Slon v porcelánu, resp. v restauraci

Tomáš Herceg       20.07.2008       Offtopic       10632 zobrazení

Včera jsme byli s rodinou v severních Čechách a zašli jsme na oběd do jistého penzionu. Sedneme ke stolu a čekáme dvě minuty, tři minuty, pět minut až konečně po deseti minutách, když jsem se zrovna chtěl zvednout a jít hledat jinou restauraci, objevila se postarší číšnice. Byla širší než delší a úžasně pomalá, i želva by byla desetkrát rychlejší. Jen únava a hlad způsobily, že jsme nešli jinam a riskli jsme to zde, i když nám už od začátku bylo jasné, že si trochu počkáme.

No nic, objednali jsme si a čekali, zanedlouho se připlazila číšnice s našimi jídly (samotná příprava jídla trvala kuchaři odhadem asi tak stejně dlouho, jak dlouho je nám ta paní nesla). Opravdu legrační bylo, jak se šinula ze schodů, které vedly na zahrádku, kde jsme seděli, měli jsme co dělat, abychom nevyprskli smíchy. Jídlo bylo poměrně dobré a porce velké, takže jsme nakonec byli rádi, že jsme neodešli.

Při placení se číšnice snažila udělat vtip, tak prohodila nějakou takovou tu větu, o které si myslela, že se jí budeme smát. Už si nepamatuji, co řekla, bylo to cokoliv, jenom ne vtipné. Vtipné bylo až to, že neuměla počítat do tisíce a vrátila nám nazpět o stovku víc, než měla.

Je dobré umět počítat, když člověk dělá číšníka. Kdyby tam měla extra návaly a nestíhala, tak člověk pochopí, že udělala chybu a samozřejmě bychom jí na to upozornili. My jsme ale byli v té restauraci téměř sami.

 

hodnocení článku

1 bodů / 1 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Slon v porcelánu, resp. v restauraci

Ja som si bol raz s priateľkou sadnúť v istej nemenovanej bratislavskej "picérke" v DK Dúbravka. Sadneme si a nič. Čašníčky si veselo fajčili za pultom a rapotali. Po 30!!! minútach sa jedna z nich dotiahla, že čo si dáme. Vtedy tam bol fantasy festival a žiadna iná reštika sa jednoducho mimo objekt nedala navštíviť. Objednali sme si. Ale keď za ďalších 30 minút doniesla jedlo ľudom, čo si objednávali po nás, tak to bolo už aj na vyhladovaných a unavených ľudí dosť. Odišli sme. Síce sme potom boli hladný ale dať peniaze takému podnikateľovi, čo zamestná a nechá pracovať takú komunistku, čo chodí do roboty rapotať a piť kávu tak takému ja nedám ani korunu. Teraz, keď ma neobslúžia do 10 minút tak odchádzam. V BA to je s reštikami dosť bieda. Keď je dobrá cena je otrasné prostredie a obsluha a aj kvalita jedla. Keď sa chce človek dobre najesť a príjemne musí si zaplatiť.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: Slon v porcelánu, resp. v restauraci

To uz skoro zavani filozofovanim:) parada:)

Fida

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback