Jak se dělají z lidí blbci aneb v Třebíči být obchvat musí

Tomáš Herceg       26.07.2008       Offtopic       12371 zobrazení

Jednoduše, Třeba tak, že v Třebíči zavřete tu naprosto nejdůležitější silnici - hlavní průjezd městem. Silničáři tento hlavní tah vyfrézovali a většina je uzavřená, protože se bude dávat nový povrch. V celé Třebíči je několik set ulic, které by opravit potřebovali daleko víc, mnoho z nich je ve stavu naprosto hanebné, plno děr, 8 barev asfaltu (jak se pořád dolepují a dokamínkovávají díry), ale oni se rozhodnout uzavřít úplně ten nejhlavnější průjezd v celém městě, který nebyl v tak špatném stavu.

 Objížďka v Třebíči

Červené úseky jsou úplně uzavřené, zelený úsek je vyfrézován a je tam omezený průjezd (on se vlastně ani zavřít nedá, jinak by byly dvě části Třebíče úplně odříznuté od sebe, možnost dostat se z jedné komponenty souvislosti do druhé by visela na malé silničce přes Poušov, kde se jen tak tak vejdou dvě auta vedle sebe. Normálně je průjezd Třebíči záležitost na 10 minut, já jsem po fialové objízdné trase jel téměř hodinu. Nejkritičtější úsek je právě na zeleném úseku.

Chápu, že se opravovat silnice musí, a nutno uznat, že tady se pracovalo i v sobotu (což není samozřejmost). V Třebíči jsou ale strašní matláci, téměř rok byla zavřená jedna ulice a pracovalo se na ní od šesti do dvou tím stylem, že v sedum ráno přišli dělníci, tři hodiny se opírali o lopatu a před dvanáctou zase zmizeli. Kdyby se pracovalo na 3 směny, mohla být oprava hotová za 14 dní a řidiči v celém městě by nemuseli být buzerováni objížďkou.

Tady je to skoro to samé, je pravda, že tady se do poslední chvíle snažili nechat i červený úsek vpravo otevřený, dokud to šlo. Teď je ale zavřený a v celém městě je dopravní kolaps. Celé náměstí je jedna velká kolona a provoz na křižovatkách řídí policisté (to je mimochodem taky sranda - schválně kdo z vás si je jistý, kdy se má jet a kdy se má stát, když řídí policajt; já jsem teda chybu neudělal, ale jistý jsem si vůbec nebyl).

V Třebíči se o obchvatu mluví už hodně dlouho, má vést přes Libušino údolí. To se mnoha lidem nelíbí, nechtějí to údolí "zničit". Faktem je, že dříve se do údolí hodně chodilo, dnes je ale ve špatném stavu, je tam bordel, poházené odpadky, neposekaná tráva a stahují se tam pochybné existence. Chodí tam jen pár lidí a ti mohou chodit jinam. Myslím, že ho škoda opravdu nebude, není tam nic, co by stálo za zachování (nehledě na to, že obchvat ho nezničí celé, jen jeho malou část). Vzhledem ke katastrofálnímu stavu dopravy při uzavírce jedné ulice je obchvat města prostě nutností!

 

hodnocení článku

1 bodů / 1 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Jak se dělají z lidí blbci aneb v Třebíči být obchvat musí

ono to má být uzavřeno jen asi týden, ne?

Ale to je asi jedno, ona je sranda i vyjet z třebíče na střítež, někdy odopoledne, taky se staví a je to hrůza.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Prý do 10. srpna, takže zhruba 14 dní.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback