Příhody z natáčení

Tomáš Herceg       01.04.2009       Offtopic       10594 zobrazení

Dnes jsem navštívil českou pobočku Microsoftu, odkud jsem prezentoval svoji přednášku XNA Game Studio v rámci virtuální konference Virtual TechDays. Celý proces přednášení byl neskutečně zábavný, protože pro každou přednášku existovaly dvě třídy ekvivalence odkazů – první třída fungovala, druhá ne. Proč se na poslední chvíli adresy pro Live Meeting změnily, nikdo neví. Omlouváme se tedy těm, kteří se snažili doklikat a nezdařilo se jim to, prý se z toho dělal záznam, takže o to určitě nepřijdete. Obsahově jsem přednášel víceméně to samé, co na Microsoft Festu (záznam z MS Festu si můžete prohlédnout na webu http://videoarchiv.altairis.cz).

Abych mohl přednášet na této akci pomocí programu Live Meeting, museli jsme přes jakési šílené číslo volat do Států do konferenčního centra, hlas se totiž přenášel od speakera po telefonu do tohoto konferenčního centra a odtud teprve po Internetu účastníkům. Celým procesem mě prováděla jistá Cherry Rolfs, která před a během samotné prezentace zajišťovala, že vše bude probíhat bez problémů, a které za to moc děkuji. Nejvtipnější ale byl konec přednášky – už jsem skoro končil, když za mnou do přednášecí místnosti přišel Štěpán Bechynský a jakmile jsem dořekl poslední větu, pronesl dost nahlas “musíš napsat tý micině, že už jsi skončil.”

Nevím, jak moc citlivý byl ten mikrofon na headsetu, se kterým jsem přednášel. Doufám, že to nebylo slyšet do přednášky. Ta micina by to asi přežila - vzhledem k tomu, že je američanka, tak asi těžko umí česky. Ale co těch zhruba 40 lidí, kteří poslouchali a kteří česky umí? Jo, pokud jste se mě po přednášce na něco ptali a čekali jste odpověď, čekali jste marně, jakmile jsem micině napsal “I am done”, nějak se mi to z Live Meetingu odpojilo a vykoplo mě to. Za to se tedy omlouvám a pokud se chcete na něco zeptat, ptejte se zde v diskusi.

Jo a mimochodem mi oznámili, že jsem MVP, o čemž psal už Tomáš Jecha (ujistili mě i, že to není apríl). Což mimo jiné znamená, že budeme muset napsat víc článků, abychom si tento čestný titul udrželi. Dobrá zpráva je, že bych na to teď měl mít víc času, zatím se to projevilo pouze drobnou úpravou videotutoriálu o ASP.NET, který vychází na české Microsoftí televizi www.mstv.cz. Vřele ji doporučuji, jsou tam screencasty jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé.

 

hodnocení článku

0       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback