno upatlá a je docela náchylné na poškrábání, ale to mi nevadí, protože ho stejně při práci nevidím.

Klávesnice je podobná klávesnici applácké (alespoň všichni to říkají, já nevím, jak klávesnice na Applu vypadá; asi tím myslí ten tvar kláves). Rozložení je celkem fajn, Fn není v rohu, kde má být Ctrl, zvyknout si musím akorát na trochu jinou pozici šipek, než jsem měl na předchozím stroji. Vešla se tam i numerika - i když klávesy na ní jsou docela úzké, bohatě to stačí.

Touchpad je docela nedokonalý – scrollovat se nedá jedním prstem na pravé straně, musíte použít dva prsty a šoupnout s nimi dolů. Inspirace ohryzanými produkty je samozřejmě čistě náhodná, ergonomii to podle mě moc neprospívá. Cpát multitouch na tak malé plochy jako je displej telefonu nebo touchpad je zkrátka podle mě hloupé, zvlášť když to jde i bez toho jedním prstem. Scrollovat do boku nejde pro jistotu vůbec, možná by pomohl nějaký driver, ale zas tak moc to nepotřebuju. Nepříjemné je, že pokud scrollujete, musíte oba prsty pustit současně, jinak se vám to pohne většinou o kousek zpátky. Nakopat idiota, který to vymyslel. Šoupání prstem po ploše touchpadu jde trochu obtížněji než u předchozího notebooku, ale je možné, že se to po čase ošoupe a bude to lepší. Dá se to, je to spíš jen mírný nezvyk.

Když je notebook zapnutý, svítí relativně velké kolečko kolem zapínacího tlačítka. To by ještě tak nevadilo. Pokud ale notebook uspíte, toto kolečko začne blikat a kromě něj blikají ještě dvě další podlouhlé diody. Zvláštní designový prvek, kdyby to neblikalo, vůbec bych se nezlobil. Mě osobně to v noci, když jsem v posteli, nevadí, nekoukám přímo do toho, ale někomu vadí i miniaturní modrá blikající ledka. Vypnout se to asi nedá, hledal jsem dost dlouho a nenašel. Kdyby se na tyhle designové fíčury v Asusu vykašlali, ale ono je to dnes bohužel v módě…

Co se týče portů, nemůžu si na nic stěžovat, možná jedno USBčko navíc by neškodilo, ale stejně mám zařízení tolik, že mi pomalu nestačí ani šestiportový hub v monitoru a jeden malý čtyřportový. Ono když má na stole člověk tiskárnu, externí klávesnici, webkameru, sluchátka, smečku externích disků, TV kartu a podobné věci, tak se to zaplní raz dva.

Lesklé víko notebooku

Přítomen je HDMI i VGA výstup, samozřejmostí je díra na síťový kabel, 3,5 jacky na sluchátka a mikrofon. Navíc tam je i eSATA a hardwarový vypínač na Wifi (já bych spíš ocenil vypínač na zvuk, abych mohl notebook pustit kdekoliv a nebál se, že na přednášce zazní uvítací melodie Windows 7).

Nepříjemné je, že notebook má netypický kloub, takže víko se vyklápí dozadu. Tím pádem vzadu nemohou být žádné porty a vše je na bocích. Vepředu naštěstí není nic, jen čtečka karet.

Co mě ještě fascinuje je fakt, že ledka pro indikaci zapnutého CapsLocku je vedle této klávesy, zatímco ledka s indikací NumLocku je před touchpadem spolu se světýlky od disku, baterie a wifiny. Proč není také u klávesy NumLock? Tyhle anomálie a nekonzistence mě štvou. 

Skoro to vypadá, že jsem na Asusu nenechal nit suchou, je jasné, že dokonalé nebude nikdy nic. Ve skutečnosti to jsou spíš drobnosti, notebook je na tom na použitelnosti velmi dobře. Štve mě ale současný trend výrobců přidávat módní a cool designové prvky, které jsou na úkor použitelnosti. Nechci úplně strohý notebook, ať na něm je něco zajímavého, ale ať to neruší v noci. A ať to použitelnosti pomůže, nebo přinejhorším alespoň neškodí.

Displej

Displej má rozlišení pouhých 1366x768, což je na 16’’ velikosti docela málo. Mě osobně to nevadí, protože většinu času je notebook na koleji zapojený do externího monitoru. Když někde přednáším, tak používám kvůli záznamům z obrazovky rozlišení 1024x768, což je taky v pohodě. Doma to těch pár dní přežiju, v nejhorším si koupím nějaké levné LCDčko i domů.

Co se týče kvality zobrazení, žádné vadné pixely jsem nenašel. Displej je lesklý, což mi nevadí, jsem zvyklý a necestuji, i můj předchozí notebook to měl. Obraz je v defaultu trochu do modra, což se dá vyřešit kalibrací ICC profilu. Tady by jisté rezervy byly, displej by se dal určitě udělat líp, nepatrně více kontrastu by neuškodilo, ale možná je to jen tím, že mi notebook stojí hned vedle monitoru s S-IPS maticí a ten rozdíl byl hodně znát i u předchozího notebooku. Na doma mi to stačí v pohodě.

Vnitřnosti

Protože dost času trávím hraním si s XNA a vývojem ne zrovna malých projektů, chtěl jsem stroj, který bude výkonný. Uvnitř tohoto Asusu dřímá čtyřjádrový Intel Core 2 Quad o frekvenci 2GHz, při některých akcích (náročnější hry, kódování videa nebo kompilace) to je opravdu hodně poznat. Paměti jsou dnes již standardní 4GB, frekvence je poměrně vysoká – 1066MHz.

O grafické výpočty se stará výkonná nVidia GeForce GT 240M s 1GB vlastní DDR3 paměti, grafický výkon ve hrách jsem testoval jen trochu, ale vypadalo to velmi dobře. Bohužel nemám čas shánět další hry, docela bych se podíval, jak vypadá GTA 4 na kartě s podporou DirectX 10. Na XBoxu je to totiž relativně o ničem, protože ten DX10 neumí; i když hra vypadá i tak pěkně.

Pevný disk má kapacitu 500GB, což bohatě stačí, stejně mám několik dalších TB na externích discích. Rychlost je jen 5400 ot./s., možná si ho vyměním za ten ze starého notebooku, který byl sice menší, ale měl 7200 ot./s. Zatím to nechám tak, jak to je.

Software a systém

Když jsem notebook přinesl z obchodu, měl předinstalovaný Windows Vista s tunou balastu a sraček (sorry, nedá se to napsat jinak). Všechno to šlo ihned pryč a nainstaloval jsem Windows 7 Ultimate 64bit z MSDN Subscription. Všechny ovladače si to našlo samo, akorát jsem musel ručně doinstalovat driver pro integrovanou webkameru, protože kamera je evidentně australská a všechno v ní bylo vzhůru nohama.

Neviděl jsem jediné zaškobrtnutí ani bluescreen, bez problémů je i opakované uspávání a probouzení počítače. Snad to vydrží, i když nebojím se, většina ovladačů není od výrobců, ale z Windows Update, a tím pádem by neměly být úplně zbastlené, ale jen trochu.

S 64bitovým systémem žádné problémy nejsou, stačí jen doinstalovat 64bitové kodeky a ještě se ukázalo jako dobrý nápad přejmenovat dva mikrofony v systému na “Interní” a “Externí”, protože některé programy (speciálně Camtasia pro nahrávání z obrazovky) si pamatuje zvuková zařízení podle názvu a když se dvě jmenují stejně, snaží se aktivně nahrávat z obou dvou a ve výsledku nenahraje nic, anebo spadne. Po přejmenování je všechno v nejlepším pořádku.

Výdrž na baterie, hlučnost a teplo

Výdrž na baterie jsem zkoušel dnes, notebook bez problémů vydržel 1,5 hodiny a to jsem jej nijak nešetřil – dělal jsem zrovna na mém renderingu vody v XNA, takže se karta i procesor trochu zapotily. Když jsem včera čekal na svou přednášku, brouzdal jsem po netu nebo něco dělal ve Wordu a notebook vydržel něco přes 2 a půl hodiny (nevybíjel jsem ho úplně, asi 15% baterie zbylo).

Při hraní Oblivionu na maximální detaily (jinou hru jsem nestihl upirátit na otestování, nemám na to čas) se větrák už trochu roztočil, z boční mřížky šlo o trochu více tepla než kdy notebook nedělá nic, chlazení se ale zdá být velmi dobré a relativně tiché. Docela mě to čtyřjádro překvapilo, myslel jsem, že to bude potvora žravá a že notebook bude hučet jako vysavač, ale Intel evidentně odvedl velmi dobrou práci, procesor je úsporný a hřeje jen když k tomu má důvod, a ještě k tomu ne moc. Ani několikahodinové kódování videa notebook nijak výrazně nepřehřívalo.

Teplo ani hluk při delší zátěži (kódování videa na všechny 4 jádra) nejsou nijak hrozné a nestupňují se. Na rozdíl od předchozího notebooku není povrch na žádných místech rozpálený a teplo neproniká přes klávesnici. Ani disk se nijak výrazně nezahřívá, i když něco dělá.

Můj pracovní stůl

Celkový dojem a závěr

Ze cenu 25 tisíc (no dobře, 25 tisíc tři sta) jsem asi nemohl koupit líp. Neexistoval notebook, který by uměl vše, co jsem po něm chtěl. Tenhle umí vše kromě next business day záruky. Pár drobných výtek sice mám, ale v zásadě jsem s koupí velmi spokojen. Výkonu mám dost, hlučnost je naprosto v pohodě a na přednášení trochu horší touchpad přežiju (stejně si všude nosím bezdrátovou prezentační myš).

Za pořízení fotek děkuji Tomáši Slavíčkovi.

 

hodnocení článku

1 bodů / 1 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Pět dní s Asus N61VN

ahoj chci se te zeptat co jsi to doinstaloval za driver na tu webcameru pac mam stejny problem mam otcenou kameru o 180stupnu a uz sem toho vyskousel dost a porad nic.kdyztak z jake stranky atd.dekuji za odpoved.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

skus si stiahmut iny driver na webku u asus stranyk mne to robilo tiez

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

mám stejný problém s kamerou mám ji o 180° otočenou mohu se zeptat jestli jsi vyřešil ten problém a jak děkuji Lidka

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Pět dní s Asus N61VN

Díky za pěknou recenzi, sám se rozhoduji koupit tento nb, ale dost mně odrazuje dost špatná pověst nb Asus. Tento je ale z úplně nové řady, která se zdá nadprůměrně dobrá-co se týká pevnosti a kvality šasi .Jinak kvalita zákl.desek Asus je velmi dobrá a hlavně nynější modely už mají USB 3.0, což je podle mně největší změna za posledních x let.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Asus a IBM jsou jedny z nejspolehlivejsich notasu s dobrou povesti, takze netusim o cem to mluvis.

Jinac notas se me po 3 tydnech rozbil, spise harddisk byl skrabnutej to se ,ale nekdy stava ....

Mno kazdopadne Asus servis nezklamal, pro notebook si prijeli, potom ho opravili a privezli behem par dnu

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Pět dní s Asus N61VN

Zdar lidi, mam tenhle notes, libi se mi moc,ale jakou dobu mi to hazi cas od casu modrou smrt a nejdou ani spustit novejsi hry..uz jsem kolikrat zkousel format a ruzny verze woken 7, ale porad to samy. Treba u GTA4 mi to psalo ze nemam dostatecne vykonnou grafiku a rozliseni neslo vyssi nez 800x600..dal se mi treba kousne mys sama od sebe tak na 5 sekund a pak zas jede, nebo mi nenajedou wokna, musim dat opravu, a pak to najede.no je toho dost.nevim co s tim..ovladace mam z prilozeneho CD i jsem zkousel primo ty ze stranek..jinak mam windows 7 ultimate 32 bit..nevite nekdo co s tim??diky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tato závada vypadá na reklamaci, zkusil bych udělat pár fotek a reklamoval bych. Když nemůžeš předvést problém ,tak aspoň vyfotit, třeba to technikovi, který bude nb opravovat pomůže.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Pět dní s Asus N61VN

chcel by som sa opytat ze ci aj vam ten NB trochu pri dotyku vibruje ked sa dotknete napr pod klavesnicov mne to pripada ako keby ten vetrak mam zle uchyteny alebo je to normalne? u inych typov NB som sa s tym nestretol...(nieco podobne ako ked drzis HDD v desktop PC)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

NB je stabilny, jedine ak tam dam vypalene DVD ktore tasko cita, takze ide na max. otacky dvd-rom, vtedy trochu vybruje.

GTA4 - all medium setting / 48 - 23 fps. Priemer 31

Patch 1,3

Cim to moze byt, ze v kazdej hre fps. ma velky rozsah niekedy aj +-20

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

no a aky tam mas HDD lebo ja som zistil ze to robi on ja mam 7200otc ked som ho dal von isiel uplne ticho a bez vibracii..mne sa zda ze aj mne klesa fps ked hram hru a je tam nieco narocne na grafiku a potom sa to vrati na to iste fps a este som si vsimol ze ked hram z baterie tak klesne fps na polovicu dole...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

mam HDD 5200 ota.

Ak vitiahnes napajaci kabel zo siete, automaticki sa zapne dany profil, v nom moze bit nastavenie procesora na polovicny vykon.

su profili:

High performace - on battery / plugged in

Entertaiment - on battery / plugged in

Quiett ofice - on battery / plugged in

battery saving - on battery / plugged in

Toto hore visie najdes v..., stlac pravou mysou na ikonu baterie a stalc na Power4Gear hibrid. Tam najdes tieto profili, je ich 8, na kazdy jeden sa da vytovorit vlasne nastavenie TAKTU PROCESORA v percentach, uspatie NB, uspatie HDD, vipnutie LCD, jas LCD... .

Samozrejme ide o ten takt procesora.

Sam pouzivam profil Entertaiment ked je NB napojeny na siet. A ked na baterke, priklad niekam idem tak baterry saving, vid nizsie:

Entertaiment, plugged in:

-Power4Gear processor control: Maximum performace

-Maximum processor state: 100 %

-Minimum processor state: 5 %

Baterry saving, on battery:

-Power4Gear processor control: Maximum baterry saving

-Maximum processor state: 50 %

-Minimum processor state: 5 %

Na baterry saving, mi isla hra Machinarium plinulo, a na max. rozliseni a grafike. Tuto skvelu hru som mohol hrat nieco cez 1hod. ale nastavenie svietivosti len na 20 %, to velmi ubera z baterky.

+mala rada, na ploche stlac pravim tlacitkom mysi, zvol ovladaci panel NVIDIA...nastavenie konfiguracie technologie PhysX, samozrejme to ponechat stale zapnute. najdes tam noho dalsich nastaveni grafiky, urcite sa v tom uz zorientujes.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

NB napojeny na siet... v takomto pripade ponechavam vitiahnutu baterku z ASUSu.

Kludne sa da vitiahnut baterka aj pocas chodu NB.

N61vn, je stale zapojeny ku sieti aj ked je vyvnuty. tak ako stolny PC.

Ked sa niekam chistam, vlozim bateriu a vitiahnem sietovi kabel z NB, kludne aj pocas chodu...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zmena taktu procesora sa da vykonat aj pocas hrania hry, osobne to nedoporucujem. Doporucujem zmenit takt a restartovat NB, alebo vyput a zapnut.

Tento profil, teda TAKT sa da vykonat tlacitkom umiestnenim uplne vlavo na striebirnej liste, aleno po kombinaciou Fn+medzernik.

Ako je to uteba, hras hry na externom Monitore ? v akom rozliseni ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

...po tomto vikonani mi hry isli slabo citelne lepsie na fps., cca + 5 fps, u kazdej novej hry, teda aj Battlefield BC2.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Pět dní s Asus N61VN

ahoj, velmi uvažuji o koupi tohoto notebooku a chtěl bych se zeptat jakou používáš podložku. Určitě si nějakou koupím, ale jsem lajk a chtěl bych se proto zeptat. Předem diky za odpověď

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ahoj, tento NB asus n61vn, pouzivam aktivne od 17.09.2009 17:00 .)

Co sa tika vikonu a hier, som nadmieru spokojny:

na hry treba mat externy display, v internom pri rychlich pohybodch sa rozmazava, namahaju sa tym oci. co sa tika fps. je tam len mala odchilka +-

tieto hry su testovane na CRT 17" 1024x768 / 85Hz

-Call of duty modern warfar 2 / full d. 50-35 fps p.43 fps

-Gta4 / vsetko hihg / 29-15 fps v noci s dazdom p.23 fps

-Battlefield Bad Company 2 BETA / medium 60-15 fps. pri strielajucom tanku alebo vyvuchu p.28

Low 100-40 fps. p. 60fps

-Left 4 dead / full 2x mass 8x filter 90-40fps. p. 65fps.

-Left 4 Dead 2 rovnake nastavenia 80-25fps. p. 46fps.

-DIRT 2 / polovica veci na MEDIUM stvrtka HIGH a ostatne low a OFF / 60-35fps. p. 45fps.

Velmi kvalitne idu aj hry bioshock, medieval,empire total..., Borderlands, nestiham to otestovat.

snad vam toto pomoze pri kupe NB, koli hram.

Ak vam znami povie ten tvoj asus vizera naHoubi, pomisli si ze je vykonovo slabi, Spustite hru a NB ho presveci sam o opaku .D

-Ale ak si dolozite o cca 200 eur viac mozete kupit asus ASUS N71JQ s grafická karta: ATI Radeon M HD5730 1GB VRAM DDR3

-Naozaj, je treba dokupit rychli HDD 7200 otač., skoda tych 5200 ot.

Zenu si vyberame podla toho ako nam snou je pripemne, nie koli povrchovej uprave.))

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

jako sorry ale toto co si tu napisal je jak jeden gulas. napriklad GTA4 ti pada FPS k 15tim to si nemohol skusit znizit detaily? pouzil si patch? ta tvoja poznamka o dizajne to som celkom nepochopil ("Ak vam znami povie ten tvoj asus vizera naHoubi, pomisli si ze je vykonovo slabi, Spustite hru a NB ho presveci sam o opaku" .D), tebe sa ten notebook nelubi? alebo ako to chapat? cely tvoj prispevok je velmi zle spracovany a pre mna velmi neprehladny.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Pět dní s Asus N61VN

Zdar, uvažuju o koupi tohoto nt a proto se chci zeptat jak jsi spokojenej po delší době užívaní.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Pět dní s Asus N61VN

Zdravím, máš moc pěknou recenzi. Zajímá mě, jesli mi tam pudou repráky 5.1??? Z repráku jsou tři konektory a v nt jsou jen dvě dírky :D tak mě to zajímá. Dík za odpověď

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Pět dní s Asus N61VN

tento nb jsem mel chvili, potom jsem jej reklamoval po 5 dnech od koupi, odesla mi zakladni deska:-) mel jsem jej zaply 3 dny v kuse, tak jestli toto byla pricina, nevim... ted cekam vic jak mesic na novy s W7. Jinak jsem se dozvedel, zy ty bocni svetla jdou vypnout v biosu...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

to vážne je na tom tak zle? nedá sa to s ním vôbec ovládať dakujem za odpoved..lebo mam o tento notebook záujem a ten touchpad ma trochu odrádza lebo nie vždy budem mať kde behať s myškou...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

S tou reklamací to je nemilé, ale to se může stát u jakéhokoliv modelu a značky - prostě vadný kus.

Boční světla alespoň na tom mém v Biosu vypnout jdou, ale má to vliv jen když je notebook zapnutý. Jakmile jej uspíte, bliká všechno bez ohledu na toto nastavení.

Touchpad se používat dá, je to trochu nezvyk, ale za pár dní jsem se s tím naučil (hlavně to jiné scrollování), ale jde to.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A ty si ho dal reklamovať či čo to čítam hore? čo sa ti s ním stalo?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Reklamoval jsem ho hned po peti dnech uzivani primo svemu prodejci... Volal jsem i na asus, ale tam by mi vymenili vadny dil. I kdyz jsem myslel, ze reklamace primo u prodejce bude rychlejsi, mylil jsem se. Jelikoz se muj nb prestal dodavat s OS Windows Vista, tak jsem si pockal na W7. Zitra jej uz budu mit, tak se tesim. Jinak si myslim ze za ty prachy to je dobry NB. Zvazoval jsem, ze misto N61 zvolim jiny model, napr Sony nebo Dell, jelikoz jsem mel narok na vraceni penez.

Jinak s tim vypnutim tech svetel je to blby, myslel jsem ze kdyz se to nastavi v biosu, tak to bude na "porad" ale zas takova vada to neni:-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Pět dní s Asus N61VN

Mno a ete stále nikto nevyskášal to gta iv???

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Diskuse: Pět dní s Asus N61VN

To by mě také zajímalo, jak by ti běželo GTA 4. Bohužel, zatím ji nevlastním, až bude akce tak ji koupím. Zkusil bych ale jako benchmark demo Crysisu.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Diskuse: Pět dní s Asus N61VN

Docela by mě zajímalo, jak si tento notebook povede v 3DMark Vantage. To je skutečný zátěžový test. Kdybyste si našel chvíli čas a zveřejnil z něj výsledky, bylo by to dobré.

Jinak pozor na výchozí Windowsácké ovladače, tyto jsou ve většině případů naprosto k ničemu, protože například ty grafické podporují pouze základní hardwarovou akceleraci a u těch ostatních zase nejsou pokročilé funkce jinak dostupné v ovladačích od výrobce.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jestli najdu chvilku, vyzkouším to.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Diskuse: Pět dní s Asus N61VN

Kontrolka NumLocku u té klávesy není asi proto, že po FN je tam i ScrollLock (nebo jak) a mohlo by se to plést.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Scroll Lock bych zrušil, je to klávesa, která je naprosto k ničemu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback