.NET Challenge právě začala!

Tomáš Herceg       01.09.2008       Offtopic       10468 zobrazení

Právě jsme zveřejnili úlohy z 1. kola v naší soutěži .NET Challenge. Soutěžící mají na jejich řešení 3 týdny, v pondělí 22. 9. budou zadány úlohy další. Jakmile vyprší termín odevzdávání úloh v prvním kole, budou jejich zadání zveřejněna na webu soutěže pro všechny, takže budete moci klání sledovat a případně si úlohy jen tak zkusit vyřešit, pokud jste se necítili na to se zaregistrovat.

Všem 204 registrovaným soutěžícím přejeme mnoho štěstí.

Btw je velmi zajímavé, kolik lidí při registraci do soutěže postrádá na své klávesnici diakritiku, někteří dokonce i tlačítko Shift. Tak sakra, jméno, příjmení, ulice a město, kde bydlíte, se píše s velkým písmenem na začátku, to je takový problém to tam napsat? Velké písmeno bych ještě překousnul, ale bez háčků a čárek není u jména a adresy kolikrát jasné, jestli je to třeba ulice Sadová (jako že jsou tam sady) nebo Sadova (že je pojmenovaná podle nějakého pana Sada). I takovýchhle nejasností jsem na první pohled objevil dost, tady vidíte, jak jsou háčky a čárky důležité.

 

hodnocení článku

0       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: .NET Challenge právě začala!

Ano, spravne! Nekteri lide nemaji na klavesnici ceskou diakritiku. Treba proto ze v zemi ve ktere pracuji si vetsina lidi mysli ze Ceska republika je maly horsky stat u hranic Ruska ve kterem se valci, a uz vubec se nezabyvaji objednavanim vypocetni techniky s patricnou jazykovou podporou.

Chapu rozcarovani nad odlisnosti nekterych jedincu ktery nehodlaji prepinat mezi peti pouzivanymi jazyky, naopak trocha slusnosti pri psani prispevku na web by take nebyla k zahozeni.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Neříkejte, že polovina registrovaných účastníků je v zahraničí a má podobný problém. Kdyby to byl ojedinělý výskyt, tak bych se o tom ani nebtěžoval psát, ale je to téměř u půlky. Neříkám, že jsem z diakritiky v češtině dvakrát nadšený, ba právě naopak, kdyby neexistovala, ušetřilo by se tím mnoho problémů. Když už ji ale někdo vymyslel a zavedl, používat by se měla. Navíc ty adresy jsou opravdu nejednoznačné, v malém městě je to jedno, tam se to pozná, ale třeba v Praze ke kolizi může dojít. A já pak budu řešit, že někomu nedošla cena?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tento váš pokus o zdůvodnění/obhajobu psaní bez diakritiky je směšný... Možná se budete divit, ale české znaky lze psát i v cizojazyčných Windows bez klávesnice s českými popisy kláves. A mimochodem ještě jsem neviděl nikoho, kdo by používal více než dvě rozložení kláves.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

a) Ja osobne cas od casu pouzivam ctvero ruznych rozlozeni klaves(ceske, danske, US anglictinu a ruske).

b) Nedivim se, jde to. Ale cas tim travit nehodlam.

c) Ciste teoreticky je kolize adres diky chybejici diakritice mozna, nicmene v kombinaci s PSC i v Praze nepravdepodobna. Navic u sesti zasilanych cen by nemelo byt pro organizatory tak slozite adresu overit, u nekolika cen se budou muset s autory spojit tak jako tak.

Muj prispevek se netykal ani tak moc pouzivani diakritiky jako takove, spis jsem se pozastavil nad tonem prispevku samotneho. Kolegove z vbnet.cz se rozhodli usporadat velmi zajimavou soutez pro verejnost, nicmene uroven prezentace tomu obcas neodpovida.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zasílaných cen bude velmi pravděpodobně víc než šest, dovolil jsem si akorát postěžovat, že kvůli lenosti někoho zmáčknout o klávesu víc budu muset psát desítky e-mailů a zpracovávat odpovědi na ně.

Způsob prezentace je naprosto v pořádku, tohle je článek na blogu, není to věc na oficiálním webu soutěže. Navíc nechápu, co se vám nelíbí, ó, Bože, použil jsem slovo "sakra", abych dal najevo, že mě lenost zmáčknout o čudlík navíc štve.

Mimojiné je to porušení pravidel soutěže, nesprávné uvedení svých osobních informací. Nehodlám na toto téma dále diskutovat, mám plné právo napsat na svůj blog v jakékoliv formě, že mi určitá skupina lidí přidělává práci.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: .NET Challenge právě začala!

Sadova (že je pojmenovaná podle nějakého pana Sada).

Jak nějakého pana Sada? Měl bys napsat "pojmenovaná podle markýze de Sady (doufám, že mám správně skloňování:) )"

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To by byla asi spíš ulice De Sadova, tam by to bylo jasné.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback