MS Fest 2009 z pohledu organizátora

Tomáš Herceg       02.12.2009       Offtopic       10513 zobrazení

Tak jsme o víkendu pořádali MS Fest. Akce to byla podle ohlasů pěkná, přišlo 113 z celkových 187 lidí, což mě opět utvrzuje v názoru, že jistá část lidí prostě kašle na to odregistrovat se z akce v případě, že se jí nemohou zúčastnit. Na druhou stranu kdyby přišlo všech skoro 190 lidí, do sálů by se vešli jen tak tak, těch 113 bylo tak akorát (někteří přišli jen v jeden den).

V současné době probíhá anketa, kde účastnící hlasují o tom, co se jim líbilo a co ne. Vzhledem k tomu, že většina již v anketě odpověděla, pokusím se zdůvodnit některé připomínky, které lidé k akci měli.

Nejčastější výtky

MS Fest již tradičně několik let probíhá vždy na podzim někde ve druhé polovině listopadu. Tento rok bohužel ve stejný týden byly i Microsoft DevDays. Posunovat akci na prosinec se nám už nechtělo (přeci jen to už je Mikuláš, pak předvánoční bláznění a shánění dárků atd.), posunout o jeden nebo dva týdny by moc nepomohlo, protože o 14 dní před DevDays zase byla jedna akce pořádaná společností Gopas. Navíc jsme se o termínech těchto akcí dozvěděli v době, kdy už jsme měli datum MS Festu nanesené.

Mnoho lidí nám psalo, že bagety byly sice fajn, ale příště by to chtělo i oběd. S tím naprosto vřele souhlasím. V okamžiku, kdy jsme se dozvěděli výši rozpočtu, kterou nám Microsoft přiklepnul, bylo hned jasné, že na pizzu nebude dost financí. “Je krize”, tak znělo zdůvodnění, i když mám dojem, že se tento fakt na mnoha místech používá jako univerzální výmluva, proč něco nejde. Rozhodně ale můžeme být rádi, že jsme dostali alespoň tolik, aby to stačilo na pití a bagety.

Koneckonců takových cca 10 lidí si tam přišlo jen pro jídlo - zaregistrovali se, popadli bagetu, flašku a odešli pryč. Osobně nechápu, že se někomu vyplatí kvůli jedné lahvi a bagetě dohromady za ne více než 50 Kč vážit cestu. No jo, typický čechismus, jak je někde něco zadarmo, tak tam musím být a urvat co největší kus.

Asi nejčastěji vytýkanou věcí byly náhlé změny časů a témat přednášek. Snažili jsme se udržovat je aktuální jak na webu akce (protože dost lidí na program koukalo přímo na net), tak i na slajdech, které běžely o přestávkách a i na tištěných programech na chodbách, tam to ale bylo trochu se zpožděním, než se to stihlo vytisknout a roznést. Průšvih byl v tom, že o změnách v programu jsme se dozvěděli až během akce, kdy mi přišla SMS, že Dalibor Kačmář je nemocný, nebo až v okamžiku, kdy se přednášející z Brna po probdělé noci a problémech s ubytováním rozhodli změnit téma přednášky na něco, co již mají nachystané delší dobu a co pro ně bude jednodušší. No a v neposlední řadě jeden člověk požádal Tomáše Petříčka, aby prohodil své dvě přednášky, aby stihnul tu, kterou chce vidět, protože musí odjet už dřív. O další přestávce si mi pak stěžovalo 5 lidí, že kvůli tomu prohození nemohli být na té, co je zajímá, z naprosto stejného důvodu, a proč že jsme to měnili.

Pak mnohokrát v připomínkách zazněla kritika některých přednášejících, že pořádně přednášet neumí, anebo že přetahují. Zde bych poprosil o drobet shovívavosti - je rozdíl, když přednáší třeba Michal Altair Valášek, který to dělá několik let a udělal už stovky přednášek, a když mluví nějaký MSP, který je daleko mladší a je to třeba jeho desátá přednáška. Postavit se před lidi a srozumitelně jim něco sdělit je překvapivě nesnadné, a pokud si člověk nachystal novou přednášku, dost špatně se čas, který mu skutečně zabere, odhaduje. Ono to opravdu není tak lehké a vzhledem k tomu, že MS Fest je akce pořádaná Microsoft Student Partnery, dá se očekávat, že tam také alespoň část přednášek budou mít MSP.

Jednoznačná chyba bylo neuvedení anotací u přednášek – podle názvu si účastníci něco vybrali a pak byli často překvapeni, když přednáška neměla nejvhodněji zvolený název a byla o něčem jiném, než ve skutečnosti čekali. Příště anotace určitě budou.

Subjektivní pocity

Aby se celá akce podařila, bylo potřeba rozeslat několik stovek mailů, což je docela dost vysoké číslo. O organizaci jsme se starali v pěti lidech - , Jaromír Nechanický, Jakub Čermák, Tomáš Petříček jakožto MSP z Matfyzu, velmi vydatně nám s organizací pomáhal Ondřej Nádvorník, který si zaslouží speciální poděkování, protože se kolem akce nalítal až to hezké není a na rozdíl od nás neměl žádnou přednášku, takže nebyl odměněn ani potleskem lidí v sále. Ondro, díky.

Zatímco pro většinu lidí MS Fest skončil, pro nás ještě chvíli trvá a bude s ním ještě dost práce. Musíme totiž sesbírat dema a slajdy od přednášejících a vystavit je na web, udělat výsledky ankety, vylosovat ceny a rozeslat je, no a v neposlední řadě sestříhat a upravit záznamy z přednášek, kterých se povedlo pomálu.

Naivně jsem si myslel, že během MS Festu se podívám na přednášky, které mě zajímají, ovšem viděl jsem všeho všudy jednu a kousek, protože jsem neustále někam odbíhal anebo někde musel něco hlídat (třeba místnost se Surface a s Guitar Hero, což ovšem nebylo tak špatné a kdybych se nezapřísáhnul, že dokud nedodělám bakalářskou práci, nebudu si kupovat krávovinky, už bych měl na koleji bubínky a mlátil bych do rytmu hudby).

Z akce mám ještě jeden subjektivní poznatek – pokud chcete svůj notebook připojit k projektoru, nekupujte si notebook od Apple. Petr Kaleta si na prezentaci musel půjčit můj stroj, protože ten jeho měl pouze výstup DisplayPort a ani přes redukci na DVI a následně na VGA se signál do projektoru nedostal. Projektor s DisplayPortem jsem v životě neviděl, na druhou stranu notebook s DisplayPortem je pořád lepší než notebooky, které mají jen VGA výstup a je nemožné je připojit do většího monitoru, aniž byste měli obraz naprosto hnusný a neostrý.

Děkuji všem přednášejícím, kteří obětovali svůj čas v zájmu předání části svých znalostí druhým, a děkuji všem, kteří se na organizaci nějakým způsobem podíleli. Jestli a kdy bude příští ročník MS Festu, to je ve hvězdách, ale myslím si, že příští rok v říjnu si zase nevzpomeneme, co s tím bylo práce, a do organizace se vrhneme znovu. Věřím, že se vám akce líbila a že jste si z ní odnesli nové a užitečné informace.

 

hodnocení článku

0       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: MS Fest 2009 z pohledu organizátora

mimochodem bageta a me prvni den nezbyla, tak jsem musel prijit jeste druhy. Jezdim autem za 1,5mil Kc, takze me prisla asi tak na 2,850Kc vc benzinu a amortizace:-)

[email protected]

nahlásit spamnahlásit spam -4 / 4 odpovědětodpovědět

já přijel tramvají za 59 milionů Kč a bageta na mě zbyla. Máš mít dražší auto.

nahlásit spamnahlásit spam 7 / 7 odpovědětodpovědět

Ha ha, tak toto bolo dobré. :-)

Bohužiaľ, tento rok som sa nemohol zúčastniť, ale fandím organizátorom a držím palce pri ďalších podobne prínosných akciách.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: MS Fest 2009 z pohledu organizátora

Ahoj Tomáši, i já se připojuji k poděkování, MS Fest byla dobrá akce.

Borek

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Diskuse: MS Fest 2009 z pohledu organizátora

Děkuji za velice zajímavou a užitečnou akci. K mírné kritice některých přednášejících bych se přidal, ale nerad bych, aby je to odradilo od další přednáškové činnosti, chce to jen trochu cviku a dodržovat 3 zásady: mluvit nahlas, působit energicky a být alespoň trochu vtipný :) Altair je v tomto nepřekonatelný, ale Tomáš Herceg se mu se svými 32 programátorskými hříchy velmi priblížil. Z dalších přednášejících, které jsem 1. den viděl, bych ještě vyzdvihl Petra Kaletu a Petra Puše.

2. den jsem měl v plánu jít pouze na Optimalizaci databází a na Novinky VS2010. Po změně programu se bohužel tyto přednášky dostaly proti sobě a kvůli jedné přednášce se mi cestovat do Prahy už nechtělo ...

Tomáš Berný

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: MS Fest 2009 z pohledu organizátora

Ale no tak Tomasi,

jediny duvod proc mi nesel na dataprojektou signal je ten, ze jsi mel starou DVI to VGA redukci, na ktere jsme jeste vylamali ty 4 prebytecne koliky a doufali, ze to bude fungovat ;) Takze bych to zase az takto nerozmazaval ;) Rozhodne lepsi by bylo, kdybys napsal, ze by to priste chtelo mit oba typy redukci z DVI na VGA (ono precijen moc notasu s VGA uz neni) a poradny mikrofon ;)

Petr Kaleta

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Jenomže problém je v tom, že DVI má jak digitální tak analogovou složku, a DisplayPort je pokud vím pouze digitální. Takže ta redukce by musela být chytrá, aby to z digitálního signálu uměla převést na analogový. Podařilo se ti to někde připojit do VGA projektoru?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Diskuse: MS Fest 2009 z pohledu organizátora

Jak už jsem psal u sebe na blogu - http://www.kapl.cz/technika/jaky-byl-ms-... - tak bych chtěl všem zainteresovaným moc poděkovat za hezký víkend. Budu se těšit, že se za rok akce opět bude konat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback